Homolkovi! Slýchává za zády nesourodý pár, který od sebe dělí nejméně 70 kilo

Tlouštíci II (6) - Markéta vážila 180 kilo

Markéta (34) je mladá, sympatická, ale také hodně široká žena. Když zjistila, že váží 182 kilogramů a přes obří proporce nemůže ani šlapat na kole, nebo ji neunese lodička, rozhodla se hubnout v péči odborníků. Jak si povede?

Kvůli svému tělu se necítí dobře v plavkách a má stres, když se má vydat do společnosti. Koníčky má hned dva: Pečení a vaření. Těmi se uklidňuje, a pokud to jde, tráví v kuchyni víkendy. Bohužel se zrelaxovala až do morbidní obezity, což je zneklidňující.

„Já jí miluju, jaká je. Nějaká postava, tak to už hrálo menší roli,“ říká ke korpulentní postavě upřímně Markétin přítel Dan (34). „Občas se stane, že na nás lidi pokukují, jednou jsem slyšel za zády komentář: Homolkovi,“ popisuje reakce okolí na váhový rozdíl, který je mezi nimi skutečně patrný na první pohled. V případě Moniky a Dana už zdaleka nejde jen o estetický nedostatek, ale o vážný zdravotní problém. Čtyřiadvacetiletá sympaťačka totiž už trpí kvůli tloušťce spánkovou apnoe a musí spát s dýchací maskou. Navíc touží po miminku, které by ovšem její morbidně obézní tělo nějspíš neuneslo.

Markéta touží zhubnout pod 100 kilogramů

Markéta již dva roky bydlí v Karviné, kde také pracuje jako sociální pracovnice. Nikdy nebyla štíhlým proutkem a pohyblivá je překvapivě zatím celkem dobře. Jen za poslední rok přibrala 30 kilo a dosáhla zmíněných 182 kilogramů. Ještě před spuštěním kamer pořadu Tlouštíci dokonce začala hubnout sama, což se jí dařilo a zaznamenala odlehčení na 162 kilogramů. Dostala se na váhu, která ji motivuje pokračovat dál.

Osmiměsíční boj s nadváhou měla Markéta nelehký. Nejprve ji skolí nemoc, pak váha přestane klesat. Markéta pracuje, jí pravidelně – snídaně a obědy. Jejím problémem jsou nepravidelné večeře.

Obezitoložka Dita Pichlerová zjistí, že Markéta trpí metabolicky zdravou obezitou, tedy že má indikátory obezity v pořádku, ale za rok či deset let by tomu tak být nemuselo. Markéta se snaží statečně, ale nejde to tak rychle, jak si představovala, navíc během nemoci hubne ze svalů, a ne z tuku. Po delších debatách vyjde najevo, že ji trápí psychické smutky a na pomoc je přivolána další odbornice. Tentokrát na lidskou duši.

Pro své tělo a zdraví za uplynulé měsíce udělala, co mohla. Nebylo to vždy jednoduché, ale pokaždé se dokázala za pomoci odborníků znovu vzchopit a pokračovat.

Nečekaná smrt psa Markétu rozhodila

Ukázalo se například, že ránou, která zasáhla do Markétina hubnoucí režimu a odhodlání, bylo nečekané úmrtí jejího milovaného psa. „Musela jsem ho nechat uspat. A protože to byl mladej pes, nebyla jsem připravená, že tohle přijde. Zasáhlo mě to a nemám to v sobě ještě zpracované... Když jsem sama, sedim a brečim," pláče zhroucená Markéta. Podaří se jí pod dohledem odborníků hubnout zdravě? Sledujte dokonalou změnu životního stylu už v pondělí 29. listopadu ve 21:30 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.