Celebrity

26. ledna 2021 19:30

Petra Kloidová

Hana Maciuchová zemřela. Nejvíc jsem sama sebe podržela já, říkala o boji s rakovinou

Herečka Hana Maciuchová dnes v 75 letech zemřela v rodinném kruhu v Olomouci po dlouhé těžké nemoci.

Hana Maciuchová se narodila 29. listopadu 1945 ve Šternberku u Olomouce. Na kontě má nespočet divadelních, televizních i filmových rolí. Nejvíce divadelních rolí ztvárnila v Divadle na Vinohradech.

Maciuchová je televiznímu publiku známá například z Krkonošských pohádek, kde ztvárnila roli Anče. Pohádková série se točila od roku 1974 do roku 1986. Velkou televizní slávu zažila ve fenoménu Nemocnice na kraji města, kde hrála ženu primáře Blažeje. Vidět jsme ji mohli také v seriálu Chalupáři a zazářila v roli matky ve filmu Samotáři.

Velká láska s Jiřím Adamírou

Její velkou láskou byl herec Jiří Adamíra, který zemřel v roce 1993. Nebyli manželé, Adamíra byl před herečkou ženatý již dvakrát a Hana Maciuchová si nepřála být jeho třetí ženou, ačkoliv byla o ruku požádaná několikrát.

„Říkala jsem si, že třetí manželství Jiřího by mohlo znamenat nejen všechno dobré, ale i všechno zlé. Když pak ale Jiří vážně onemocněl, tak mne mrzelo, že jsem si ho nevzala,“ vysvětlovala herečka.

Partnerství bylo bezdětné, Hanu Maciuchovou s partnerem pojil obrovský cit, který herečka nechtěla zpřetrhat ani po smrti slavného herce a do konce života s dalším mužem nežila.

Boj s rakovinou

Mezi lety 2016 a 2017 bojovala s rakovinou, s kterou se podle svých slov poprala odvážně sama. „Nejvíc jsem se podržela já, nejdřív jsem si řekla, že jsem dcerou stejně ochořelé maminky, a potom je v takové situaci jasné, že nemáte jinou volbu, než to nevzdat," řekla v reportáži v roce 2017 pro pořad TopStar.

„Je velmi problematické osobně o tom mluvit. V bulváru se všichni rychle dozvěděli, že jsem ochořela, ale každý pacient je osoba sama o sobě, a tak i tato choroba. Máte takový zářez v krku, nelze říci, že to máte za sebou. Je to nepříjemná svízel," říkala o rakovině.

Herečku Hanu Maciuchovou si můžete připomenout v našem archivu iPrima.cz také v českém filmu Tátova volha.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.