Celebrity

2. února 2021 06:00

beccy@seznam.cz

Monroe, Jackson nebo Jiří Schelinger: Sebevraždy, nehody, nebo vraždy? Záhadná úmrtí slavných

Smrt obecně je zastřena tajemstvím, a když odejde někdo slavný, často lidé přemýšlejí nad konspiračními teoriemi. Připomeneme vám jedny z nejzáhadnějších smrtí slavných osobností a nebudou chybět ani česká jména. Černá Dahlia nebo Marylin Monroe byly aspirující mladé ženy, Jiří Schelinger společně s Janem Masarykem silné osobnosti, kterých se možná někdo potřeboval zbavit...

Románek Marylin Monroe s prezidentem ji stál život

Asi nejznámější podivnou smrtí je předávkování sexsymbolu Marilyn Monroe. Miláček milionů lidí a dodnes ikona, kterou nikdo nepřekonal, ukončila svůj život v šestatřiceti letech. Marilyn neměla na růžích ustláno, prožila několik zklamání včetně vztahu se svou matkou, nesnášela role naivek, které ztvárňovala, protože sama vůbec hloupá nebyla (IQ 168). Kdo tedy ví, co z toho ji přivedlo k závislosti na lécích a alkoholu. Na svou nespavost si ordinovala nembutal se šampaňským. Ten se využívá při asistovaných sebevraždách či popravách. Dne 5. srpna 1962 si tento „koktejl“ namíchala tak silný, že se pro ni stal smrtelný. Záměr, nehoda, vražda? Oficiálním verdiktem byla sebevražda.

Dávka léků však byla Marilyn podána klystýrem, který si nemohla udělat sama. Spekuluje se tak o tom, že jí ho podal někdo z lékařů, ale nevěděl, že herečka už několik léků přes den spolykala, a tak se jí to stalo osudným. Mohla to tak být nehoda. Nejzajímavější je však teorie vraždy. Tu by měla mít na svědomí rodina Kennedyových. Marilyn udržovala románek s tehdejším nejmocnějším mužem, americkým prezidentem J. F. Kennedym, a prý ho chtěla oficiálně potvrdit. Za její smrt tak možná mohli i vládní agenti, kteří ji měli umlčet a uchránit tak prezidenta od pěkného skandálu nebo jeho manželku Jackie potupy... Pokud by tato teorie byla pravdivá, o to horší je, že sám prezident zemřel následkem atentátu rok po smrti své milenky.

Michael Jackson a boj proti tajnému společenství

Král popu, nepřekonaný tanečník a autor hitů, které milují všechny generace. I odchod Michaela Jacksona se stal středem konspiračních teorií. Sláva s sebou nese mnohé a Jacksonově popularitě uškodil jeho vztah k dětem, které měl rád. Ať už si pod pojmem „rád“ každý z nás představí, co chce. Někdo ho má za pedofila, jiný za člověka, který byl uvnitř sám dítětem. Prošel si několika soudními tahanicemi. Jednalo se o údajné sexuální obtěžování mladých chlapců. Jackson to ale okomentoval, že žádný sexuální podtext v tom nebyl, děti ho samy požádaly, aby s nimi spal v jedné místnosti (když u něho byly na návštěvě) a rodiče proti tomu nic nenamítali. „Byl jsem tak vychováván se svými sourozenci a měl by se tak chovat celý svět, v němž jsou dnes zásadní rodinné vztahy naopak přetrhávány.“ Jedni ho mají za zrůdu, jiní za oběť, další za génia. Každopádně jeho dětství nebyl žádný med, kvůli vysokým nárokům jeho otce. Byl by ale bez toho tak úspěšný?

Několikanásobný držitel Grammy zemřel v roce 2009. Za smrt mohlo předávkování sedativy, po kterém mu selhalo srdce. Za neúmyslné zabití byl odsouzen Jacksonův osobní lékař, kardiolog Conrad Murray (66), propuštěn z vězení byl v roce 2013. Pár konspiračních teorií tvrdí, že Jacksona zavraždili ilumináti (tajné společenství, které ovládá světový řád), Jackson se jim prý vzbouřil a najevo to dal hitem „Black or White“. V písni a klipu se nachází pasáže, které to mají demonstrovat. Včetně symbolu ďábla „666“ nebo zničení auta s nápisem „KKK“ (Ku Klux Klan). Tajné společenství se údajně bálo jeho velkého vlivu na veřejnost, proto se ho mělo původně zbavit už zinscenovanými obviněními ze sexuálního obtěžování dětí. Soud však v roce 2005 zpěváka zprostil obvinění a tak vymysleli plán, jak se ho zbavit nadobro. Jackson byl obětí letního slunovratu 25. června 2009. Podle jiných teorií Michael stále žije, stejně jako Elvis, a svou smrt nafingoval kvůli dluhům. Jackson patřil ke štědrým donorům neziskových organizací a podporoval mnoho humanitárních projektů, ochranu zvířat i rovnoprávnost lidí všech národností dávno před tím, než to bylo módní.

Nejbrutálnější hollywoodská vražda Černé Dahlie

Asi nejbrutálnější vražda, kterou si Hollywood pamatuje. Mladá začínající herečka Elizabeth Short byla nalezena na dvě půlky, rozřezaná, s vnitřnostmi mimo tělo, ústy rozřezanými až k uchu, odčerpanou krví a mnoha dalšími otřesnými skutečnostmi v roce 1947 v parku v Los Angeles. Našli ji kolemjdoucí (matka s dcerou), a i když vrah posílal policii i médiím balíčky s jejími věcmi, nikdy se nevyřešila její smrt. Kvůli násilnostem na ní spáchaných se začalo herečce přezdívat Černá Dahlia. Podezřelých bylo na 150 a 500 lidí se dodnes přiznalo k její vraždě, někteří z nich v té době ještě ani nebyli na světě.

PŘEHRAJTE SI SNÍMEK ČERNÁ DAHLIA ZDARMA V ARCHIVU IPRIMA.CZ

Takovou senzaci její brutální smrt způsobila. Detektiv Piu Eatwell, který se podílel na vyšetřování, po 70 letech vydal knihu, kde z její smrti obvinil tehdejšího hotelového poslíčka Leslieho Dillona, kterého také vyslýchali. Podle detektiva věděl věci, které se nemohl nikde dočíst, měl být napojen na nebezpečného pasáka a mafii. Kdo ví, každopádně vražda herečky si vysloužila i filmové zpracování a stala se slavnou. Bohužel jinak než svými rolemi, což byl její původní plán, kvůli kterému se přestěhovala do města filmu.

Nehoda, nebo vražda ze žárlivosti?

Natalie Wood s Jamesem Deanem zářila v „Rebelovi bez příčiny“. Se Stevem McQueenem hrála v romanci „Muž, o němž nic nevím“ a s Robertem Redfordem v „Zakázaném majetku“. Celý svět pak okouzlila v muzikálu „West Side Story“ jako Maria. Záhadná smrt slavné herečky na moři u kalifornského pobřeží i po desítkách let zaměstnává vyšetřovatele.

V roce 2018 byl její případ znovu otevřen a to po 37 letech od její smrti. Podle původní verze měla herečka v listopadu 1981 u ostrova Santa Catalina z jachty Splendour uklouznout a spadnout do moře. Podle údajů z vyšetřování ten den dost pila a navíc neuměla plavat. Nehody se stávají. Zvláštní jen je, že je kolem jejího úmrtí tolik záhad, když na palubě byli další 3 muži. Její manžel, známý herec Robert Wagner, filmový partner Woodové Christopher Walken a kapitán plavidla Denis Davern.

A právě nové svědecké výpovědi přiměly detektivy zajímat se o Wagnera. „Poté, co jsme případ v průběhu posledních šesti let znovu vyšetřovali, myslím, že se nám teď (Wagner) jeví jako osoba, o kterou se musíme zajímat,“ citovala stanice CNN policistu Johna Corinu. „Některé věci, které následně udělal, respektive neudělal, nás vedou k závěru, že jeho chování nedává moc smysl,“ dodal. Policii totiž zavolal až několik hodin po zmizení ženy, domníval se, že si vzala jeden ze záchranných člunů a odjela na břeh. Svědci z jiných lodí vypověděli, že viděli hádajícího se muže a ženu. Za hádku mohl nejspíš alkohol, možná žárlivost. Natalie zrovna dotáčela film právě se zmíněným Walkenem a podle všeho mezi nimi bylo něco víc. Kolem hereččiny smrti je mnoho otazníků, hlavně ve výpovědích zúčastněných, Wagner se svým právníkem například předem připravil výpověď kapitánovi lodi, Walken byl velmi neochotný a nesdílný, co se daného večera týká. Možná se někdy dozvíme pravdu, vyšetřování stále trvá.

Jiří Schelinger byl možná nepohodlný pro StB nebo si chtěl něco dokázat

Oblíbený zpěvák s nezaměnitelnym hlasem ukončil svůj život před 35 lety skokem z bratislavského mostu do Dunaje. Na Slovensko odjel kvůli nabídce natáčení Televizního klubu mladých. Možná by to dopadlo jinak, kdyby s ním jela i jeho žena, ta ale ležela s chřipkou. Osudný nedělní večer měl povečeřet v restauraci a pak jít do vinárny. K Schelingerovi se přidal pár oněch slovenských producentů, kteří ho do Bratislavy pozvali: Ludmila Dlugolinská se Štefanem Gucmanem. Pár Jiřího zbavil předchozích společníků (dva muži a dvě dámy). A konspirační teorie je považují za možné spolupachatele zločinu (Ludmila navíc po zpěvákově smrti odmítla vypovídat). K páru se tu noc přidal muž Marian Husák. O něm se spekulovalo jako o najatém vrahovi, který měl odstranit Schelingera na přání StB, protože se nehodil do vysněného profilu umělce nebo kvůli stykům s bratrem jeho druhé ženy Viktorem Faktorem (1973 se vrátil z USA). Zpěvák byl omámen vínem a marihuanou a právě Husák ho měl „hecovat“ ke skoku do Dunaje.

Skočit měli nakonec oba. Zatímco Husák se našel, jak se drží bójky, zpěvákovo tělo vyplavalo až po měsíci. Divné je, že Husáka nikdy nikdo nevyslýchal. Navíc s nimi měl být ještě pátý muž, jehož identita nebyla nikdy vypátrána a ani se o to nikdo nesnažil. V pitevní zprávě bylo podle zpěvákova bratra mnoho nesrovnalostí. Například jiná barva očí, výška i to, že zpěvák měl vyoperované krční mandle, zatímco utonulý je měl. Manželka Jitka muže identifikovala na základě jediné fotografie (zpěvákovy hlavy spočívající bočně na zemi). Nehoda, vražda? Podle přátel si zpěvák neustále něco dokazoval. Možná to bylo tak i se skokem do Dunaje, možná ne.

Záhadná smrt politika se opět vyšetřuje

Syn prvního československého prezidenta, exilový ministr zahraničních věcí a diplomat Jan Masaryk byl nalezen pod okny svého bytu v Černínském paláci na Hradčanech v roce 1948. Co se tehdy odehrálo, je dodnes záhadou. Oficiální verzí byla sebevražda. Až do roku 2004, kdy byla verze změněna na „zavražděn“. V roce 2019 bylo vyšetřování opět otevřeno na základě zveřejněné nahrávky výpovědi policisty, který byl na místě činu první.

S tělem se mělo hýbat a pak bylo naaranžováno do pozice jiné, než v jaké se původně nacházelo. Jde však o to, že nejspíš pohnuli s rukou nebo tělo přetočili. Vědci, kteří se případem zabývají, zjišťovali, zda by mohl Masaryk dopadnout na dané místo bez cizího zavinění. Podle jejich výpočtů a použité techniky se jeví nejpřirozeněji, že Masaryk opravdu skočil, než že by ho někdo strčil. Záhada se nekoná? Každopádně případ byl znovu otevřen v říjnu 2019.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.