Má hezčí nohy než ženy! Strojní inženýr nosí podpatky a sukně i do práce

V naší společnosti panuje všeobecná představa, že některé věci patří neodmyslitelně k mužům a některé k ženám. Typické je to u oblečení – k mužům patří kalhoty, k ženám sukně. Jsou ale lidé, kteří tyto genderové stereotypy popírají a nosí si na sobě, co chtějí. Jedním z nich je Američan Mark Bryan, který žije vlastně úplně stejně jako lidé v jeho okolí, až na jednu věc. Mark téměř vždy nosí sukni a podpatky.

Mark Bryan je sice Američan, ale v současnosti žije v Německu, kde pracuje jako strojní inženýr. Je ženatý, má dceru a vlastně by na něm nebylo nic tak zvláštního, kdyby nenosil místo kalhot sukně a místo pánských polobotek dámské boty na podpatcích. Obléká si je, když jde do práce, do města, nosí je, i když je doma.

„Oblékám se takhle, protože můžu. Vždy jsem obdivoval ženy, které nosily těsné sukně a podpatky. Ne proto, že by to bylo sexy, ale kvůli síle, kterou tyto ženy vyzařovaly. Ani já se takto neoblékám proto, abych byl sexy, chci vypadat jako každá profesionální žena. Podle mě neexistuje mužské a ženské oblečení. Nosím sukně, ne šaty, protože šaty mi nedovolují míchat obě pohlaví dohromady. Dávám přednost ‚mužskému' vzhledu nad pasem a univerzálnímu od pasu dolů," vysvětluje Mark. „Móda v tomto směru nabízí spoustu možností. U pánských kalhot jich máte jen několik: černé, šedé, námořnické, hnědé a hlavně bez potisků. U sukní můžete přidat červenou, zelenou, jasnější modrou, květinové potisky, zvířecí potisky atd. Totéž platí pro boty, kde máte také mnohem více stylů a typů podpatků. Navíc můžete za pěkného počasí nosit boty s otevřenou špičkou.“

Mark říká, že si ještě pamatuje na dobu, kdy dívky nemohly ve škole nosit kalhoty. A dnes jsou kalhoty oděvem, který nosí všichni a všude. „Proč by to tedy nemohlo být stejné u sukní nebo podpatků? Koneckonců, pokud se koukneme do historie, muži nosili podpatky dříve než ženy,“ připomíná muž, který kromě své práce trénuje i místní fotbalový tým nebo s oblibou opravuje své Porsche 911 z roku 1967.

Začalo to před pěti lety

Na nápad začít nosit sukně a boty na podpatku prý přišel díky tanci. „Jedna dávná přítelkyně na univerzitě mě požádala, zda bych s ní mohl tančit v botách na podpatku. Trénovali jsme déle než rok a mně chůze i tanec na podpatcích velmi dobře šly a začal jsem v nich i chodit ven. Ale nosil jsem k botám kalhoty a bylo mi řečeno, že když budu nosit sukně, bude to vypadat mnohem lépe." Radu si vzal k srdci a už takto chodí pět let. A jak se v sukních a podpatcích cítí? „Nepřipadám si jiný, je to pořád jen oblečení. Když mám podpatky, jsem vyšší a připadám si i mocnější. Možná, že nošení odlišného oblečení mi dodalo větší sebevědomí a sílu zvládnout různé tlaky v práci,“ říká Mark, který je šťastně ženatý už 11 let a má plnou podporu své manželky i rodiny. „Moje žena mi často navrhuje, co bych měl nosit. A přáním mé dcery je, aby si občas mohla půjčovat moje boty."

Sukně velikosti 38 a vysoké jehly

Ani s výběrem vhodného oblečení prý Mark nemá žádný problém. Měří 183 cm, váží kolem 75 kg, má menší nohy a díky pravidelnému cvičení má v pase necelých 74 cm, takže se vejde i do velikosti 38. Boty si kupuje většinou on-line, aby si je mohl doma v klidu vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že k jeho nejoblíbenějším kouskům patří lodičky na vysokých jehlových podpatcích, je důležité, aby si u nich předem vyzkoušel, jak moc jsou stabilní, zda se v nich dá chodit po schodech nebo zda dobře drží na noze a nesklouzávají.

Ženy jsou v pohodě, s muži je to těžší

Markova neobvyklá vizáž samozřejmě vyvolává různé reakce okolí. Ženy kolem třiceti nebo čtyřiceti let mu prý většinou skládají komplimenty. Některé mu jistě i jeho štíhlé nohy, které jsou jako stvořené pro boty na vysokém podpatku, závidí. U mužů bývají reakce rozpačitější. Většina ho při prvním pohledu považuje za gaye a názor pomalu mění, až když s nimi Mark začne mluvit. „Představte si člověka se zářivě zelenými vlasy. Ty taky nejsou normální. Podíváte se na něj, řeknete si, že je to divné nebo zajímavé a pak se prostě jdete po svém a už o tom dál nepřemýšlíte. Věřím, že je to stejné, když mě lidé vidí v sukni a podpatcích,“ tvrdí Mark. Člověk se podle něj nesmí bát, protože někteří lidé se chovají jako zvířata a rádi útočí na slabé. Pokud se chce člověk odlišit, musí být dostatečně sebevědomý, musí světu ukázat, že se nebojí. „Jsem jen průměrný, normální a šťastně ženatý chlap. Miluji krásné ženy, Porsche a chci jen začlenit sukni a podpatky do mého každodenního šatníku," uzavírá muž, podle něhož bylo pro jeho okolí mnohem snazší přijmout muže v sukni než muže v botách na jehlovém podpatku.

Podívejte se na některé z Markových modelů:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.