Hollywoodská herečka prosí o rady fanynky. Snaží se otěhotnět umělým oplodněním

Komička a herečka Amy Schumer se ve svých sedmatřiceti letech stala poprvé matkou, s manželem se ale půl roku po porodu snaží pracovat na dalším dítěti. Herečka na Instagramu sdílí bolavý obraz ženy, která se snaží otěhotnět umělým oplodněním a zároveň prosí o rady ženy, které si touto cestou také prošly.

Komička, kterou znáte například z filmu Jsem božská, se po několikaletém vztahu s manželem rozhodla stát matkou a v sedmatřiceti letech porodila syna. Amy Schumer patří mezi celebrity, které nepoužívají filtry nejen na Instagramu, ale ani v životě. Svým fanouškům tak přibližuje život hvězdy na červeném koberci v realitě a bez filtrů.

Schumer tak na sociálních sítích mluví o svém těhotenství tak, že jí v životě nebylo tak špatně a rozhodně se nejednalo o pouhé tři měsíce gravidity. Několikrát musela zrušit i svoje vystoupení těsně před začátkem. Po porodu se zase svěřila, že odchod do práce a opuštění měsíčního dítěte jen na pár hodin pro ni byl doslova traumatuzijící. To jsou všechno témata, která speciálně americké ženy sužují nejvíce, protože jsou nuceny společností a politickým systémem balancovat mezi mateřstvím a prací.

Bolestivé pokusy o umělé oplodnění

Půl roku po porodu se Amy Schumer snaží přiblížit svým fanouškům i obraz slavné ženy, která prožívá to samé, co miliony jiných, když se snaží o další dítě. Vzhledem k věku herečky se manželé rozhodli pro umělé oplodnění, a její instagramový profil je tak svědkem toho, jak fyzicky a psychicky bolestivá cesta to může být. Herečka sdílí fotky, které proces umělého oplodnění zcela naturálně vystihují, a o kterém se nemluví.

"Už týden podstupuji proces v rámci umělého oplodnění. Jsem v depresi a cítím se hodně emocionálně. Pokud někdo tady procházel tím samým a chce se podělit o své zkušenosti, prosím udělejte to, číslo je v mém biu," píše na Instagramu herečka.

O den později se komička rozhodla svěřit se s pár tipy od žen, které jí napsaly.

"Děkuji vám, dámy a (pár) gentlemanů. Pracujeme na tom, abychom zamrazili moje vajíčka. Naučila jsem se od vás, že mám jíst po tomto procesu hodně slaného a pít proteinový nápoj. Ledovat podbříšek, mazat krémem modřiny. Být trpělivá a hodná sama na sebe a také jsem se dozvěděla, že je nás tolik, které chtějí pomáhat. Vaše příběhy mi pomohly víc, než si dovedete představit. Mám obrovské štěstí. Doufám, že to všechno bude fungovat a zůstávám pozitivní," poděkovala herečka. Pod jejím postem se objevila slova povzbuzení i od slavných celebrit, jako je například zpěvačka Selena Gomez.

Problém s přirozeným početím má 20 % párů v Čechách

Amy Schumer samozřejmě není sama, která má problém počít. Problémy s přirozeným početím potomka řeší v České republice přibližně 20 % párů a jejich počet stále roste.

„Zatímco v minulosti se neplodnost považovala za problém ženy, dnes je v 40 % problém s početím na straně ženy, stejným poměrem je problém u muže, u zbývajících 20 % případů se jedná o kombinaci faktorů u obou partnerů,“ vysvětluje MUDr. Višňová. Faktor času je jedním z největších nepřátel na cestě k rodičovství a „prokrastinace“ může mít v tomto směru fatální následky.

Sdílejte článek
Štítky děti porod Instagram umělé oplodnění manželé herec Česko rada Amy Schumer Prostě božská Selena Gomezová Amy Schumerová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.