OTESTUJTE SE: Oblíbený drahokam odhalí vaši skrytou osobnost. Jaká opravdu jste?

Nikdy není na škodu se o sobě dozvědět něco nového a zajímavého. Psychologie je v tomto nevyčerpatelná stejně jako osobnostní vlastnosti. A v tomto směru o vás může leccos prozradit i váš oblíbený drahý kámen.

Lidé odjakživa věří v magickou sílu drahých kamenů. Možná je to tím, že jsou ukryté hluboko pod zemí, a jsou tak silně spojené s přírodou. Díky tomu si zřejmě získaly pověst, že mohou odhalit všechny lidské touhy i největší tajemství, a dokonce i předpovídat budoucnost. Jestli vás zajímá, zda jsou skutečně natolik mocné, najděte si pár minut klidu, zhluboka se nadechněte, vyberte z následujících kamenů váš nejoblíbenější. Možná vás překvapí, co všechno se o sobě dozvíte nového.

Perla

Pokud vaše volba padla na perleť, ceníte si vlastní důstojnosti. Významnou součástí vašeho života je spiritualita, a přestože často zažíváte silné pocity hrdosti, ve skrytu duše máte skromné srdce. Právě proto máte přirozenou touhu pomáhat nejen svým blízkým, kdykoliv to potřebují.

Rubín

Rudý rubín je oblíbeným kamenem všech vášnivých lidí. Pokud jste si jej vybrala i vy, velmi intenzivně prožíváte vše, co má pro vás smysl a naplňuje vás emocemi. Milujete vzrušení a nové zážitky, které jsou pro vás často důležitější než jakékoliv jistoty. I proto se dokážete rychle nadchnout pro věci, které ne vždy stojí za množství vaší investované energie.

Diamant

Nejtvrdší drahý kámen symbolizuje odolnost. Jste velmi silná osoba, kterou jen tak něco nerozhází. Pokud si něco zamanete, vaše odhodlání nezná mezí. O to větší pak cítíte hrdost, když dosáhnete svého cíle. Svou rozhodnost dokážete přenášet i na lidi ve svém okolí, proto často vyhledávají vaši přítomnost.

Modrý topaz

Pokud favorizujete modrý topaz, znamená to, že jste hloubavá duše. Nemáte problém rychle dosáhnout vnitřního klidu, ke kterému vám postačí chvíle naprostého ticha. Radujete se z maličkostí a málokdy vás něco rozhází. Když už musíte řešit nějaký konflikt, zásadně nezvyšujete hlas a snažíte se především umírňovat ostatní zúčastněné.

Olivín (peridot)

Jestliže je vaší první volbou olivín neboli peridot, vaše energie srší na všechny strany. Všude, kam vkročíte, přinášíte světlo a optimismus. Jste od přírody zvědavá osoba, jež se málokdy nechá odbýt. Snažíte se za každých okolností žít naplno a pohrdáte všemi, kteří vidí svět pouze černě.

Akvamarín

Akvamarín si vybírají temperamentní a dobrodružné duše. Pokud patříte mezi ně, rozhodně vám nechybí vášeň a touha poznat vše, co život nabízí. Občas nedokážete udržet na uzdě vaše emoce, a tak můžete snadno někoho ranit. Dokážete ale rychle vychladnout, přiznat chybu a situaci rychle napravit.

Tanzanit

Pokud upřednostňujete tanzanit, jen tak někdo na vás nevyzraje. Vaše instinkty jsou natolik silné, že se často řídí pouze jimi. I proto jste často nedůvěřiví k lidem, které neznáte příliš dobře. Své nejbližší ale naopak zahrnujete upřímnou láskou, kterou se nebojíte dávat najevo, kdykoliv se najde příležitost.

Citrín

Citrín je první volbou uměleckých duší, jejichž kreativita koresponduje s nadšením do života. Vyznavači tohoto drahého kamene neumějí příliš dlouho zahálet. Jejich největší noční můrou je nuda a nicnedělání. Skutečného naplnění dosáhnou pouze ve chvíli, kdy mohou něco tvořit.

Růžový turmalín

Pokud je vaším favoritem růžový turmalín, jste citlivá duše s velmi silně rozvinutým smyslem pro empatii. Dokážete soucítit téměř s každým a jste smutní, když někomu nemůžete pomoct. Jsou chvíle, kdy vás přepadne melancholie. V takovém případě potřebujete být sami do té doby, než si svým trápením projdete.

Ametyst

Ametyst vyhledávají sebejistí a inteligentní lidé, kteří se nebojí téměř ničeho. Když chtějí něčeho dosáhnout, jdou si za tím, dokud to nezískají. Díky své cílevědomosti a živelnosti se dokážou otřepat z každého pádu a záhy zkusit své štěstí znovu. To platí jak v kariéře, tak v osobním životě.

Sdílejte článek
Štítky příroda emoce energie test osobnost psychologie drahokam vlastnosti drahý kámen topaz

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.