Životní styl

28. března 2020 22:00

Petra Kloidová

Příběh Lenky: Moje kamarádka zmizí pokaždé, když si najde přítele

Jana je otevřená a veselá holka, s kterou je vždycky zábava. Do momentu, než si najde přítele a já o ní přestanu slyšet na několik měsíců. Jinak je skvělá kamarádka, ale její chování mě začíná štvát.

S Janou jsme se poznaly na gymnáziu a padly jsme si do oka hned. Po cestě do školy jsme si vyprávěly o knížkách, které zrovna čteme a plánovaly jsme spolu koncerty, na které zajdeme. Obě dvě jsme velké hudební fanynky, a tak jsme i léto často trávily spolu na hudebních festivalech po celé České republice.

Skvělá kamarádka na baterky

Ani studium vysoké školy nás nerozdělilo, ačkoliv jsme první bakalářské roky žily 400 kilometrů od sebe, vždy jsme si našly čas se ve volných chvílích vidět nebo alespoň spolu být v kontaktu přes sociální média. Když jsme obě dvě nastoupily na magisterské studium, naše přátelství se ještě utužilo. Jana je dokonalá kamarádka, kterou člověk jen tak nenajde. Tedy pravidelně jen na několik měsíců, do doby, dokud si nenajde nového přítele. Jana rozhodně nepatří mezi holky, které by byly většinu času single. Naopak, její otevřená povaha jí rychle pomáhá najít si partnera relativně snadno. A v tom je právě kámen úrazu.

Kdykoliv si nějakého najde, všechna přátelství pro ni přestanou existovat. Zajde to klidně i tak daleko, že několik týdnů neodpovídá na moje zprávy a pak přichází s omluvou, že měla na očích růžové brýle, neslyšela a neviděla. Že se někdo bláznivě zamiluje a vidí jen svou milovanou osobu, to se samozřejmě stává. Nicméně u Jany je to v podstatě pokaždé, ať už jsou její přátelé sebeúžasnější, nebo naopak. Nikdo (z našich kamarádů) v tom nepociťuje jakékoliv změny. Když se Jana do někoho zakouká, dlouho o ní nevíme.

Je čas s ní přerušit kontakt? Nebyla se mnou v nejhorších chvílích

A rozhodně to není tak, že bychom jí to jako přátelé neříkali. Říkáme jí to pokaždé, když se po několika týdnech nebo měsících znovu ozve, nejčastěji ve chvíli, kdy se rozchází (nebo zamilovanost opadá). Omlouvá se, že zapomněla, že toho měla s XY hodně a tak dále. Jenže já jsem během jejího posledního zmizení zrovna prožívala nejhorší období v životě. Umíral mi otec, kterého jsem nade vše milovala. Jana mi nebyla oporou, nepřišla ani jedna zpráva, telefon, nic. Zklamala mě. Když jsem jí to řekla, omluvila se. Mám ale dojem, že to nestačí. Přemýšlím o tom, že s ní rozvážu naše dlouholeté přátelství.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.