Michael Jackson: 7 zajímavostí z jeho života, které vás možná překvapí

Právě dnes, 29. srpna, by světem obdivovaný hudebník oslavil 60. narozeniny. Pojďme si připomenout pár zajímavostí ze života této hudební ikony, o kterých jste možná nevěděli.

Co chtěl, to měl

Když něco Michael Jackson chtěl, tak to získal. A to hlavně díky finančním prostředkům. Měl podstatnou výhodu v tom, že si díky hitům vydělal velké množství peněz. Proto pro něho nebyl problém koupit si v roce 1999 za milion a půl dolarů sošku Oscara z roku 1939, aby si připadal jako filmová hvězda, nebo práva na písně od kapely Beatles, s jejímž členem Paulem McCartneym se kvůli tomu na dlouhá léta rozkmotřili. Po Michaelově smrti ale část práv připadla Paulovi jako smířlivé gesto.

Škola je tabu!

Život popové ikony ale nebyl vždy jen samý med. Jedno z traumat, které si odnesl až do hrobu, byla neschopnost doložit, jakého vlastně dosáhl vzdělání. Toto téma pro něj bylo vždy obřím tabu. Údajně totiž nedokončil ani základní školu.

Kyslíkový stan

To, že Michael Jackson trpěl kožní nemocí vitiligo (neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů – buněk tvořících kožní pigment), ví snad každý. Perličkou z jeho soukromí však je, že kvůli tomu spal v kyslíkovém stanu, který mu měl vyživovat a ozdravovat kůži. Údajně byl totiž alergický na slunce.

Štěstí v neštěstí

Když teroristé útočili 11. září roku 2001 na newyorská dvojčata, zpěvák si zrovna lebedil ve svém kyslíkovém stanu a spal. Protože nemohl dlouho usnout a byl unavený, nedostavil se v osudný den tragédie na schůzku do Světového obchodního centra a tím si zachránil život. Doma se probudil až po útocích.

Ze Svědka Jehovova muslimem

Víra byla pro Michaela Jacksona vždy velmi důležitá. Věděli jste ale, že jen několik měsíců před smrtí ji změnil? Zpěvák byl od malička vychovávaný jako Svědek Jehovův. Později ale konvertoval k islámu, a dokonce se nechal přejmenovat z Michaela na Mikaela.

Vzpomínky na poruchy koncentrace

Smrt zastihla Michaela Jacksona poměrně nečekaně a šokovala celý svět. Zpěvák zemřel na předávkování léky. Před smrtí na tom ale zřejmě nebyl moc dobře. Potvrdil to šéf Jacksonovy ochranky Michael La Perruque. Ten zavzpomínal, že měl zpěvák problémy s koncentrací. Proto prý ničil mobilní telefony, které v jeho okolí zvonily zrovna ve chvíli, kdy se musel soustředit.

Nezapomenutelný Michael Jackson

Zajímavostí, kterou ocení zejména Jacksonova rodina, je také to, že svým nejbližším vydělává nemalé peníze i po své smrti v roce 2009. Michaelovy hity jsou stále oblíbené a hojně využívané v médiích. I zpěvákova tvář je stále vidět. Po letech se k němu vrátila také Pepsi a jeho podobiznu umístila na retroedici svých nápojů. Michael zkrátka zůstane hvězdnou ikonou už napořád.Monroe, Jackson nebo Jiří Schelinger: Sebevraždy, nehody, nebo vraždy? Záhadná úmrtí slavných

Sdílejte článek
Štítky zpěvák Michael Jackson vitiligo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.