Životní styl

18. prosince 2020 05:59

Petra Kloidová

Tajemství Marka Ztraceného: Kvůli showbyznysu se musel vzdát svého rodného příjmení

Marek Ztracený vlastně není tak úplně Ztracený. Jakmile se vydal na sólovou dráhu zpěváka, bylo mu jasné, že se svým původním příjmením díru do světa neudělá.

Když se zpěvák narodil, jmenoval se Miroslav Slodičák. Jeho otec je totiž původem Slovák, který se přestěhoval do Železné Rudy na Šumavu, kde založil rodinu a už tam zůstal natrvalo. „S příjmením jsem neměl vůbec žádný problém. Stejně mi všichni, tak jako mému tátovi, říkali Bačo. Na to jsem slyšel. Dokonce podle nás v Rudě pojmenovali jeden drink – říká se mu Bačovka. Je to vodka s limetkovým sirupem a perlivou vodou,“ prozradil s úsměvem.

Jakmile se vydal na sólovou uměleckou dráhu, bylo mu jasné, že s tímhle jménem v českém showbyznysu nemůže uspět. Proto byl nucen, byť s těžkým srdcem, ho změnit. „Přiznám se, že ze začátku se mi do toho vůbec nechtělo, protože své původní jméno jsem měl rád. I když mi občas působilo potíže. Stávalo se, že mi třeba přišel dopis a na něm bylo napsáno Zlobičák, Dobičák a podobně,“ pokrčil rameny.

K příjmení vylučovací metodou

K novému příjmení nakonec dospěl vylučovací metodou. „Na první desce jsem měl hodně písniček, kde bylo slovo ztrácíš, takže podle toho Ztracený. Chvíli jsem tak byl Mirek Ztracený. Pamatuji si, že ještě na vstupenkách, když mě nechala Aneta Langerová asi dvakrát zahrát na jejím koncertě, jsem byl Míra. Pak jsem to změnil na Marka. Tak mi říkala moje první láska na zakládce,“ vysvětlil zpěvák, který si nové jméno nakonec nechal zapsat i do občanky. „S rodiči jsem všechno konzultoval a neměli s tím žádný problém. Vzali to úplně v pohodě,“ poznamenal hudebník.

Sám sobě manažerem

Původní příjmení mu ovšem i tak ze začátku jeho profesionální dráhy pomáhalo. „Dělal jsem sám sobě manažera, ale přišlo mi nevhodné, aby to pořadatelé, fanoušci, zkrátka kdokoliv věděl. A tak jsem dal na webové stránky své druhé telefonní mobilní číslo a do něj se představoval jako Miroslav Slodičák. Volající organizátoři kulturních akcí tak neměli tušení, že mluví přímo se mnou... Takhle inkognito jsem si domlouval kšefty,“ zavzpomínal s úsměvem.

Bude svatba?

I jeho jediný syn, kterému je devět let, dostal jméno Marek Ztracený. „Byla to jasná volba. Pokud by se jmenoval Slodičák, byl by v tom asi pořádný zmatek,“ dodal zpěvák.

Zda i jeho partnerka a matka jeho potomka se brzy dočká příjmení Ztracená, nechtěl předjímat. Loni v únoru ji přitom ve velkém stylu během svého vyprodaného koncertu v 02 Areně požádal o ruku. „Do roka a do dne nebylo v plánu, to jsme si ani s Marcelou nedomluvili. Svatba bude, jen to trošku odkládáme a nedbáme na pověry. Počkáme si na to správné datum. Veselka bude buď obrovská nebo velmi komorní. Nic mezitím. Já bych se přimlouval udělat ji spíše v úzkém kruhu, protože když někam pozvete hodně lidí, tak pak na všechny stejně nemáte čas. Ale mám jen půl názoru,“ promluvil na téma svatba Ztracený.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.