Celebrity

28. listopadu 2020 07:00

Sourozenci Vladimír a Anna Polívkovi. On hraje krasavce, ona ženy hledající lásku

Rodina Polívkových je ozdobou českého filmu. Sourozenci Anna a Vladimír pokračují v rodičovských stopách a filmová branže jim za to může děkovat. Vladimír Polívka ve svých rolích nenechá žádné dívčí srdce na pokoji. Anna Polívková naopak ztvárňuje role osamělých žen hledajících lásku. Oba dva jsou v rolích nezaměnitelní.

Se čtvrtou řadou úspěšného seriálu Polda přibyl do týmu Vladimír Polívka – syn herecké dvojice Bolka Polívky a šarmantní Chantal Poullain. Vídat ho můžete hned ve dvou primáckých počinech. Prvním z nich je seriál Polda IV, kde Vladimír hraje postavu Vojtěcha Urbana, čerstvého absolventa policejní akademie a nového parťáka Davida Matáska. Tento čerstvý policista byl na škole jeden z nejlepších v ročníku. Zároveň je to role sympatického drzého rebela, který si nepotrpí na úřední postupy ani na pořádek na stole. V hlavě to má však srovnané.

Prozíravý policista s motorkou

Charismatický Polívka neměl doposud tolik zkušeností se seriálovou tvorbou, jako s tou divadelní a filmovou. Proto přiznává, že chvilku se nad nabídkou do Poldy rozmýšlel. „Natáčení je hodně časově náročné, doposud jsem nikdy takovou nabídku nepřijal. Nelituju toho ale a musím říct, že jsem docela dost získal. Dělá se tu dobrá práce, má to svůj humor a David je přidaná hodnota. Od něj jsem se hodně naučil.“

Sexy mozek i tělo ve Slunečné

Vladimírovi nejsou cizí ani role charismatických mužů, kteří to s ženami celkem dobře umí. Důkazem je tomu seriál Slunečná, kde se nedávno poprvé objevil embryolog a specialista na umělé oplodnění Lukáš Verner právě v podání Vladimíra Polívky. Nová postava ve Slunečné od samého začátku motá celým seriálovým prostředím a naivním ženským srdcem Týny.

VLADIMÍR POLÍVKA ZE SERIÁLU SLUNEČNÁ: TÁTA HO ŠIKANOVAL, MUSEL MU DĚLAT PSA

Hlavu stihl zamotat i Kačce v podání Jenovéfy Bokové ve velmi úspěšném českém filmu Ženy v běhu. Jako mladý trenér Vojta rodinného klanu žen, které se připravují na maraton s urnou na zádech, je Polívka okouzlující. Nedávno si dokonce stihl střihnout roli i dokumentaristy Honzy ve filmu Do větru. Na lodi v Řecku se plaví se sourozeneckou dvojicí, kde něžné pohlaví opět ztvárnila Jenovéfa Boková. Milostné zápletky Vladimírovi Polívkovi zkrátka jdou a je radost se na ně dívat.

Anna Polívková jako policistka samoživitelka

Na rozdíl od svého bratra jsou Aničce Polívkové spíše připisovány role osamělých žen hledajících lásku. Starší sestra Vladimíra však tyto klasické ženské osudy zvládá na výbornou a kolikrát si ani neumíme představit v podobné roli někoho jiného. Anně nechybí humor a uvěřitelnost ztvárněných osudů.

Anna Polívková je dcerou Bolka Polívky a Evelyny Steimarové. Herectví má tedy také v krvi. V roce 2006 se zapsala do podvědomí divákům jako Jolana ve veleúspěšném filmu Účastníci zájezdu. Její hvězda pak stoupala strmě vzhůru a momentálně je velmi oblíbenou a často obsazovanou herečkou.

Diváci Primy si ji mohou užít online v novém detektivním seriálu Einstein – Případy nesnesitelného génia, kde hraje detektivku Lenku Vrabcovou po boku charismatického Einsteina Vojtěcha Kotka. Jako policistka samoživitelka, jež musí řešit i závažnou nemoc svého syna, to se zbraní umí. Na muže však nemá takové štěstí, jaké by si zasloužila. Chemie mezi všemi herci tohoto seriálu perfektně funguje. Anička dokonce přiznala v rozhovoru, že by ráda po skončení natáčení začala chodit na kick box. Zřejmě ji role drsné policistky ovlivnila více než filmové role žen v nesnázích.

Herečka hledá lásku v českých komediích

V posledních letech se Anna Polívková doslova nezastavila. Filmy točí jako na běžícím pásu. Za zmínku rozhodně stojí zimní komedie Špindl, kde se opět bravurně ujmula role trochu nešťastné ženy hledající lásku. Na lyžování a hledání ideálního partnera není ve filmu sama, do slavného střediska vyráží se svými sestrami. Za pár dnů trio sesterských krásek stihne zažít všelijaké situace, které vám rozhodně vykouzlí úsměv na rtu.

Annu Polívkovou můžeme vidět v roli typické městské nezadané ženy i v komedii Dvě nevěsty a jedna svatba. Marii, kterou ztvárňuje, potká trošku komplikovaná situace v rodinné vesnici, kam přijede kvůli svatbě své sestry. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. Hvězdně obsazení dodává této komedii na kvalitě.

Další komedii s Annou Polívkovou, kterou byste si neměli nechat ujít je Ženská na vrcholu. Ve filmu, který si můžete pustit v sobotu ve 20.15 na Primě si zahrála dokonce se svým otcem.

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena, odjíždí na popud své tety Ely s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhnula svému citovému problému. V čase vánočním byste tuto komedii rozhodně neměli propásnout.

Velmi nevšední roli si herečka zahrála i ve filmu Po čem muži touží. Když řekneme, že se Anna ve filmu jmenuje Karel Král, nelžeme ani trochu. Před tím, než se Karel stal ženou, měl podobu Jiřího Langmajera. Charismatický cynik je nenapravitelným záletníkem, který však dostane výpověď z práce a do toho se jednoho rána probudí v ženském těle. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.