Denisa Nesvačilová o sportovní kariéře: Málem jsem ochrnula! Přibírání trestali, hlady jsem kolabovala

Hvězda Slunečné Denisa Nesvačilová nemá talent pouze na herectví, ale v mládí se mohla stát profesionální gymnastkou. Pohledná zrzka se ale dráhy vrcholové sportovkyně musela vzdát kvůli vážným zdravotním potížím.

Po herecké profesi Denisa Nesvačilová pokukovala už v době, kdy se ještě naplno věnovala moderní gymnastice. „Vypadalo to, že bych se tím i živila, protože jsem ji dělala na hodně vysoké úrovni, byla jsem v nejvyšší výkonnostní třídě, která byla možná,“ řekla herečka a dcera bývalého prvoligového fotbalisty Josefa Nesvačila.

Nesvačilová poznala gymnastiku i z temné stránky

Jako dvouletá měla nastoupit na krasobruslení, ale ukázalo se, že je příliš mladá. Denisa Nesvačilová tedy nastoupila na gymnastiku a dlouhá léta u ní zůstala. „Vyhrávala jsem spousty závodů, ale jsem ráda, že jsem nakonec přestala gymnastiku ze zdravotních důvodů dělat,“ prozradila v Show Jana Krause. „Při jednom prvku se mi obratel otočil o 180 stupňů a začal tlačit na míchu. Necítila jsem prsty u nohou, nemohla hýbat kotníky. Prognózy nebyly moc příznivé. Hrozilo, že skončím na invalidním vozíku. Nakonec pomohla akupunktura a několikaleté rehabilitace,“ prozradila Denisa o hrozícím ochrnutí.

Tento drsný sport se v posledních letech dostal do hledáčků médií kvůli skandálům údajného sexuálního zneužívání dívek vrcholovými trenéry nebo lékaři. Denisa se zase svěřila se svou zkušeností s radikálním hubnutím. „Vážili nás každé pondělí a pak namátkově každý týden, kdy se jim zachtělo. Za přibírání jsme byly dost trestané, například tvrdšími tréninkovými metodami, a dokonce to i známkovali. Byly doby, kdy jsem skoro vůbec nic nejedla a pak kolabovala, protože tělo nebylo schopné normálně fungovat,“ prozradila Denisa Nesvačilová.

Na DAMU jako jedna z mála napoprvé

Zdravotní stav se sice zlepšil, Denisa Nesvačilová se ale rozhodla pro herectví. Po středoškolských studiích, kde ji prý nejvíce bavil dějepis, čeština a literatura, se dostala na DAMU. „Maminka mi řekla, ať se nehlásím na DAMU, že se tam stejně nedostanu, že napoprvé to jen tak někdo nedá,“ prozradila u Jana Krause.

„Ve třetím kole se přišla i podívat a říkala, že to vypadá, že by to mohlo klapnout. A když jsem se tam dostala, tak mi řekla, že ale musím mít u maturity samé jedničky, jinak mě na tu školu nepustí.“ To nakonec také splnila, protože by se své matce prý nikdy nevzepřela. „Ona měla pravdu. Já jsem dnes ráda, že jsem měla samé jedničky,“ řekla krásná herečka. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. ledna ve 21:35 na Primě. Kromě toho Denisu Nesvačilovou uvidíte i v pořadu Showtime po Hlavních zprávách. Tam prozradila, jaké neobvyklé zábavě se momentálně věnuje.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.