Životní styl

2. října 2019 13:07

Martina Čerňanská

Je vám čtyřicet? Tak to je skvělé, všechno je před vámi!

Když přijde čtyřicítka, má spousta žen pocit, že jim téměř “končí život”. Přečtěte si, jak to vidí dámy, kterým ve čtyřiceti spíše začal!

Za krizi středního věku se netřeba stydět. Je to normální a skoro každý si tím projde. Zvláště ženy kolem čtyřicítky trpí pocitem, že zavřely dveře před mládím, krásou, plodností a čeká je jen uvadání a důchod. Jenže věk je asi opravdu jen číslo, jak potvrzují výpovědi našich čtenářek!

Co skvělého se jim stalo s příchodem čtyřicítky?

Jitka 41: “Čtyřicítka byla fakt úleva. Konečně jsem se zbavila batohu plného mindráků, nejistot a srovnávání se s okolím. Najednou mi došlo, že nemusím nikomu nic dokazovat, že nikomu nic nedlužím.”

Karin 40: “Když jsem se v 37 rozvedla, hodila jsem flintu do žita. Zestárneš sama, holka, už ti vadnou rysy a máš dvě děti, kdo by mě chtěl? Pak jsem potkala nádherného muže, Dána. Vysoký, usměvavý a taaak pohodový, že jsem se začala zase usmívat. Bydlíme s dětmi v Dánsku, jsme svoji a máme se všichni skvěle. Nikdy bych nevěřila!”

Petra 45: “Ve 43 letech jsem zažila svůj první orgasmus. Skutečně první! Jenže ne poslední! od té doby se mi nějak odblokovalo tělo i mysl a můj sex je neskutečný!”

Jindřiška 39: “Mám čtyřicítku opravdu za rohem a někdy mě trochu děsí. Jenže asi to je dobře. Tak mě to vyděsilo, že jsem konečně přestala kouřit a jíst jako čuně. Asi je přirozené, že si člověk s věkem více váží svého zdraví. Chci vstoupit do čtyřicítky jako nekuřák a zdravý člověk!”

Žaneta 49: “Pamatuji si, když jsem se probudila na své čtyřicáté narozeniny manžel se na mě tak smutně podíval a řekl: “Tak jsi v půlce, holka”. Začala jsem se hrozně smát a smála jsem se celý den. Byla to pravda! Uvědomila jsem si, že že mám před sebou celou další půlku života!”

Lucie 42: “Když mi bylo 41 jdu si takhle po obchoďáku a najednou mě zastaví člověk, že je fotograf z agentury a že by mě chtěl jako modelku. Opravdu mi to zalichotilo, ale myslela jsem si, že je cvok a chce mě balit. Jenže to byla pravda! Po nějakém přemlouvání jsem se dostavila na focení a nafotila jsem své první fotky. Byly nádherné! A dokonce mi slušně zaplatili. Tak jsem se po čtyřicítce stala vlastně profesionální modelkou!”

Mirka 44: “Mně potkalo všechno až ve čtyřiceti. Jako kdyby ta doba předtím bylo jen čekání. Zamilovala jsem se, otěhotněla, vdala se, přesně v tomto pořadí. V jeden jediný rok! Dnes mám Velkého Honzu a malého Honzíka.”

Karolína 50: “Čtyřicítka byla pro mě zlomová asi proto, že jsem začala novou práci. Po mateřské jsem měla pracovní sebevědomí na nule. Nechtěla jsem se vracet do firmy, kde jsem nebyla moc šťastná, ale nevěděla jsem, co mám dělat. Vůbec nic mě nenapadlo a už jsem byla rozhodnutá, že si snad půjdu sednout někam za pokladnu. Jenže pak mě napadlo, že bych mohla dělat to, co mě prostě baví a začala jsem fotit děti a svatby. Šlo to pomaličku, ale dnes mám spoustu věrných zákazníků a plné ruce práce!”

Pavlína 40: “Čtyřicet mi bylo nedávno a cítím se skvěle. Konečně ze mne spadla kila a oplácanost, spravila se mi pleť. Zaplatila jsem si k narozkám stylistu a udělala ze sebe novou ženskou. Nápadníků mám, že se mi z toho točí hlava. Ve dvaceti? Ani náhodou, to jsem byla samý mindrák a schovávala kila pod volným oblečením. Čtyřicítka je můj věk a je boží!”

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.