Tereza Ramba: Co by dělala, kdyby nebyla herečkou?

Být herečkou není v současné době právě jednoduché. Tereza Ramba ale už několikrát ukázala, že má výhodu - je talentovaná v mnoha ohledech, o čemž svědčí třeba i kniha Dobrodruhům, která jí letos vyšla. Spisovatelka však není jediné povolání, o kterém Tereza sní. Jaká jsou ta další?

Herečka, kterou diváci znají například z filmů Bobule, Vlastníci nebo Chata na prodej, by jistě byla i skvělou cestovatelkou - kniha Dobrodruhům je totiž vlastně sbírkou jejích zápisků z cest po celém světě. O svém tvůrčím talentu přesvědčuje Tereza Ramba své fanoušky pravidelně také na sociálních sítích, kde střídá velmi realistické životní okamžiky s milou poetikou.

Náhradní plán?

„Vždycky jsem věděla, že kdybych se nestala herečkou, byla bych květinářka nebo bych měla lesní školku. Teď si myslím, že bych určitě psala. A možná bych k tomu přes den měla nějakou lesní školku,“ směje se Tereza.

I přesto, že patří k nejúspěšnějším českým herečkám, a jak sama říká, svými rolemi žije, není pro ni práce na prvním místě. „Nejdůležitější pro mě je moje rodina. Vždycky tomu tak bylo a s budováním úplně nové rodiny je to ještě tak stokrát víc,“ naráží Tereza na to, že se na podzim roku 2019 stala maminkou, a o bezpečí svých blízkých se proto stará ještě mnohem pečlivěji.

Nejlepší způsob, jak si vyčistit hlavu

Když chce Tereza přijít na jiné myšlenky, sedne za volant. „Když mám například herectví plné zuby, sedám za volant a jedu se projet,“ svěřuje se a dodává: „Jsem sice strašně špatný řidič, ale řízení miluju. Nejvíc si ho vychutnám, když jedu v klidu, padesátkou. V sedmdesátikilometrové rychlosti pak mám pocit, že už si to děsně pařím.“

Právě terapeutické účinky řízení jsou důvodem, proč s manželem mívali kabriolet. „Jenže měl strašně vysokou spotřebu a my jsme chtěli přejít na něco ekologičtějšího," vzpomíná herečka. Důvodem, proč si pořídili lepší a ekologičtější auto, byla i bezpečnost rodiny. „Mít bezpečné auto je pro můj život zásadní. Poprvé mě to napadlo cestou do porodnice, když jsme jeli přes kostky, které v Lexusu ale vůbec necítíte. Je to úplně jiný zážitek z jízdy,“ popisuje Tereza, pro kterou představuje řízení nejen vášeň, ale i životní styl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.