zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Ne každý příběh rodiny z Jak se staví sen dopadne dobře, někdy znovu zasáhne nemoc

Rodiny z Jak se staví sen
Autor: Prima archiv Rodiny z Jak se staví sen
Markéta Princová , Vydáno: 20.01.2020
Moderátorka Iva Kubelková se po roce vrátila do rodin v nouzi, kde společně s designéry pomáhala přestavět jejich bydlení. Jak se ukazuje, hezké bydlení však není všechno a pár příběhů z minulého roku na svůj šťastný konec stále čeká, boj zatím nevyhrály.

reklama

Minulý rok designéři zlepšili bydlení celkem 10 rodinám a pomohli jim tak s těžkou životní situací, ve které se ocitly. Některé trápilo zdraví, nedostatečná energie či finance na přestavbu, jiné přišly o své blízké. Jak říká moderátorka pořadu Iva Kubelková: „Říká se, že na změnu není nikdy pozdě, a také se říká, že bychom nikdy neměli přestat snít.“ Některé příběhy však happyendem nekončí a bojovat se musí dál i navzdory nepříznivým zprávám a výsledkům.

Nová kuchyň pomohla, ale boj s rakovinou zůstal

Maminka Jana měla květinářství a svoji práci vždy milovala. Cítila se však velmi unavená a náhle se u ní objevily problémy se zažíváním. Po vyšetření si musela vyslechnout velmi špatnou zprávu – byla u ní diagnostikována rakovinu střev a to v pokročilém stadiu. Prodělala chemoterapie a operaci. Bohužel se jí objevily metastázy na játrech, které nejsou operovatelné, a tak paní Jana podstupuje další série chemoterapií a biologickou léčbu.

Paní Jana se svou rodinou a designéry
Autor: archiv Prima Paní Jana se svou rodinou a designéry

Po návratu Ivy do rodiny se Jana svěřila, že na tom zdravotně není nejlíp a každých 14 dní chodí na chemoterapii. Nabrala pár kilo, ale má nové nálezy na játrech. Lékaři pro ni bohužel již žádnou jinou léčbu nemají. Není to veselé téma, ale Jana to bere statečně a bojuje dál.

Designéři si poradili s kuchyní v malém bytě.

Maminka bojovnice se nevzdává

Andrea je maminkou pětiletého Filipa. Vychovává ho sama, ale to jí nebrání v tom, aby mu dopřála nádherné dětství. Před dvěma lety musela čelit velké životní zkoušce – diagnostikovali jí rakovinu prsu. Nemoc ji dostala na kolena, ale nezlomila. Je to velká bojovnice a rve se za svůj život nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli svému synovi Filípkovi. To pro něj si přála vytvořit bydlení, domov, kde spolu budou žít.

Andrea má nové zaměstnání. Začala pracovat pro slavnou kosmetickou značku. Do toho pracuje na charitativní kampani Tři za život. Zdravotně na tom byla dobře a všechna vyšetření byla v pořádku. Při posledním sonu břicha jí lékaři našli útvar. Andrea se nevzdává a dál podstupuje léčbu.

Tým Jak se staví sen vytvořil perfektní zázemí pro maminku se synem.

Andrea s Filípkem a s týmem Jak se staví sen
Autor: archiv Prima Andrea s Filípkem a s týmem Jak se staví sen

Bydlení pro vdovu Lucii a tři malé děti

Tragickým se pro rodinu stal 31. leden 2018. V ten den slavila nejmladší dcerka první narozeniny a Petr z práce volal domů, že už se na všechny moc těší. Petr byl pracovně na konferenci na Vysočině. S kamarádem se šli ještě projít po okolí než pojedou zpět do Prahy, jenže Petrovi uklouzla noha, zřítil se ze skály a zemřel. Rodinu tragédie nesmírně zasáhla, ale Lucka se nemohla zhroutit a musela fungovat dál. Starší děti jí hodně pomáhaly a ty mladší pomáhaly mamince zase tím, že potřebovaly její pozornost a péči.

Tatínka rodině nikdo nevrátí, ale děti i Lucie mají již nejhorší za sebou. Na Petra vzpomínají s velkou láskou, učí se fungovat bez tatínka, žít dál a nevracet se do bolestivé minulosti. Děti se začínají usmívat a užívat si života jako před tragédií.

Děti mají konečně krásné pokojíčky.

Rodina Chvojkova s týmem
Autor: Jak se staví sen Rodina Chvojkova s týmem

Více informací o pořadu Jak se staví sen a všechny epizody najdete na stránkách Jak se staví sen.

Další články:

Nejkrásnější obýváky

9 proměn obývacích pokojů z pořadu Jak se staví sen. Co by nikdy nemělo chybět v moderním interiéru?

Jak na rekonstrukci obývacího pokoje

Kde a jak začít při rekonstrukci obýváku? Nechejte se inspirovat pořadem Jak se staví sen

reklama

Související témata: Jak se staví sen , příběhy lidí , osudy , děti , tv program prima , rakovina prsu , Jak se staví sen , rakovina

reklama

Přečtěte si také

reklama