Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Očekávané knihy roku 2019: Těšte se na severské detektivky i spoustu humoru

Rok 2019 bude, pokud jde o nové a kvalitní knihy, mimořádně plodný. Vyjde řada skvělých českých románů i velmi slibné zahraniční překlady. Rok s devatenáctkou na konci bude přát zejména severským detektivkám a očekává se i návrat humoristické literatury ve velkém stylu.
Vydáno: 03.03.2019
Očekávané knihy roku 2019
Autor: iStock Očekávané knihy roku 2019
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aby vám neuniklo žádné knižní dobrodružství, máme pro vás výběr toho nejlepšího, na co se můžete v nadcházejících měsících těšit.  

Detektivní začátek roku

Hned v prvních měsících roku 2019 vychází několik očekávaných detektivek. Čeští čtenáři si v minulých letech oblíbili Francouze Bernarda Miniera pověstného svým rozmáchlým stylem a sofistikovanými zápletkami. Jeho Sestry vyšly 14. února. Hned v závěsu, tedy v březnu, vyjde novinka Samuela Bjorka Clona. Ten zaznamenal úspěch zejména svou prvotinou V lese visí anděl a následně románem Sova.

Návrat humoru

Jedním z nejzajímavějších momentů roku bude návrat humoristické literatury, která v posledních letech zaznamenala spíše pokles. Vychází pokračování Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel. Kniha nese název Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět a už ji najdete na pultech knihkupectví.

Nové knihy roku 2019
Autor: archiv knihkupectví Nové knihy roku 2019

Z českých luhů a hájů

Letos mezi nové knižní tituly přibude i další kniha Michala Viewegha. Půjde o soubor povídek z posledních let, kniha se chystá na jaro a zatím nemá svůj oficiální název. Nová beletristická kniha vyjde po řadě let i Kateřině Tučkové, autorce Žítkovských bohyní, a ponese název Bílá voda (datum vydání zatím není jasné). V dubnu vydá Nakladatelství Host Tiché roky, další román Aleny Mornštajnové. Ta si srdce českých čtenářů definitivně získala předloňskou knihou Hana, v níž se podobně jako ve dvou předchozích knihách vrací do české minulosti.

Léto ve znamení velkých detektivek

Jedním z nejzásadnějších okamžiků roku 2019 v knihách se stane 28. srpen. V tento den vyjde nejen ve Švédsku, ale i v dalších státech, mezi které se počítá i Česko, poslední díl série Milénium. Kniha, pod kterou bude podepsán David Lagercrantz, jež na tvorbu Stiega Larssona navazuje od roku 2015, ponese název Dívka, která musí zemřít.

Další velkou událostí v oblasti detektivní literatury ze severu bude na podzim vydaná dvanáctá kniha Joa Nesbøho s Harrym Holem v ústřední roli. U Nesbøho existují jen velmi malé pochyby, že by kniha nebyla dobrá, neboť se mu daří držet vysokou kvalitu u každého z textů, nehledě na množství dílů, které už svým čtenářům naservíroval.

A do třetice všeho dobrého z oblasti krimi, v létě vyjde další román J. K. Rowlingové alias Roberta Galbraitha Lethal White. I pod tímto pseudonymem se Rowlingová daří držet vysokou literární úroveň, detektivka bude už čtvrtým počinem napsaným pod tímto jménem.

Nové knihy roku 2019
Autor: archiv knihkupectví Nové knihy roku 2019

Zábavný cestopis a to nejlepší z Francie

Čtenáři nebudou ochuzeni ani o novinky z oblasti cestopisů, se svou novinkou přijde na trhu Ladislav Zibura. Jeho text ponese název Prázdniny v Evropě a vydání je plánováno na duben či květen.

Mezi nejzajímavější očekávané překladové tituly patří současně asi nejznámější francouzský prozaik Michel Houellebecq a jeho před pár dny vyšlá próza Serotonin. Té se čeští čtenáři dočkají v červnu, přičemž vyjde pod stejným názvem.

Zdroj: Martinus.cz

Článek je zařazen v: knihy, čtení, novinky, severské detektivky, Nesbo
Reklama