Blanka Jahodová: Opustila velkou rodinnou firmu, aby se mohla věnovat svému koníčku a vnoučatům

Její jméno vám možná nic neřekne, ale název firmy Emco, kterou založila se svým manželem, jistě ano. Přestože se rozhodla po letech své působení ve firmě ukončit, zůstává dál velmi aktivní. Založila si jógové studio, kde i sama cvičí, a věnuje se svým šesti vnoučatům.

 • Jako babička šesti vnoučat vypadáte fantasticky. Jak se udržujete v kondici?

V kondici mě udržuje hlavně jóga. Praktikuji ji už více jak patnáct let. Čas člověk nezastaví, ale je vyzkoušeno a prokázáno, že jóga tělo omlazuje a tím zpomaluje stárnutí. Já ve svém jógovém studiu cvičím 7 lekcí jógy týdně a to mě drží. Dostala jsem se k ní náhodou, díky kamarádce, která mě pozvala na lekci power jógy a já už tam zůstala. Na józe mě baví úplně všechno. Hlavně to, že díky jógovým pozicím je naše tělo zdravé, mysl ho následuje a my jsme vyrovnanější a šťastnější.

 • Jak vypadá váš den, máte-li vnoučata na hlídání?

Máme celkem šest vnoučat, takže hlídání bývá spíše „po kusech“. Každé to vnouče je jiné a má své zájmy. Takže třeba teď s tím nejstarším kreslíme pastelem podlipnické kostely. S oběma vnučkami cvičím gymnastiku a těší mě, že je baví i jóga. Další dva kluci milují zvířata, a tak o nich hodně čteme. No a ten nejmladší jede zatím autíčka a hlavně bagry. Se všemi dohromady moc rádi chodíme na túry a musím říct, že díky rodičům jsou všichni zoceleni a hodně vydrží.

 • Váš manžel už z firmy Emco také odešel, takže má víc času. Jaké aktivity podnikáte s ním?

S manželem také rádi a hodně chodíme. Pravidelně hrajeme golf. A také rádi cestujeme, hlavně za uměním a architekturou.

 • Co jste ve firmě Emco konkrétně dělala? A v čem cítíte největší změnu oproti začátkům v roce 1991?

Po založení naší rodinné firmy Emco jsem pracovala v oddělení marketingu. Učili jsme se dělat reklamu za pochodu. Nedá se to s dnešním sofistikovaným přístupem moc srovnávat. Ale je pravda, že jsme možná více používali vlastní intuici, představivost, kreativitu a nápady.

 • Letos předal váš manžel rodinnou firmu nejstaršímu synovi. Bylo to něco, k čemu jste vždy směřovali?

Ale vůbec ne! Doteď mě překvapuje, že firma vydržela a že k předání došlo. A pak mě ještě těší, že to snad syn „nepošle do kytek“. Vede si dobře.

 • Máte nějaký oblíbený výrobek, na který nedáte dopustit?

Ano, mám své dvě stálice. Jsou to Emco ovesné kaše a z nich mám nejraději natural a s jablky a skořicí. Druhým oblíbeným výrobkem je Mysli lehké & křehké a tady u mě vedou příchutě s mrkví a s ořechy. A další výrobky pak střídám podle chuti a sportovních aktivit.

 • K čemu jste vždy vedla své děti a nyní i vnoučata?

To je těžká otázka, moc jsem o tom nepřemýšlela. Dětem jsme se vždy snažili hodně věnovat a rozvíjet je. Máme štěstí, že všechny tři jsou skvělé a nebyly s nimi problémy. Výchova vnoučat je hlavně v rukou rodičů a my se vnoučaty hlavně těšíme.

Blanka Jahodová

 • Pochází z Lipnice nad Sázavou
 • Vystudovala Gymnázium v Havlíčkově Brodě a pak VŠE obor zahraniční obchod
 • Po absolvování VŠE pracovala v podniku zahraničního obchodu Strojexport
 • V roce 1990 založili s manželem rodinnou firmu Emco, kde pracovala v oddělení marketingu
 • Nyní má vlastní jógové studio v Praze, kde i cvičí
 • Je vdaná. Má tři děti a šest vnoučat
 • Její muž Zdeněk Jahoda předal v únoru 2020 řízení rodinné firmy Emco synovi Martinovi

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.