zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

V Česku je těžké nepít, přiznává abstinující alkoholička Michaela Duffková

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tamara Fränzl , Vydáno: 29.11.2021
Musela padnout až na samé dno, aby pochopila, že takhle už nemůže její život pokračovat. Michaela Duffková se do povědomí dostala díky svému blogu Zápisník alkoholičky, který popisuje její cestu k alkoholu a stal se námětem pro její první knihu.

reklama

K závislosti na alkoholu se Michaela Duffková dostala během mateřské dovolené, když zapíjela problémy a nespokojenost. Devětadvacetiletá autorka, blogerka a nově také majitelka centra Alkos pomáhá lidem řešit a přiblížit problémy se závislostmi. Díky své otevřenosti a odvaze získala ocenění Magnesia Litera a o své závislosti už dnes mluví zcela upřímně a bez okolků.

Michaela Duffková, autorka Zápisníku alkoholičky.
Autor: FTV Prima Michaela Duffková, autorka Zápisníku alkoholičky.

Ačkoli je dnes už abstinující alkoholičkou, sama přiznává, že jsou jisté momenty, kdy přicházejí krize. „Náročné jsou pro mě zejména situace, kdy mám strach o své blízké,“ svěřila se Michaela Duffková s tím, že se špatné myšlenky snaží zahnat obyčejnou vodou. Jednou z velkých krizí bylo pro Michaelu i nedávné výročí úmrtí otce, který boj se závislostí na alkoholu prohrál. „Říkala jsem si, že tohle se mě nikdy nemůže stát a nejsem na tom tak špatně,“ přiznala v rozhovoru pro Nový den se slovy, že jí trvalo rok a půl, než se od přiznání problému šla léčit.

K rozhodnutí začít se léčit si musí každý přijít sám, jinak se nikdy alkoholik nevyléčí, říká spisovatelka. V době, kdy se přihlásila na léčení, jí naměřili téměř tři promile alkoholu v krvi. „V jednu chvíli jsem se bála, že umřu – buď na abstinenční příznaky, nebo že se upiju,“ řekla v rozhovoru. Během léčby začala psát blog, který jí pomáhal se s problémy vyrovnat.  

Její druhá kniha Přiznání abstinentky se zaměřuje na příběhy druhých lidí, kteří se se závislostí potýkají. Ze své zkušenosti ví, že s podobnými problémy zápasí mnoho žen. „Nejedná se jen o alkohol, ale přidávají se do toho i léky na spaní. Je to vzrůstající problém v České republice,“ přiznává Michaela, že se jedná o tabuizovaný fenomén. Aby mohla pomoci co nejvíce lidem, založila s manželem centrum Alkos, které pomáhá zbavit se lidem problémů se závislostmi.

Michaela Duffková je autorkou blogu Zápisník alkoholičky

Michaela Duffková o alkoholismu: Schované láhve jsem nacházela i rok po léčbě

reklama

Související témata: NOVÝ DEN , Michaela Duffková , alkoholismus , alkoholismus žen , Zápisník alkoholičky

reklama

Přečtěte si také

reklama