zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Proč byste neměli používat mobil na toaletě? Důvody vás možná překvapí

Proč není dobré používat mobil na WC?
Autor: profimedia Proč není dobré používat mobil na WC?
Barbara Vávrová , Vydáno: 24.02.2021
Určitě se vám to někdy stalo. Ležíte v posteli, snažíte se usnout a ticho přeruší pípnutí vašeho mobilního telefonu. Zkontroluji to až ráno, říkáte si. Ale co když je to ale od kolegyně z práce? Nebo je to vyznání lásky? Pokud se poznáváte, možná máte také závislost na mobilním telefonu. Stejně jako 75,4 procenta lidí. Toto děsivé číslo odhalila nová studie. Co ještě zjistila? A proč byste rozhodně neměli používat mobil na WC?

reklama

Raději rok bez sexu

Studii provedla společnost Reviews.org a zjistila, že s telefonem celých 65,7 % lidí spí a 45 % by raději bylo rok bez sexu než bez telefonu. Tato děsivá čísla mají samozřejmě i následky. A týkají se především našeho zdraví.

Pomalé spermie

Každý z nás už asi slyšel, že telefon vyzařuje elektromagnetické záření. Muži by ho proto neměli nosit v kapse hned vedle pohlavních orgánů. Podle některých světových studií elektromagnetické záření snižuje pohyblivost a životnost spermií. Vedle mobilů bychom neměli ani spát. Jenže to je těžké, skoro 80 procent lidí totiž používá budík právě na svém telefonu.

Elektromagnetické záření je nebezpečné
Autor: pexels.com Elektromagnetické záření je nebezpečné

Mobil špinavější než toaleta

Nejnovější zjištění také ukazují, jak moc nám škodí užívání mobilního telefonu na toaletě. Věděli jste, že telefon je špinavější než záchodové prkýnko? Ohrnujete nos? Tak se schválně zkuste zamyslet, kdy naposledy jste svůj telefon dezinfikovali? A v této době je potřeba dávat si pozor dvojnásobně. Pokud vyjdete z obchodu a sáhnete si na mobil, myslete na to, že kromě rukou musíte vydeznfikovat také přístroj. Studie, která proběhla na anglických středních školách, zjistila, že mobily studentů jsou pokryty bakterií E.coli, která často stojí za střevními problémy. A právě toaleta je místo, kde ji můžete v klidu chytit.

Mobilní telefon může být špinavější než záchodová mísa
Autor: pexels.com Mobilní telefon může být špinavější než záchodová mísa

Hemeroidy

Mnoho z nás má sedavé zaměstnání a tím, že delší dobu trůníme na toaletě ve společnosti mobilu, problémy ještě zhoršujeme. Největším problémem mohou být hemeroidy. Ale trpí i močový měchýř. Pokud dlouho a často sedáváme na toaletě, pánevní dno ochabuje. A je tu ještě jedna věc – při sezení máme kromě zmačknutýh orgánů i špatné držení těla. Hlavně pokud jsme ohnutí k displeji telefonu. Všechny tyto zdravotní problémy mohou být následky hodinových záchodových maratonů, které ani nevnímáme.

Nenoste telefon s sebou na toaletu
Autor: pexels.com Nenoste telefon s sebou na toaletu

Vypnout telefony i sebe

Kromě těchto zdravotních rizik je tu další varování. Mobilní telefony ruší naši koncentraci a myšlení, snižují schopnost pracovat a soustředit se. Pro naši mysl je důležité občas telefony vypnout anebo je nechat na jiném místě. Ideální je nebrat si je s sebou do koupelny, kde máme čas si trochu odpočinout a takzvaně „vypnout“.

Statistiky:

79,5 % lidí používá telefon jako budík

55,4 % lidí kouká na telefon nebo ho používá za jízdy

75,4 % lidí samo sebe označilo za závislé

65,6 % lidí kontroluje telefon více než 160x za den

57,4 % lidí používá telefon na rande

64,2 % lidí textovalo někomu ve stejné místnosti

60,6 % lidí si koupilo za rok nový model

Nezájem o děti i partnery

Největším nebezpečím je telefonování nebo esemeskování za volantem, což dělá přes 55 procent lidí. Je nutné si uvědomit, že tady člověk neohrožuje jen sebe, ale může zavinit smrt nevinného člověka. Bohužel, nadměrné používání mobilů ničí i rodinné a partnerské vztahy. Smutné je, že mnoho rodičů se po příchodu z práce raději věnuje mobilu než svým dětem. Tady pozor! Pokud chceme po dětech, aby na telefonu netrávily tolik času, musíme jim jít příkladem.

A je tu ještě jedna věc, kterou bychom si měli uvědomit. Jak se asi musí cítit partner, který je v době pandemie na home office, vy přijdete z práce a místo toho, abyste si s drahou polovičkou popovídala, sjedete žádosti o přátelství na Facebooku?

 

Užívejte si momenty s přáteli, partnery, rodiči a dětmi
Autor: pexels.com Užívejte si momenty s přáteli, partnery, rodiči a dětmi

 

Promarněné zážitky

Telefony nás sice spojují, třeba s člověkem na druhé straně zeměkoule. Pokud však můžeme, volme raději přímý kontakt a dejme si pozor, abychom při obědě s kamarádkami nepřicházeli o hezké momenty kvůli lajku na Instagramu.

reklama

Související témata: mobil , mobilní telefon , závislost , zdraví

reklama

Přečtěte si také

reklama