Spala s každým vlivným mužem z filmového studia kromě Lassie, tvrdila Bette Davis o své rivalce z Hollywoodu

Exkluzivní seriál Zlá krev se Susan Sarandon a Jessicou Lange uvidíte každou sobotu a neděli ve 22.20 na Prima LOVE. Co rozdmýchalo svár mezi největšími hvězdami té doby?

Seriál Zlá krev tematicky čerpá z legendární rivality dvou královen zlatého věku kina. Během 30. a 40. let byly Bette Davis a Joan Crawford hvězdami Hollywoodu, hvězdami studií MGM a Warner Brothers. Davis byla pokládána za nejtalentovanější herečku své doby a Crawford za nejkrásnější.

Americkou antologii Zlá krev uvidíte už v sobotu 28. ledna ve 22.20 na Prima LOVE.

VÍCE SE O SERIÁLU ZLÁ KREV DOZVÍTE TADY

Joan Crawford versus Bette Davis

Joan Crawford byla pravou filmovou star, která o svou slávu ve třicátých letech soupeřila s dalšími velkými hvězdami MGM Normou Shearer a Gretou Garbo. Crawford často hrála těžce pracující a nezávislé mladé ženy, které našly lásku a dosáhly finančního úspěchu. Bette Davis přišla do Hollywoodu v době, kdy Joan už byla hvězdou. Začínala jako divadelní herečka a vypracovala se na jednu z nejpozoruhodnějších interpretek charakterních ženských rolí v historii filmu. Za své výkony byla jedenáctkrát nominovaná na Oscara, nominace proměnila za film Nebezpečná v roce 1935 a v roce 1938 za hlavní ženskou roli ve snímku Jezábel. Joan Crawford získala Oscara za hlavní roli ve filmu Mildred Pierceová v roce 1945, za roli, kterou před ní odmítla právě Bette Davis. Pro Bette hořká pilulka, na herectví Joan totiž pohlížela pěkně spatra. Považovala Crawford za manekýnu s obočím jako dvě „tlusté housenky“, zatímco sebe oceňovala jako vyškolenou divadelní umělkyni.

Byla to právě Bette, která také zpochybnila pověst a herecké nadání Joan tím, že o ní prohlašovala, že vrchol Hollywoodu vybojovala v posteli. „Spala s každou mužskou celebritou v MGM kromě Lassie,“ vysmívala se Bette Davis Joan Crowford. Ta si ovšem nenechala nic líbit, políček vrátila tvrzením, že Davisová „vypadá, jako by v životě neměla jediný šťastný den, natož noc.“

Co se vlastně stalo s Baby Jane?

Opravdová válka začala během natáčení snímku s názvem "Co se vlastně stalo s Baby Jane?" Do hlavních rolí obsadila filmová společnost Warner Bros obě dvě herečky s jasným záměrem – v té době už byla jejich rivalita známá. Zlá krev mezi stárnoucími herečkami měla být reklamou a PR zadarmo. Je pravdou, že příběh Bette Davis a Joan Crawford dostává v tomto období opravdové grády. Více uvidíte už tuto sobotu.

Sledujte Zlou krev každou sobotu a neděli od 28. ledna na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.