Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Hollywoodská herečka prosí o rady fanynky. Snaží se otěhotnět umělým oplodněním

Komička a herečka Amy Schumer se ve svých sedmatřiceti letech stala poprvé matkou, s manželem se ale půl roku po porodu snaží pracovat na dalším dítěti. Herečka na Instagramu sdílí bolavý obraz ženy, která se snaží otěhotnět umělým oplodněním a zároveň prosí o rady ženy, které si touto cestou také prošly.
Vydáno: 15.01.2020, Markéta Princová
Amy Schumer ve snímku Prostě božská
Autor: STX Entertainment Amy Schumer ve snímku Prostě božská

Komička, kterou znáte například z filmu Jsem božská, se po několikaletém vztahu s manželem rozhodla stát matkou a v sedmatřiceti letech porodila syna. Amy Schumer patří mezi celebrity, které nepoužívají filtry nejen na Instagramu, ale ani v životě. Svým fanouškům tak přibližuje život hvězdy na červeném koberci v realitě a bez filtrů.

Schumer tak na sociálních sítích mluví o svém těhotenství tak, že jí v životě nebylo tak špatně a rozhodně se nejednalo o pouhé tři měsíce gravidity. Několikrát musela zrušit i svoje vystoupení těsně před začátkem. Po porodu se zase svěřila, že odchod do práce a opuštění měsíčního dítěte jen na pár hodin pro ni byl doslova traumatuzijící. To jsou všechno témata, která speciálně americké ženy sužují nejvíce, protože jsou nuceny společností a politickým systémem balancovat mezi mateřstvím a prací.

Amy Schumer se stala v sedmatřiceti matkou
Autor: Instagram.com/ Amy Schumer Amy Schumer se stala v sedmatřiceti matkou

Bolestivé pokusy o umělé oplodnění

Půl roku po porodu se Amy Schumer snaží přiblížit svým fanouškům i obraz slavné ženy, která prožívá to samé, co miliony jiných, když se snaží o další dítě. Vzhledem k věku herečky se manželé rozhodli pro umělé oplodnění, a její instagramový profil je tak svědkem toho, jak fyzicky a psychicky bolestivá cesta to může být. Herečka sdílí fotky, které proces umělého oplodnění zcela naturálně vystihují, a o kterém se nemluví.

"Už týden podstupuji proces v rámci umělého oplodnění. Jsem v depresi a cítím se hodně emocionálně. Pokud někdo tady procházel tím samým a chce se podělit o své zkušenosti, prosím udělejte to, číslo je v mém biu," píše na Instagramu herečka.

Amy Schumer sdílela, jak vypadá její břicho po po porodu a hormonálních injekcích
Autor: Instagram.com/ Amy Schumer Amy Schumer sdílela, jak vypadá její břicho po po porodu a hormonálních injekcích

O den později se komička rozhodla svěřit se s pár tipy od žen, které jí napsaly.

"Děkuji vám, dámy a (pár) gentlemanů. Pracujeme na tom, abychom zamrazili moje vajíčka. Naučila jsem se od vás, že mám jíst po tomto procesu hodně slaného a pít proteinový nápoj. Ledovat podbříšek, mazat krémem modřiny. Být trpělivá a hodná sama na sebe a také jsem se dozvěděla, že je nás tolik, které chtějí pomáhat. Vaše příběhy mi pomohly víc, než si dovedete představit. Mám obrovské štěstí. Doufám, že to všechno bude fungovat a zůstávám pozitivní," poděkovala herečka. Pod jejím postem se objevila slova povzbuzení i od slavných celebrit, jako je například zpěvačka Selena Gomez.

Problém s přirozeným početím má 20 % párů v Čechách

Amy Schumer samozřejmě není sama, která má problém počít. Problémy s přirozeným početím potomka řeší v České republice přibližně 20 % párů a jejich počet stále roste.

„Zatímco v minulosti se neplodnost považovala za problém ženy, dnes je v 40 % problém s početím na straně ženy, stejným poměrem je problém u muže, u zbývajících 20 % případů se jedná o kombinaci faktorů u obou partnerů,“ vysvětluje MUDr. Višňová. Faktor času je jedním z největších nepřátel na cestě k rodičovství a „prokrastinace“ může mít v tomto směru fatální následky.

Jak dlouhá cesta vede k rodičovství?

MUDr. Hana Višňová: Umělé oplodnění se týká čím dál více párů

Článek je zařazen v: Amy Schumer, umělé oplodnění, Instagram, Prostě božská, děti, porod