zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tereza Ramba: Co by dělala, kdyby nebyla herečkou?

Tereza Ramba: Co by dělala, kdyby nebyla herečkou?
Autor: archiv Toyota Tereza Ramba: Co by dělala, kdyby nebyla herečkou?
anna kopečková , Vydáno: 01.01.2021
Být herečkou není v současné době právě jednoduché. Tereza Ramba ale už několikrát ukázala, že má výhodu - je talentovaná v mnoha ohledech, o čemž svědčí třeba i kniha Dobrodruhům, která jí letos vyšla. Spisovatelka však není jediné povolání, o kterém Tereza sní. Jaká jsou ta další?

reklama

Herečka, kterou diváci znají například z filmů BobuleVlastníci nebo Chata na prodej, by jistě byla i skvělou cestovatelkou - kniha Dobrodruhům je totiž vlastně sbírkou jejích zápisků z cest po celém světě. O svém tvůrčím talentu přesvědčuje Tereza Ramba své fanoušky pravidelně také na sociálních sítích, kde střídá velmi realistické životní okamžiky s milou poetikou.

Náhradní plán?

„Vždycky jsem věděla, že kdybych se nestala herečkou, byla bych květinářka nebo bych měla lesní školku. Teď si myslím, že bych určitě psala. A možná bych k tomu přes den měla nějakou lesní školku,“ směje se Tereza.

I přesto, že patří k nejúspěšnějším českým herečkám, a jak sama říká, svými rolemi žije, není pro ni práce na prvním místě. „Nejdůležitější pro mě je moje rodina. Vždycky tomu tak bylo a s budováním úplně nové rodiny je to ještě tak stokrát víc,“ naráží Tereza na to, že se na podzim roku 2019 stala maminkou, a o bezpečí svých blízkých se proto stará ještě mnohem pečlivěji.

Tereza s manželem Matyášem
Autor: profimedia.cz Tereza s manželem Matyášem

Nejlepší způsob, jak si vyčistit hlavu

Když chce Tereza přijít na jiné myšlenky, sedne za volant. „Když mám například herectví plné zuby, sedám za volant a jedu se projet,“ svěřuje se a dodává: „Jsem sice strašně špatný řidič, ale řízení miluju. Nejvíc si ho vychutnám, když jedu v klidu, padesátkou.  V sedmdesátikilometrové rychlosti pak mám pocit, že už si to děsně pařím.“

Tereza jezdí luxusním hybridním autem
Autor: archiv Toyota Tereza jezdí luxusním hybridním autem

Právě terapeutické účinky řízení jsou důvodem, proč s manželem mívali kabriolet. „Jenže měl strašně vysokou spotřebu a my jsme chtěli přejít na něco ekologičtějšího," vzpomíná herečka. Důvodem, proč si pořídili lepší a ekologičtější auto, byla i bezpečnost rodiny. „Mít bezpečné auto je pro můj život zásadní. Poprvé mě to napadlo cestou do porodnice, když jsme jeli přes kostky, které v Lexusu ale vůbec necítíte. Je to úplně jiný zážitek z jízdy,“ popisuje Tereza, pro kterou představuje řízení nejen vášeň, ale i životní styl.

reklama

Související témata: Tereza Ramba , Tereza Voříšková , spisovatelka

reklama

Přečtěte si také

reklama