zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jana Hlaváčová slaví 82 let: Sestřička z Básníků rezignovala na život a vídá se jen s dcerou

Herečka Jana Hlaváčová alias sestřička Tonička z Básníků slaví 82 let
Autor: Filmové studio Barrandov Herečka Jana Hlaváčová alias sestřička Tonička z Básníků slaví 82 let
Herečka Jana Hlaváčová, kterou si možná pamatujete jako Jarču z Chalupářů nebo temperamentní sestřičku Toničku z legendárních Básníků, slaví 82 let. Kvůli svým mnohaletým zdravotním problémům a depresím však rezignovala na život a kromě své dcery Báry Munzarové už se vůbec s nikým nevídá.

reklama

Svého času nejpopulárnější divadelní herečka u nás a představitelka menších rolí v desítkách českých filmů se už v roce 2014 stáhla do ústranní. Bojovala s Parkinsonovou chorobou a těžkými depresemi.

Konec s herectvím a smrt milovaného manžela

Především kvůli nim odmítla hrát v dalším pokračování filmové série o básnících v Čechách režiséra Dušana Kleina a vzdala se i minirole v posledním svém divadelním představení. „Nikdy nedokážu odhadnout, jak mi za chvíli bude,“ odůvodnila své rozhodnutí Deníku Blesk s tím, že chce zároveň trávit více času se svým nemocným mužem, neméně slavným hercem Luďkem Munzarem. 

„Není jí dobře. Ono by se jí špatně chodilo, jsou s tím trochu starosti. Hrábla si až na dno, nemůže se vrátit zpátky,“ promluvil tehdy neméně slavný herec o chmurném stavu Hlaváčové ve VIP zprávách FTV Prima. Sám na tom v té době po zdravotní stránce nebyl o nic lépe, skončil dokonce v nemocnici s žaludečním vředem a nefunkční ledvinou. Přesto o svou milovanou ženu do poslední chvíle pečoval.  

Herečka Jana Hlaváčová s manželem Luďkem Munzarem v roce 2012
Autor: profimedia Herečka Jana Hlaváčová s manželem Luďkem Munzarem v roce 2012

Když Munzar v lednu loňského roku zemřel doma ve spánku, hereččiny depresivní stavy se ještě prohloubily. Několik dní prospala a kvůli obrovskému žalu nedorazila na poslední rozloučení se svým milovaným mužem v Národním divadle ani na jeho druhý utajovaný pohřeb v krematoriu pro rodinu. Ještě více se uzavřela před okolním světem a svůj dům v pražských Modřanech prakticky neopouštěla.

Touha po klidném dožití v péči dcery

Společnost jí dělá jen dcera a taktéž známá herečka Barbora Munzarová, která se o ni po otcově smrti stará společně se dvěma dalšími pečovatelkami. „Myslím si, že by všechno do jisté míry zvládala sama. Řekla bych ale, že si tu péči kolem, která je nějak nastavena, tak trochu až lišácky užívá. Celý život ale dřela na milion procent, tak si to zaslouží. Já jsem strašně ráda, že jí to mohu dopřát,“ prozradila Munzarová v pořadu Českého rozhlasu Blízká setkání. 

Herečka Barbora Munzarová s manželem Martinem Trnavským
Autor: profimedia Herečka Barbora Munzarová s manželem Martinem Trnavským

Sama Hlaváčová poprvé otevřeně promluvila o svých zdravotních problémech v září loňského roku. Deníku Aha! se tehdy svěřila, že na toaletu dokáže dojít jen s pomocí chodítka a jinak je z ní ležák. „Nemám chuť chodit ven. Nechci. Stejně jako už nemám chuť s nikým mluvit. Za prvé se mi občas komunikuje velmi těžce a za druhé jsem se toho v životě namluvila až až,“ konstatovala smířeně herečka, která nepřestala sledovat televizi a nostalgicky vzpomíná nejen na svou postavu zdravotní sestry Toničky z Básníků. „Bylo to moc hezké, ale bylo toho dost, jak se říká. Já teď už chci jenom v klidu dožít,“ uzavřela herečka.

Autor: Kristýna Šťastná

Slavíte v březnu narozeniny? Jste optimisté, které nejspíš čeká slibná kariéra

Slavíte v březnu narozeniny? Jste optimisté, které nejspíš čeká slibná kariéra

reklama

Související témata: Jana Hlaváčová , narozeniny , deprese , Parkinsonova choroba , Bára Munzarová , Luděk Munzar

reklama

Přečtěte si také

reklama