Držitel Oscara zhubl kvůli Jokerovi 23 kilogramů a není jediným hercem, jenž zhubl na kost

"První věc, kterou jsme udělali, bylo, že jsem zhubl. Tam to všechno začalo," řekl čerstvý držitel Oscara Joaquin Phoenix o roli v Jokerovi. Obrovská ztráta kilogramů mu dopomohla k tomu uchopit epickou roli Jokera tím správným způsobem. Phoenix však není jediný, komu ztráta váhy dopomohla k získání významných filmových ocenění.

Enormní ztráta váhy nepomůže hercovi k tomu, aby v ruce do roka a do dne od filmové premiéry tiskl zlatou androgynní sošku. Ale křehkost těla odhalená (vysloveně) až na kost odkáže herce a diváka k tomu, že se v životě filmové postavy děje něco znepokojujícího. A taková je i postava oscarového Jokera, jehož smutnou životní cestu ve stejnojmenném filmu jako diváci sledujeme.

Phoenix zhubl před natáčením Jokera 23 kilogramů a mělo to svůj účel. "Hubnutí mělo efekt na psychologii postavy. Začínáte totiž bláznit, když ztratíte tak obrovské množství váhy v krátkém čase," vysvětloval herec na červeném koberci na Benátském filmovém festivalu.

"Zpočátku jste vyčerpaní. Podíváte se na schody a třicet sekund se přemlouváte, že to zvládnete. Když jsem ale zhubl tolik, kolik jsem chtěl, přišla energie, která mi dovolila nastartovat tělo pro roli," řekl v noční talkshow Jimmyho Kimmela.

Děsivá proměna beach boye na oscarového herce

Oscar neminul ani vyrýsovaného beach boye, ze kterého se Matthew McConaughey proměnil na muže, který bojuje o život. Do té doby se rodák z Texasu vyznačoval většinou romantickými komediemi a uměním hezky si svléknout tričko. V malém dramatu Klub poslední naděje, kde jeho postava trpí HIV/AIDS, zhubl sedmnáct kilogramů. Fyzická vyčerpanost a zároveň odhodlání přežít, kterou můžete vidět v jeho očích, mu vynesla první sošku Oscara v roce 2014. Svou novou pozici uznávaného herce ještě tentýž rok dokázal v uznávaném seriálu Temný případ.

(Váhové) extrémy milující Jared Leto

Ztráty váhy se nevyhnul ani herec Jared Leto. Ten má pro extrémní role všeho druhu slabost a stejně jako jeho herecký kolega Matthew McConaughey kvůli vedlejší roli ve filmu Klub poslední naděje zhubl na kost. Jeho role transsexuála, jenž bojuje s HIV během osmdesátých let, si to žádala. Leto na filmové premiéře odpovídal dychtivým novinářkám na otázku, jakým způsobem se mu podařilo tak extrémně zhubnout, jednoduše: "Prostě jsem přestal ze dne na den jíst." V roce 2014 si odnesl Oscara za vedlejší mužskou roli.

Christian Bale králem proměn

Jedním z nejslavnějších herců, kteří uznávají fyzičnost těla jako jednu z domén herectví, je Christian Bale. Bale už několikrát předvedl, že z vyrýsovaného psychopata dokáže zhubnout na postavu, která bolestně připomíná stíny druhé světové války. Christian Bale zhubl kvůli roli Mechanik (2004) 28,5 kilogramů. A následně dokázal přibrat obrovské množství kilogramů navíc, aby vystřihl roli obtloustlého politika. Podle posledních zpráv z roku 2019 se Bale však do extrémních váhových výkyvů už kvůli zdraví nehrne.

Michael Fassbander zhubl 16 kilogramů a leckdo film nemohl ani dokoukat

Michael Fassbendera znají mainstreamoví diváci hlavně jako akční postavu, které k životu potřebují fyzickou zdatnost. Irský herec je ale dvorním hercem režiséra McQueena, jenž je proslulý svými nekonformními filmy, kde je naturalistické zobrazení hlavní doménou. Fassbender tak hubl kvůli roli uvězněného teroristy z řad IRA, který bojuje hladovkou proti týrání věznů. Fassbender zhubl 16 kilogramů, aby někteří kvůli drastickým záběrům na jeho tělo. snímek ani nebyli schopni dokoukat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.