Eliška Balzerová oceněna za nejlepší herecký výkon v dabingu – za Joan ze Zlé krve

FTV Prima získala letos na slavnostním vyhlášení prestižních Cen Františka Filipovského za dabingovou tvorbu ocenění z nejcennějších. Cenu diváků za ženskou roli si odnesla herečka Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové (herečka Jessica Lange) v seriálu Zlá krev.

Příznivci dabingu měli i letos možnost elektronicky hlasovat o nejúspěšnějším ženském a mužském hlasu, a rozhodli tak o Ceně diváků za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu.

Právě Cena diváků je oceněním, jež svědčí o výrobě kvalitního a hodnotného dabingu. Ten pro vás na Primě připravuje oddělení dabingu vedené Jaroslavem Richtrem.

Nejvíce hlasů získala Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové (herečka Jessica Lange) v seriálu Zlá krev I, který jste mohli sledovat na Prima LOVE.

Eliška Balzerová: Jsem velmi šťastná

„Ta cena je velmi cenná. Když se dávají ceny za určitý výkon a uděluje je komise, tak tam mohou být různé animozity, herečky se nemají rády a herci se nemají rádI, ale tohle je cena diváků, takže já jsme velmi šťastná. Mám radost a děkuji divákům,“ uvedla herečka Eliška Balzerová při slavnostním předávání, potěšená upřímnou diváckou přízní.

Na Elišku Balzarovou se můžete také podívat v jednom z jejích nejnovějších filmů Tátova Volha v iPrima Videopůjčovně.

Cenu diváků za nejlepší mužský výkon pak získal Vojtěch Dyk za roli Grinche v animovaném snímku Grinch.

Cena in memoriam pro Václava Postráneckého

V rámci jubilejního 25. ročníku Cen Františka Filipovského za dabingovou tvorbu se sešlo pro hodnocení 41 snímků a porota posuzovala celkem 102 návrhů.

Ze široké řady udělených cen jmenujme dále například Cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla letos udělenou snímku Avengers: Infinity War v čele s režisérem Vladimírem Žďánským.

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu tentokrát získali hned čtyři herci. Jsou jimi Jana Šulcová, Aranka Lapešová, dále Jiří Klem a in memoriam Václav Postránecký, za kterého cenu převzala rodina. Tuto cenu uděluje od roku 1995 výhradně Prezídium Herecké asociace. (Václava Postráneckého si můžete připomenout například v seriálu Vinaři či Krejzovi v archivu iPrima.cz)

Dovolte mi popřát všem nominovaným a oceněným, aby i nadále vytrvali ve svém úsilí a nadále šířili dobré jméno proslulého českého dabingu,“ uzavřel celý slavnostní večer jeho moderátor Ondřej Kepka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.