Svobodný tlouštík Štěpán potřebuje nové tělo. Jeho maminka ví, na co ženy letí

Tlouštíci (7) - upoutávka

Do teď využíval vřelých služeb a pohodlí mamahotelu, což se ale nepěkně odrazilo na jeho postavě. Sympatický mladík by se chtěl konečně osamostatnit, užívat života a třeba si najít partnerku. Ale? Štěpán se zadýchává při sebemenší námaze, jeho špíčky a váha 140 kilogramů dívky spíše odrazují.

Od jeho tříletého vztahu již uplynulo pět let. Za tu dobu se postupně vzdálil i vrstevníkům a kamarádům, kteří založili rodiny a začali mít jiné zájmy. „Na to, že je mi jedenatřicet let, tak už bych měl mír rodinu a žít samostatně. Je to prostě pohodlnost, že člověk přijede domů, nemusí nic řešit, prát prádlo, nemusí vařit,“ uvědomuje si jedenatřicetiletý Štěpán Vrána všechny výhody a nevýhody mamahotelu.

Má štěstí. Maminka, která se ve skrytu duše těší na vnoučata, synovo rozhodnutí osamostatnit se, zcela podporuje.

Mamahotel využívají více muži

Takových „dětí“, které ač již mají vlastní příjmy, stále žijí s rodiči, aniž by se více podílely na chodu domácnosti, stále přibývá. Převažují mezi nimi právě muži. Podle odhadů jde celkem nejméně o půl milionu lidí ve věku 20–30 let. Těch, kteří bydlí doma u rodičů i po pětadvacátých narozeninách, je nejvíce na Slovensku (56,6 %), hned za nimi se drží Bulhaři a Řekové (s 52,8 % a 51,6 %). Třetí jsou v počtu „mamánků“ Maďaři a Poláci (43 % a 43,2 %).

Psychologové zastávají názor, že na vině setrvávání doma v případě mužů jsou matky. Od stěhování přerostlé synky odrazuje fakt, že přijdou o sice někdy dotěrnou, ale vždy zaručenou péči maminky. To ale není případ Štěpána. Ten si na maminku rozhodně stěžovat nemůže. Ta jeho je moudrá, uvědomuje si úskalí mamahotelu a má dokonce jasno i v tom, že pro nalezení partnerky je třeba ještě něco víc, než jen vylétnout z hnízda.

Maminka synovi doporučuje sexy tělo

Maminka Štěpánovi, jehož váha se i její péčí vyšplhala na 140 kilogramů, přímo doporučuje sexy tělo. Jak tato žena otevřeně přiznává, „ani já jsem se v mládí nedívala po tlustých ogaroch... To není postava, která by se ženám líbila. Když byl malý, tak to byl fakt malý Štěpánek – droboučký, hubeňoučký. Nějak od puberty začal nabírat," vzpomíná dále a Štěpán upřesňuje, že přibírat začal na internátu.

Nadváha ho dnes omezuje nejen ve výběru partnerek, ale i v aktivním životě. Zadýchává se, hrozí mu cukrovka a další obtíže. Povoláním je řidič pro fastfoodovou provozovnu, a když má volnou chvíli, sedí u počítače. Metabolický věk Štěpána je 46 let. To je o patnáct let víc, než je mu ve skutečnosti. Jak sám přiznává, nejtěžší bude začít se sportem a omezením stravování se ve fastfoodu. To hojně využívá, protože má zaměstnaneckou slevu.

Štěpánův životní styl není ukázkový, čeká ho tedy osmiměsíční maraton hubnutí pod vedením týmu odborníků. Podaří se odhodlanému mladému muži postavit na vlastní nohy, zhubnout a vyřešit si život? Sledujte Tlouštíky v pondělí ve 21:35 na Primě.

Po prvních dnech najetí na nový životní styl Štěpán tvrdí, že měl pocit, že hlady bude ohryzávat omítku. Nakonec si zvykl, během hubnutí ale došlo i na těžké chvilky, během kterých ukápla i slza zoufalství.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.