zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Hledáte klid, moře a slunce? 7 krásných pláží, na kterých budete téměř sami

Nejkrásnější evropské pláže, kde budete téměř sami
Autor: iStock Nejkrásnější evropské pláže, kde budete téměř sami
Anna Kopečková , Vydáno: 18.06.2021
Pláže, na kterých budete úplně sami, byly vždy jedním z nejlákavějších míst, kde strávit dovolenou. Teď to platí ještě o něco víc a důvodem není jen romantika a klid, ale také bezpečnost. Podmínkou zároveň musí být, aby byly v blízkých a turistům otevřených destinacích. Kde tedy zapomenuté, a přitom krásné kouty Evropy hledat?

reklama

Mónsul, Andalusie

Španělská pláž Mónsul
Autor: iStock Španělská pláž Mónsul

Jde o jednu z krásných nedotčených pláží přírodního parku Cabo de Gata na jižním výběžku Španělska, který sám o sobě stojí za výlet. Různě barevné skály na jeho pobřeží střídají majáky a právě klidné písčité pláže. Svou krajinou to tu velmi připomíná Mexiko. 

Pláž Petani, Kefalonie

Pláž Petani na ostrově Kefalonie
Autor: iStock Pláž Petani na ostrově Kefalonie

Přímo k ní lze dojet autem a je tu i restaurace, ale pláž je dostatečně velká na to, abyste ostatní mohli pozorovat pěkně z dálky. Moře je tu průzračně čisté a pláž je písčitá. Obklopují ji vysoké skály, z nichž je nádherný výhled. Nespokojte se tu proto jen s koupáním a sluněním, ale vyrazte i na malou procházku.

Léto v Řecku: Objevte letos nejkrásnější, a přitom méně známá místa

Léto v Řecku: Objevte letos nejkrásnější, a přitom méně známá místa

Chia, Sardinie

Pláž u vesničky Chia na ostrově Sardinie
Autor: iStock Pláž u vesničky Chia na ostrově Sardinie

Hodinu od hlavního města Sardinie Cagliari leží vesnička Chia. Sama sice neleží přímo u moře, ale jmenuje se po ní i řada nedotčených zátok s dlouhými čistými a často téměř prázdnými plážemi. Zkuste třeba Capo Spartivento, což je nejjižnější bod Sardinie. Společnost vám tu možná bude dělat jen hrstka surfařů a skupina plameňáků, kteří se do místní laguny vydávají nakrmit.

Cala Pregonda, Menorca

Pláž Cala Pregonda
Autor: iStock Pláž Cala Pregonda

Menorca je známá jako klidnější sestra Mallorky. Pokud se navíc vydáte na ještě tišší sever, najdete skutečně téměř zapomenutá místa. „Pláž Pregonda je dlouhá a písčitá a to neobvykle – její písek je stejně jako skály, které ji lemují, oranžový. Klidné je tu i moře, protože záliv chrání před větrem malé ostrůvky. Počítejte však s tím, že samota je vykoupena tím, že tu nenajdete žádné občerstvení. Nezapomeňte si věci na piknik a hlavně spoustu vody přinést s sebou,“ radí mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Île de Porquerolles, Côte d’Azur

Pláž na francouzském ostrově Porquerolles
Autor: iStock Pláž na francouzském ostrově Porquerolles

Francouzská Riviéra patří k nejoblíbenějším letním destinacím, přesto i tady můžete najít nádherná zákoutí, kde vás nikdo nebude rušit. Stačí si půjčit loď nebo člun, spousta takových míst je totiž logicky přístupná jen z vody. Ostrov Porquerolles se nachází mezi Marseille a Cannes. Jezdí sem pravidelná lodní linka, přesto je tu božský klid. Dlouho totiž byl soukromým majetkem, a tak se jej podařilo uchránit před přílišnou zástavbou. Pomohlo i to, že je od 70. let součástí národního parku, a tak tu nejsou hotelové resorty, ale třeba botanická zahrada, strmé útesy i zátoky s překrásnými plážemi.

Palagruža, Chorvatsko

Chorvatský ostrov Palagruža
Autor: iStock Chorvatský ostrov Palagruža

Mysleli jste si, že najít absolutní klid v Chorvatsku je nemožné? Vydejte se na odlehlý ostrov Palagruža, ležící mezi italským a chorvatským pobřežím. Důležitost jeho polohy připomíná i maják tyčící se vysoko na skále, který zároveň ostrovu dodává romantickou atmosféru lehce zapomenutého místa. Na jižní straně ostrova, v zátoce Velo Žalo, pak najdete jednu z nejkrásnějších pláží celého Jadranu.

Tyulenovo, Bulharsko

Bulharská pláž Tyulenovo
Autor: iStock Bulharská pláž Tyulenovo

Dokonce i v Bulharsku lze najít pobřeží, které byste si klidně mohli splést s tím v Austrálii, nebo přinejmenším na Madeiře. „Tyulenovo si zamilují milovníci potápění, turistiky nebo šplhání po skalách, ale i ti, kdo hledají nedotčené divoké pláže. Opravdu jde o nejfotogeničtější místo široko daleko. Jedinou nevýhodou je lehce matoucí název – poslední tuleni odtud bohužel zmizeli už v 70. letech,“ říká Andrea Řezníčková.

Letní dovolená v zahraničí

Letní dovolená v zahraničí: Jak je to s testy, kdy stačí očkování a co potřebují děti?

Dovolená v Česku

Kam letos na dovolenou? Objevte úžasná místa v Česku, která se vyrovnají těm zahraničním

reklama

Související témata: dovolená v Evropě , evropské pláže , nejkrásnější pláže , dovolená u moře , kam k moři , tipy na dovolenou

reklama

Přečtěte si také

reklama