Osudem zkoušená Céline Dion slaví narozeniny: Dva dny po smrti manžela jí zemřel i bratr

Zpěvačka Céline Dion je pro mnohé známá hlavně jako interpretka legendární písně My Heart Will Go On z velkofilmu Titanic. Letos slaví 52 let, vedle svého zpěvu je vychvalována také za módní vkus a stále zůstává věrná svému prvnímu a jedinému muži, který před čtyřmi lety zemřel na rakovinu. 

Muže jménem René Angélil potkala Céline Dion v pouhých dvanácti letech. Ne příliš známý 38letý zpěvák se tehdy stal jejím manažerem a talentu mladé zpěvačky dokonce věřil natolik, že pozastavil hypotéku na svůj dům. Právě on jí pomohl vybudovat kariéru, a přispěl tak k celosvětové slávě, kterou si získala v devadesátých letech.

Manžel byl jediný muž, kterého kdy políbila

Když Céline bylo 17 let, začali spolu i přes výrazný věkový rozdíl udržovat intimní vztah, který v roce 1994 stvrdili manželským svazkem. Zatímco on byl před Céline už dvakrát ženatý a se svými předchozími ženami zplodil tři potomky – toho prvního, syna Patricka, shodou okolností ve stejném roce, kdy se narodila kanadská zpěvačka – ona později přiznala, že René byl prvním a zatím jediným mužem, kterého kdy políbila.

Dvacet šest let dlouhé manželství, během kterého se jim narodil syn René-Charles (19) a dvojčata Nelson a Eddy (9), bohužel skončilo předčasně. René v roce 2016 v 79 letech podlehl rakovině hrdla. Zdrcenou zpěvačku navíc pouhé dva dny nato čekal další šok – zatímco manželovi zajišťovala pohřeb v bazilice Notre Dame v Montrealu, kde měli svatbu, zemřel i její bratr, který měl vedle rakoviny krku a jazyka ještě nádor na mozku. Její truchlení navíc umocnil fakt, že mu nemohla kvůli vystoupení v Los Angeles být v posledních chvílích života být na blízku.

Šťastnější a krásnější než dřív, ale bez doteků

Tři roky po smrti svého muže v show stanice NBC prozradila, že se předtím, než navždy odešel ve spánku, svým způsobem rozloučili. „Zavolal mi před mým koncertem a pak mi poslal zprávu. Napsal ‚Miluji tě‘. Když jsem přišla v noci domů, bylo už velmi pozdě. Nechtěla jsem ho budit kvůli polibku, říkala jsem si, že by pak už možná nemohl usnout. A následující ráno už tu nebyl,“ vzpomínala s tím, že SMS má stále uloženou v telefonu a občas si ji přečte.

Ačkoliv se rozhodla jít dál a po padesátce, kterou oslavila před dvěma lety, se podle vlastních slov cítí silnější, krásnější a plná energie, manžel jí údajně stále moc chybí. „Chybí mi dotyky. Chybí mi objetí. Chybí mi, že mi už nikdo neříká ‚Jsi nádherná‘. Chybí mi to, co mi poskytoval René,“ svěřila se v televizi NBC a zároveň dodala, že s jinými muži nerandí: „Nejsem na to zatím připravená. Mám velké štěstí, že mám kolem sebe spoustu lidí, kteří mi pomáhají se denně smát a žít.“ Útěchu u nich zpěvačka hledala i letos v lednu, kdy jí ve věku 92 let zemřela matka.

Spekulace o novém muži a vyhublé postavě

Velkou oporu našla Céline i v o dost mladším tanečníkovi Pepe Munozovi (35), se kterým se v posledních měsících často objevovala na veřejnosti. Tvrdí však, že jde pouze o kamarádský vztah. „Ano, v mém životě je jiný muž, ale není to TEN muž mého života. Jsme nejlepší přátelé. Samozřejmě se objímáme, držíme za ruce a chodíme spolu ven. Je to gentleman,“ uvedla na pravou míru v deníku The Sun a zdůraznila, že je pořád single.

Vedle jejího intimního života bulvár i uživatelé na sociálních sítích probírali její příliš vychrtlou postavu a spekulovali, zda není nemocná či netrpí poruchou příjmu potravy. „Dělám to pro sebe. Chci se cítit silně, krásně, žensky a sexy. O své váze se odmítám bavit,“ rázně zatrhla jakoukoliv další debatu na toto téma v deníku The Sun.

Céline Dion jako zpěvačka i módní ikona

Céline se dál intenzivně věnuje své pěvecké kariéře. Loni připravila pro své fanoušky nové album Courage i stejnojmenné světové turné, které však musela kvůli současné pandemii koronaviru přerušit. Vedle hudby se ale výrazně angažuje i ve světě módy. Před necelými dvěma lety uvedla na trh vlastní unisex kolekci oděvu pro děti s názvem Celinununu, jejímž cílem je stírat genderové rozdíly v oblékání již od útlého věku.

Céline Dion je navíc díky svému elegantnímu stylu mnohými ženami už dlouhá léta považovaná za módní ikonu. „Miluju módu. Je pro mě uměním a způsobem, jak vyjádřit sama sebe. Že bych ale byla módní ikonou, to nevím. Snažím se každý den dělat vše pro to, abych se cítila dobře. To je pro mě nejdůležitější,“ poznamenala kanadská hvězda skromně v časopise Elle.

Autor: Kristýna Šťastná

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.