Nebylo to zdravé období, na plátně to ale vypadalo hezky, říká hvězda Rebelů Zuzana Norisová

Je to už téměř dvacet let, co se herečka a zpěvačka Zuzana Norisová (40) představila ve filmovém muzikálu Rebelové. Jak vzpomíná na roli Terezy, co jí nejvíce chybělo po návratu z Prahy na Slovensko a jaké bylo setkání s Davidem Krausem?

  • Díky hlavní roli ve filmu Rebelové jste se stala vzorem pro mnohé fanoušky. Pociťovala jste to nějak?

Měla jsem hodně ctitelů spíš mezi dětmi. Mělo mě rádo hodně malých kluků od tří do nevím kolika a pak důchodci. Takové kategorie jsem obsáhla, což je milé. Dětem se Rebelové hodně líbili. On ten film je barevný, veselý, je tam love story, tři různé páry a každý zažívá něco jiného. Myslím, že se to Filipovi (režisér Filip Renč, pozn. red.) povedlo, i když potom přišlo škatulkování. Všichni mě měli jen za Terezku z Rebelů, což mi šlo trochu na nervy. Ale zpětně jsem ráda, že jsem v něm hrála.

  • Diváci určitě obdivovali i vaši postavu. Jak jste si udržovala štíhlou linii?

Ano, byla jsem hrozně hubená, až moc, vážila jsem hodně málo. Byla jsem do toho natáčení tak ponořená a byla jsem tak vykulená z hlavní role ve filmu, že jsem na jídlo ani nepomyslela. Jedla jsem jeden rohlík za den a cukr doplňovala lízátkem namáčeným v čaji – nesmysl. Nebylo to moc zdravé období, ale na plátně to vypadalo hezky.

  • Na place jste se často potkávala i se svou sestrou Soňou. Jak se vám s ní hraje?

Pamatuju si jeden záběr na konci Rebelů, kdy jedeme v autě a obě dvě se sestrou jsme vidět, a Filip říká: „To je blbé, vypadáte jako sestry, musíte hrát jinak!“ My jsme zvyklé spolu hrát a hrajeme spolu hrozně rády. Baví nás to, máme stejný humor, máme rády minimalismus a někdy si vymýšlíme i svoje fórky. Já jsem možná v některých věcech odvážnější a ona zase více přemýšlí, proto taky dostáváme každá úplně jiné role.

  • I váš životní partner Ondrej Koval je známý slovenský herec. Jaký je život s mužem ze stejné branže?

Je to dobré v tom, že chápe moji práci, někdy mi i pomáhá, když toho mám moc. Pro někoho, kdo o herectví nic neví, by to možná bylo těžší. Často taky hrajeme spolu. Já s ním hraju ráda. On je vedle herce taky umělec. Moc rád hraje na hudební nástroje a kdykoliv má možnost si jít zahrát, jde, takže vůbec není doma. Proto jsem ráda, že se potkáme aspoň při tom natáčení.

Když zrovna hrajeme oba dva, s hlídáním malé (šestiletá dcera Julie, pozn. red.) pomáhají babičky. Teď už s námi ale chodí i do divadla. Hrozně ji to baví, má ráda herecké prostředí. Takže i v této věci už máme další řešení.

  • Před narozením dcery v roce 2012 jste se odstěhovali z Česka zpět na Slovensko. Jak jste to snášela?

Nebylo to jednoduché. Strašně mi chyběly kamarádky. Od 20 do 33 let jsem bydlela v Praze a v tomto věku podle mě vznikají největší kamarádství. Ty nejlepší kamarádky jsem měla v Praze. Jenže jsem najednou byla na Slovensku, muž měl moc práce a já jsem neměla ani práci ani kamarádky, i když jsme si pořád volaly. Zase jsem ale byla blíž rodině, takže mi moc pomohly babičky. S nimi by to v Praze bylo složitější a moc si to nedokážu představit. První tři roky mi navíc chyběla i práce. V Praze jsem pořád lítala a na Slovensku jí najednou moc nebylo, takže to bylo složité. Pak se to ale změnilo a začala jsem i na Slovensku natáčet hezké věci.

  • Kromě herectví a zpěvu vás proslavila i písnička, kterou pro vás téměř před dvaceti lety složil syn Jana Krause David, který se do vás nešťastně zamiloval. Jak na tuto kauzu dnes vzpomínáte?

Dneska na ni vzpomínám úplně jinak. Tehdy mi to nebylo úplně příjemné, štvalo mě to i kvůli tehdejšímu příteli. Novináři z toho ale dělali větší drama, než to ve skutečnosti bylo. Na druhou stranu si dnes říkám, že jsem to mohla vyřešit trochu jinak, že nebylo nejšťastnější to tak zazdít a vůbec s ním nekomunikovat. Měl odvahu, kluk, klobouk dolů před ním.

  • Nedávno jste si s ním zazpívala duet. Jaké bylo setkání po tolika letech a navíc na jednom pódiu?

Jsem ráda, že jsme se potkali. Pro oba bylo těžké se po takové době setkat, navíc při milostném duetu před kamerami. Nevěděli jsme, co se bude dít. Pak jsme si ale začali i povídat a myslím, že máme strašně moc věcí stejně a že si hrozně rozumíme, což bylo docela zábavné zjištění. Mám ho ráda jako člověka a jsem ráda, že se to mezi námi nějak „odklelo“. Taky by si do konce života mohl myslet, že ho nesnáším, a to je hloupé, já vůbec taková nejsem.

Autor: Kristýna Šťastná

Zuzanu Norisovou v Show Jana Krause si můžete pustit v následujícím videu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.