Projekt AVON: Změna je šance – Vy a váš příběh

V návaznosti na úspěšnou premiéru konference Změna je šance, kterou letos v březnu pořádala společnost Avon k příležitosti Mezinárodního dne žen, nyní představujeme stejnojmennou sérii unikátních rozhovorů plnou inspirativních témat.

Videoseriálem Změna je šance vás provede ambasadorka Avon, populární herečka Ivana Jirešová, a celou sérii můžete sledovat zdarma na YouTube kanálu Avon CZSK. Jednou za měsíc se můžete těšit na nová témata, která rezonují zejména mezi ženami. V každém díle se také dozvíte zajímavá fakta, která Avon získal z obsáhlého výzkumu o ženách a která Ivana vždy sdílí a komentuje s odborníkem na dané téma. Společně v rámci seriálu otevírají témata týkající se vztahů, rodiny, kariéry, financí a dalších zajímavých oblastí.

Na začátku letošního roku spustil AVON globální digitální galerii příběhů, do které se zapojili tisíce lidí. AVON se zavázal, že za každý sdílený příběh na watchmenow.avon.com daruje 1$ organizacím podporujícím ženy. A tento měsíc přivítala moderátorka v našem pořadu dokonce 3 speciální hosty, paní Renatu, Radku a Lucii, které se o svůj zajímavý příběh mohly podělit nejen právě v digitální galerii, ale i skrze tento rozhovor.

Nejdříve se Ivana zajímala o důvod, proč se ženy rozhodly v digitální galerii sdílet svůj příběh. „Mně se nejvíce líbilo, že tato iniciativa byla opravdu pro každého, i když jedinec nemohl přispět finančním obnosem, mohl přispět svým osobním příběhem, a AVON tak daroval peníze za tento příběh,“ uvedla Radka. „Pro mě byla hlavním důvodem charita, která je pro celou naši rodinu velmi důležitá,“ dodala Renata. Všechny 3 ženy byly následně vyzvány, aby příběh, který sepsaly do digitální galerie, řekly i nahlas před ostatními. Jako první dostala slovo Lucie. „Můj příběh byl o tom, jak se ve svém věku učím říkat NE. Přišlo mi, že dnešní doba je zaměřená spíše na výkon a já se snažila být co nejvíc dokonalá, a tak jsem pomalu ztrácela sama sebe. V určitém okamžiku jsem se tedy musela zastavit, říct si Změna je šance a uvědomit si, že mám opravdu šanci to změnit.“ Se svým příběhem se připojila i paní Radka. Můj příběh nesl název multifunkční žena. Psala jsem ho v době lockdownu, kdy se z každé ženy stala místo matky a manželky uklízečka, kuchařka či učitelka, ale zároveň jsem musela dál zůstat podnikatelka a se vším si poradit, proto název multifunkční žena. Chtěla jsem tímto příběhem ostatní ženy inspirovat a utvrdit je, že my ženy všechno zvládneme.“ Jako poslední zmiňuje svůj příběh paní Renata, která psala příběh o své dceři Míše. „Míše byla v začátku její puberty diagnostikována onkologická nemoc a musela podstoupit transplantaci. Můj příběh spočíval v tom, jak jsme jako rodina toto náročné období zvládali, jak to prožívala Míša, jak reagovalo okolí či kamarádky. Musím říct, že jsme se tímto jako rodina velmi stmelili, Míša rychle dospěla a nyní zvládne úplně všechno a se vším si poradí. Tím, že jsem tento příběh sdílela, se mně i Míše velmi ulevilo, jelikož jsme tyto vzpomínky měli v sobě obě potlačené. Chtěla jsem sdílet s ostatními, aby neztráceli naději, pokud si něčím takovým prochází.“

Na závěr rozhovoru ženy dodávají – sdílení příběhů každé ženě velmi pomůže, jelikož podpoříme jedna druhou, můžeme se navzájem inspirovat a dodat si odvahu.

Video naleznete ZDE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.