Celebrity

10. června 2019 07:30

redakce Prima Zoom

Ivana Chýlková: S uniformou jsem se relativně bez problémů sžila

Jedna z nejlepších českých hereček si střeží soukromí, rozhovory poskytuje až po uvážlivém rozhodnutí, a jen pokud má opravdu co sdělit. Zeptali jsme se jí na její roli v novém seriálu TV Prima – Linka. A zjistili nejen to, jak rychle se sžila s uniformou, ale i další zajímavé věci.

V nové minisérii Linka, která nabízí pohled do zákulisí dispečinku tísňového volání, uvidíte Ivanu Chýlkovou v roli rozhodné a emancipované ženy, profesionální policistky Zuzany Radové, která musí s chladnou hlavou řešit nejen pracovní, ale i osobní komplikace.

  • Jak blízko jste měla při natáčení seriálu Linka k postavě Zuzany Radové, v čem jste se s ní ztotožnila, v čem to bylo naopak?

Blízko? Asi jako k princezně nebo k učitelce, na kterou si v dětství hrajete. Jen s tím rozdílem, že tady máte daný text a situaci. V dětství si při hraní svět svých postav vytváříte zcela sami. Takže tady jsem si hrála na paní Zuzanu Radovou, které jsem dodala tělo, hlas a své emoce – na základě scénáře. Snažila jsem se jí být co nejblíž a co nejdál od sebe samotné. To je na hraní krásné, že vyrážíte na výlety za jinými lidmi a situacemi, abyste se pak mohli vrátit k sobě.

  • Práce s publikem je psychologie – uplatnila jste své zkušenosti z tohoto oboru i při hraní role Zuzany Radové?

Během natáčení žádné publikum nebylo, pouze štáb... A s ohledem na tempo natáčení nemá nikdo čas sledovat vás při hraní. Každý sleduje svou práci, aby ji odvedl co nejlépe. To, jak jsem případy v seriálu řešila, bylo dané scénářem, stejně tak postup. Tam jsem svoje osobní zkušenosti s „psychologií“ neměla šanci nijak uplatnit.

  • Máte raději divadelní práci, kdy je výsledek, odměna v podobě potlesku publika slyšet hned, nebo máte raději filmařskou práci, kdy se můžete vrátit a zkusit napravit chyby při záběru? Ale zato je výsledek nejistý a s dlouhým časovým odstupem? Jaký styl práce je vám bližší?

Mám ráda obě disciplíny. Jak divadelní práci, tak i filmovou. Krásně se doplňují. Nedovedu si představit, že bych o kteroukoli z nich byla ochuzena.

  • Bez jakých tří vlastností se dobrý herec neobejde?

Bez štěstí, bez štěstí a bez talentu!

  • Bez čeho se naopak herec klidně obejde?

Bez bulváru, bez sociálních sítí... A stejně jako každý jiný člověk bez závisti a pomluv.

  • Váš módní styl inspiruje mnoho štíhlých žen, kde inspiraci hledáte vy?

Na ulici, ve svém okolí, v obchodech, u českých návrhářů, ale určující je moje momentální nálada. Oblékám se ráda tak, abych sama ze sebe měla dobrý pocit. Stejně jako každá jiná žena.

  • A jak jste se cítila v uniformě?

Děsila jsem se toho, uniformy odjakživa nesnáším, ale nakonec překvapivě docela dobře.

  • Jaký je váš vztah k moderním technologiím?

Veskrze záporný... Je to můj každodenní boj, který bohužel nikdy nemůžu vyhrát. Nekonečně mě to obtěžuje a nezajímá. A hlavně – zatím jsem na sebe nenašla páku, jak to změnit.

Minisérie Linka skládá poklonu všem, kteří každodenně, i přes vlastní starosti, zachraňují životy jiných. Po boku Ivany Chýlkové se můžete těšit také na Ondřeje Brzobohatého, Martina Hofmanna, Martina Fingera, Vladimíra Kratinu nebo Evu Leimbergerovou.

Minisérie Linka má premiéru už 17. června ve 20.15 na Primě.

-JD-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.