zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pálení čarodějnic: Hoďte si do ohně přání, splní se

Pálení čarodějnic: Hoďte si do ohně přání, splní se
Autor: istock.com Pálení čarodějnic: Hoďte si do ohně přání, splní se
Eva Michorová , Vydáno: 30.04.2019
Filipojakubská neboli Valpuržina noc z 30. dubna na 1. května patří k nejtajemnějším a nejmagičtějším nocím vůbec.

reklama

Je spojená s vírou v čarodějnice a očistnou moc ohně, který by nás měl před zlými kouzly ochránit. Kořeny sahají až ke keltskému svátku Beltain, kdy naši dávní předkové slavili příchod jara, tepla a nového života. Připadá sice na 1. květen, ale musíme mít na paměti, že Keltové začínali den večerem, a tak i my pálíme čarodějnice už 30. dubna se setměním. Naši předkové bývali v tento čas opatrní, protože nečisté mocnosti získávají nebývalou sílu, daleko větší než jindy.

Pozor na zlé síly

Nocí totiž poletují čarodějnice mířící na sabat, košťata mají natřená kouzelnou mastí, díky níž mohou vzlétnout. Volí se královna sabatu, tančí se v čarodějnickém kole, ale pozor: tančí se pozpátku. Stoly se prohýbají pod tíhou jídla, které však nemá žádnou chuť, nenasytí, a nápoje nezaženou žízeň. Čarodějnice v tuto magickou noc často a s radostí měnily podobu, proměňovaly se ve vlky, psy anebo kočky. Lidé si na ochranu před nimi kropili stavení svěcenou vodou, před dveře dávali nože, vidle či pichlavé trní, aby zabránili zlým silám se třeba jen přiblížit. Všelijaké nástroje na svoji obranu si brali i s sebou, pokud v tuto noc museli někam jít. Čarodějnice se prý zjevovaly hlavně na křižovatkách cest.

Kdo koho miluje

Ohně hořely především na kopcích, mládenci zapalovali také březová košťata a vyhazovali je do výše, v čemž se i soutěžilo. Doporučovalo se přes oheň rovněž skákat, což člověka prý velice očistilo. Tato magická noc údajně přeje zamilovaným natolik, že existuje velká pravděpodobnost otěhotnění. Děti, které se za devět měsíců narodí, budou po celý život šťastné.

Se svítáním pak v některých krajích vychází najevo, kdo koho tajně miluje. Například v Rakousku stále ještě existuje zvyk, kdy ráno bývají vysypané vápnem, štěrkem anebo pískem cestičky od jednoho stavení ke druhému, a tak místní obyvatelé mnohdy ke svému překvapení zjišťují, kdo s kým to „táhne“.

Napište to na papír

Kdo si chce pojistit lásku, ať skočí přes oheň nejméně třikrát. Pokud chcete mít naprostou jistotu, že se ten, koho k zbláznění milujete, do vás také k smrti zamiluje, pak využijte starou osvědčenou čarodějnickou metodu, která funguje stoprocentně. A nemusí se jednat jen o lásku, ale o jakékoli vaše přání. Nejprve si promyslete, co si přejete, potom to naprosto přesně a výstižně sepište na papírek, ten ozdobte červenou mašlí. Obejděte oheň proti směru hodinových ručiček, v duchu poproste o splnění svých přání a hoďte papírek do ohně. Podle zkušených čarodějnic se přání nesplní ihned. Pravděpodobně budete muset čekat, ale můžete se spolehnout, že se vám vše, po čem toužíte, nakonec vyplní.

autor: Eva M.

reklama

Související témata: čarodějnice , pálení čarodějnic , Valpružina noc , svatojakubská noc , magie , čáry

reklama

Přečtěte si také

reklama