Spala s každým vlivným mužem z filmového studia kromě Lassie, tvrdila Bette Davis o své rivalce z Hollywoodu

Exkluzivní seriál Zlá krev se Susan Sarandon a Jessicou Lange uvidíte každou sobotu a neděli ve 22.20 na Prima LOVE. Co rozdmýchalo svár mezi největšími hvězdami té doby?

Seriál Zlá krev tematicky čerpá z legendární rivality dvou královen zlatého věku kina. Během 30. a 40. let byly Bette Davis a Joan Crawford hvězdami Hollywoodu, hvězdami studií MGM a Warner Brothers. Davis byla pokládána za nejtalentovanější herečku své doby a Crawford za nejkrásnější.

Americkou antologii Zlá krev uvidíte už v sobotu 28. ledna ve 22.20 na Prima LOVE.

VÍCE SE O SERIÁLU ZLÁ KREV DOZVÍTE TADY

Joan Crawford versus Bette Davis

Joan Crawford byla pravou filmovou star, která o svou slávu ve třicátých letech soupeřila s dalšími velkými hvězdami MGM Normou Shearer a Gretou Garbo. Crawford často hrála těžce pracující a nezávislé mladé ženy, které našly lásku a dosáhly finančního úspěchu. Bette Davis přišla do Hollywoodu v době, kdy Joan už byla hvězdou. Začínala jako divadelní herečka a vypracovala se na jednu z nejpozoruhodnějších interpretek charakterních ženských rolí v historii filmu. Za své výkony byla jedenáctkrát nominovaná na Oscara, nominace proměnila za film Nebezpečná v roce 1935 a v roce 1938 za hlavní ženskou roli ve snímku Jezábel. Joan Crawford získala Oscara za hlavní roli ve filmu Mildred Pierceová v roce 1945, za roli, kterou před ní odmítla právě Bette Davis. Pro Bette hořká pilulka, na herectví Joan totiž pohlížela pěkně spatra. Považovala Crawford za manekýnu s obočím jako dvě „tlusté housenky“, zatímco sebe oceňovala jako vyškolenou divadelní umělkyni.

Byla to právě Bette, která také zpochybnila pověst a herecké nadání Joan tím, že o ní prohlašovala, že vrchol Hollywoodu vybojovala v posteli. „Spala s každou mužskou celebritou v MGM kromě Lassie,“ vysmívala se Bette Davis Joan Crowford. Ta si ovšem nenechala nic líbit, políček vrátila tvrzením, že Davisová „vypadá, jako by v životě neměla jediný šťastný den, natož noc.“

Co se vlastně stalo s Baby Jane?

Opravdová válka začala během natáčení snímku s názvem "Co se vlastně stalo s Baby Jane?" Do hlavních rolí obsadila filmová společnost Warner Bros obě dvě herečky s jasným záměrem – v té době už byla jejich rivalita známá. Zlá krev mezi stárnoucími herečkami měla být reklamou a PR zadarmo. Je pravdou, že příběh Bette Davis a Joan Crawford dostává v tomto období opravdové grády. Více uvidíte už tuto sobotu.

Sledujte Zlou krev každou sobotu a neděli od 28. ledna na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.