Životní styl

13. září 2020 06:01

Petra Kloidová

Dojemné momenty z filmu Karel jsou venku. Už to bude rok, kdy Karel Gott zemřel

Premiéra intimního dokumentu o Karlovi Gottovi se chystá na půlku října. Dokument Karel režisérky Olgy Malířové Špátové ukazuje emotivní momenty ze života českého slavíka. Podívejte se na druhý trailer, jenž nedávno vyšel a ukazuje světu, jak emotivní byl poslední rok jeho života.

1. října to bude rok, kdy Karel Gott zemřel. Výročí jeho odchodu zpečetí premiéra dokumentárního snímku Karel, která přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku.

Intimní pohled do života Karla Gotta

Boj se zákeřnou nemocí, bolestí, ale také čas strávený s rodinou i dojemná starost manželky Ivany Gottové, takové momenty naleznete v dalším traileru. Dokument Karel zachycuje život pěvecké legendy tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer.

Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Karel Gott režisérce, která využila i množství málo známých archivních materiálů.

Začínal s třemi hlasy ve Slavíku

Karel Gott byl zdaleka nejúspěšnějším zpěvákem naší historie. 42krát vyhrál soutěž Zlatý a Český slavík. Vydal 293 sólových alb u nás i v zahraničí a celkově prodal přes 50 milionů desek. Přitom by jeho první zkušenosti z showbyznysu odradily skoro každého. Když se ztrémovaný Gott objevil poprvé v televizním přenosu k patnáctému výročí osvobození republiky, dostal několik kritických dopisů od diváků, jeden z nich později Gott rád citoval: „Uslyším-li vás ještě jednou mečet do televize, přijedu to tam zapálit, ať si to pak s vámi vyřídí. Platím 15 korun měsíčně.“

V roce 1962 uspořádala redakce časopisu Mladý svět poprvé anketu Zlatý slavík. Své sympatie k písničkám a interpretům tehdy vyjádřilo 797 čtenářů a vítězem se stal Waldemar Matuška. Gott získal pouhé tři hlasy. Ovšem stačil rok a Gott Matušku porazil.

PERLIČKY ZE ŽIVOTA KARLA GOTTA NAJDETE TADY

Sláva na sebe nenechala dlouho čekat, Gott se stal populárním i v zahraničí, zejména v Německu, zazpíval si také v v Carnegie Hall v New Yorku. Nazpíval tak klasické hity jako Lady Carneval, Trezor, Když muž se ženou snídá a svůj poslední hit Srdce nehasnou nazpíval se svou dcerou Charlotte Elle Gottovou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.