To je pokoukání! Fotografka ukazuje nejkrásnější rozkvetlé dveře Londýna

Londýn nabízí nejen obdivuhodné památky, ale pyšní se také nádhernou zelení. Britové jsou pověstní svým nadšením pro zahradničení, milují své zahrádky a svůj koníček si nenechají vzít, ani když žijí v největším evropském městě. Když nemají zahrádku, vyzdobí si zelení alespoň vchodové dveře.

Možná se vám někdy stalo, že jste stáli před dveřmi domu, které vás naprosto uchvátily, a chtěli jste si je vyfotit. Podobně je na tom i britská fotografka Bella Foxwell, jejíž záliba se rozrostla natolik, že má nyní na svém instagramovém účtu The Doors of London téměř 70 000 fanoušků. Fotografka projíždí Londýnem a fotí vstupní dveře místních domů. V době, kdy příroda kvete a hýří všemi barvami, je opravdu na co se dívat a co fotit, protože mnohé z vchodů jsou naprosto úchvatné a vypadají jako z pohádky.

Fotografka se svým projektem nazvaným The Doors of London začala před dvěma lety a brala ho tenkrát jako výzvu. V té době totiž vytvářela instagramové účty pro velké spotřebitelské značky a chtěla si vyzkoušet, jestli dokáže to samé zrealizovat i pro sebe. Už tenkrát byla přímo posedlá dveřmi a díky své zálibě prošla mnoho ulic Londýna a objevila místa, o kterých neměla ani ponětí. Obdivuje lidi, kteří se nebojí své vstupní dveře natřít jasnými barvami nebo je zdobí extravagantními klepátky. Podle ní jsou dveře velmi symbolické, ať už proto, že představují nové příležitosti, nebo proto, že připomínají domov. Je na nich něco zvláštního.

V průběhu času Bella zjistila, jaký typ dveří publikum na Instagramu zajímá nejvíce – dveře v jasnějších barvách orámované zelení. Pokud na nich ale není něco výjimečného, úspěch nemají. „Nejlepší pocit je, když stojíte v ulici plné nádherných dveří, o kterých jste ani netušili, že existují," říká Bella Foxwell.

Podívejte se na některé z povedených obrázků šikovné fotografky. I takto vypadá současný Londýn.

TEST: CO NA VÁS PROZRADÍ BARVA VAŠICH VYTOUŽENÝCH DVEŘÍ?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.