Jaká jsou TOP místa, kam letos vyrazit na výlet? Hlasujte pro nejlepší českou destinaci

Poznávejte Česko. Ať už preferujete projížďky na kole, obdivování kulturních a historických památek, nebo cestování za tím nejlepším jídlem, Česko vás nezklame. Podívejte se na unikátní místa naší země a inspirujte se pro vaše letní výlety.

CzechTourism v rámci 7. ročníku soutěže DestinaCZe představuje devět jedinečných lokalit, a právě vy můžete rozhodnout, která z nich si zaslouží ocenění. A taky vyhrát spoustu zajímavých cen. Soutěž běží od 6. května do 2. června na www.visitczechrepublic.com/destinaCZe.

Místy, která se umístila ve finálové devítce, vás provedou ambasadoři projektu KubajSZ a Freecoolina prostřednictvím krátkých videí. Uvidíte, že v našem výběru si každý najde to své – ať už hledáte tip na výlet pro partu malých předškoláků, nebo plánujete romantickou či aktivní dovolenou.

První kategorie s názvem Trendy a novinky přináší příjemná překvapení v podobě nově otevřených turistických atrakcí. Pro rodiče s dětmi je určena druhá kategorie – Kudy z nudy, ve které soupeří zajímavá místa, která by měla navštívit celá rodina. A pro vyznavače aktivního odpočinku je třetí kategorie, Česko jede, ve které se představují destinace, kde si odpočinete, a přitom nebudete zahálet.

V kategorii Trendy a novinky mezi sebou soutěží Hvězdárna a planetárium Brno, Muzeum umění a designu v Benešově a Safari pivovar. Nová instalace Hvězdárny a planetária v Brně vám přiblíží vesmír jako nikdy dříve. Největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě přináší nejlepší pořady vlastní i světové produkce. V nově zrekonstruovaném muzeu zaměřeném na výtvarné umění 20. a 21. století si na své přijde každý milovník současného umění – najdete zde díla Jiřího Koláře, Adrieny Šimotové, Františka Tichého či manželů Janouškových. Safari pivovar je unikátní projekt spojující provoz minipivovaru s programem na záchranu nosorožců. Některé druhy piv obsahují chmel dovezený až z Jihoafrické republiky.

Rodiče s dětmi mohou využít tipy z kategorie Kudy z nudy ve volnočasovém parku EKOPark Liberec, na statku Bernard nebo v zámku ve Žďáru nad Sázavou. V centru Liberce vzniklo ideální místo pro únik z města. Zapomenout se můžete například v bludišti ze křoví nebo v kavárně v korunách stromů. Usedlost Bernard nabízí mnoho zábavných aktivit od řemeslných dílen až po virtuální realitu z pohledu včely. Zámek Žďár nad Sázavou, který dnes patří rodině Kinských, nabízí expozici plnou multimediálních prvků, kterou můžete zakončit v kavárně nebo na zámecké terase.

V kategorii Česko jede najde svého favorita každý, kdo rád sportuje v přírodě. Pošlete svůj hlas přímo ze sedla kola destinaci Singletrail Moravský kras, Trail Parku Klínovec nebo Resortu Olešná u Frýdku Místku, kde můžete zkusit desítky vodních a sportovních aktivit s výhledem na Lysou horu.

Inspirujte se tipy na výlety s agenturou CzechTourism a hlasujte pro svého favorita na www.visitczechrepublic.com/destinaCZe do 2. června 2019. Pro hlasující jsou připraveny mimo jiné vstupy do jednotlivých subjektů v soutěži. Hlavní cena soutěže je zážitkový pobyt na 2 noci v Moravském krasu a zapůjčení kol pro 2 osoby.

Sdílejte článek
Štítky kam na výlet soutěž výlet Brno výlety Liberec CzechTourism Žďár nad Sázavou Česko planetárium Jiří Kolář František Tichý Pivovar Bernard Adriena Šimotová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.