zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Sean Connery zemřel. Důvod, proč kdysi nevyhrál Mr. Universe vás překvapí!

kloidop , Vydáno: 31.10.2020
Sean Connery 31. října 2020 ve svých devadesáti letech zemřel. Jeden z nejznámějších Skotů celý svět okouzlil hlavně jako James Bond. Ještě než si vyzkoušel roli okouzlujícího agenta s povolením zabíjet, Connery jako mladík zazářil na světové soutěži krásy Mr. Universe. První místo ale neobsadil. Jak vypadal a proč se mu to nepovedlo?

reklama

I jako devadesátiletý měl Sean Connery kouzlo, kterému by odolala málokterá žena. Začínal divadlem, pokračoval drobnými televizními rolemi, až získal roli dokonalého agenta. Jamese Bonda ztvárnil dohromady šestkrát, ačkoliv se takovému počtu sám bránil. Nechtěl, aby se zaškatulkoval v tak slavné roli, nakonec ho ale filmoví producenti vždy přemluvili.

KTERÝ BOND ZE VŠECH VERZÍ VYPIL NEJVÍC ALKOHOLU? BYL TO SEAN CONNERY?

Za roli ve filmu Neúplatní dostal Oscara
Autor: archiv Prima Za roli ve filmu Neúplatní dostal Oscara

Přes zásadní filmové úspěchy se Sir Sean Connery dočkal pouze jedné nominace na Oscara, ta se naštěstí rovnou proměnila ve zlatou sošku. Za roli ve snímku Neúplatní, kde zvárnil moudrého a odvážného pochůzkáře Jima Malonea, jenž pomáhá Eliotu Nessovi dopadnout Ala Caponeho, si Connery došel pro Oscara v roce 1988. O jeho zásadních rolích si můžete přečíst na Prima COOL.

Sean Connery a úspěch v Mr. Universe

Ve třinácti letech odešel ze školy a přidal se k námořnictvu. Možná tam se jeho skoro 190 cm vysoká postava vyrýsovala natolik, aby mohl tento statný Skot nastoupit do soutěže krásy zvané Mr. Universe. Zdroje píšící o ročníku soutěže, kterého se Connery zúčastnil, se rozcházejí. Některé tvrdí, že to bylo v roce 1950, jiní píší o roku 1953. V každém případě asi nikoho nepřekvapí, že si uhrančivý Sean vybojoval třetí místo.

Sean Connery v Mr. Universe
Autor: retronaut.com Sean Connery v Mr. Universe

Proč „jen“ třetí? Zlí jazykové tvrdí, že nebyl dostatečně vysoký pro jednu ze soutěžních disciplín s názvem Vysoký muž. Ani se svou úctyhodnou výškou nepatřil k těm nejvyšším...

JAKÝ BYL MUŽSKÝ HERECKÝ IDOL, KDYŽ JSTE SE NARODILA?

Neodolatelný úsměv a sex-appel, to je Robert Redford.
Autor: isifa.com Neodolatelný úsměv a sex-appel, to je Robert Redford.

reklama

Související témata: Sean Connery , zemřel , role , Jame Bond , 007

reklama

Přečtěte si také

reklama