Seriály a filmy

15. ledna 2021 05:59

Sestřička Katka ve víru lásky: 5 důvodů, proč jí hrozí zlomené srdce

Přáli bychom jí, aby byla šťastná. Katku ze seriálu Sestřičky ale zrovna ohrožuje akutní zlomenina srdečního svalu. Tady je pět velmi pádných důvodů proč.

1. Zamilovala se do zadaného chlapa

Matymu to sluší, je empatický, milý… Ale tak trochu – vlastně trochu hodně, když s Laurou chystá společné bydlení – zadaný. A každá žena, která si začne s takovým mužem, riskuje zlomené srdce. „Katka miluje Matyho a on ji, ale on se zároveň bude připravovat na příchod miminka s Laurou,“ říká o své hrdince Natálie Halouzková k neveselé situaci, ve které se Katka na začátku tohoto roku v seriálu ocitla. Poručit citům, to bude pro Katku hodně těžké a jak se brzy ukáže, v některých situacích vlastně nemožné.

2. Nedokáže říct rázné NE

Napřed to zkusí, to je pravda. Když ji zve Maty na pivo, odbyde ho, ať se nezlobí, že už něco má. Když zjistí, že si vyměnil službu tak, aby spolu skončili na noční, prohodí si službu s kolegyní a kamarádkou a ještě pošle písemný vzkaz. Jenže takhle to nefunguje, jak dokázala už kdysi love-story v seriálu Nemocnice na kraji města mezi Inou a Blažejem. Odříkaného chleba největší krajíc. Kdyby se Katka ohradila důrazněji, možná by měla šanci Matyho zájem ukočírovat. Takhle ji čeká pořádné trápení s láskou.

3. Je příliš sexy

Po zrzkách vzdychá snad polovina mužů na planetě. S trochou nadsázky řečeno, Katce by stačilo projít se po chodbě nemocnice Rubava tam a zpátky a hned bude mít pár pozvání na schůzku v kapse – od doktorů, sanitářů, pacientů... Najít mezi tolika ctiteli toho pravého není jednoduché a pro hodnou Katku to platí dvojnásob.

4. Nese si stín z minulosti

Pokud by se soustředila „jen“ na vztah a práci, možná by Katka dokázala lépe odhadnout, jak reagovat. Jenže ona má ještě jeden velký otazník, na který se potřebuje soustředit – hledá svoje biologické rodiče. Logicky musí dojít do stavu, kdy je toho na ní zkrátka moc.

5. Pracuje v rizikovém prostředí

Jak praví statistiky, v průběhu života se s řešením intimního vztahu na pracovišti setká až 70 % Čechů. Někdy jde o flirt, jindy o nezávazný sex a často také o vztah, kvůli kterému se hroutí celé rodiny. Rizikové prostředí, ve kterém mohou dva vzájemně vzplanout, je podle psychologa Marka Zemana všude, kde se vyskytují lidé. Stres, vypjaté situace a emoce v nemocnici mohou vše ještě prohlubovat, a tak jiskra mezi lékařem a sestřičkou může snadno přeskočit.

Osudy Katky, ale i dalších hrdinů z rubavského urgentní příjmu sledujte každé pondělí ve 20:15 na Primě v seriálu Sestřičky!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.