Zlá krev: Jak Bette Davis zničila předávání Oscarů svými šaty

Zlá krev mezi herečkami Joan Crawford a Bette Davis tak trochu vychází i z odlišných nátur obou žen. Bette Davis byla velice nekonvenční žena, a tím (nejen) Joan Crawford vyváděla z míry. Třeba jako v roce 1936 při předávání Oscarů. Bette Davis podle reakcí společenské smetánky zničila celé předávání.

Příběh nekonvenční ženy a slavné herečky Bette Davis můžete sledovat na Prima LOVE každou sobotu a neděli ve 22.05. Bette opravdu patřila mezi ženy, které žily život bez toho, aniž by potřebovaly schválení společnosti. Bette se vymykala stejně jako její filmové charaktery.

Šaty na Oscarech způsobily poprask

Zatímco její sokyně Joan Crawford si zakládala na velkorysém životním stylu zahrnujícím šperky za statisíce, drahé večerní róby a perfektní bydlení na nejlepší adrese v Hollwoodu, Bette Davis byla jejím naprostým opakem. Pozlátko jí nikdy nic neříkalo. Takový přístup k životu ve zlaté době Hollywoodu se jí ale často nevyplatil.

Davis ke všemu přistupovala se svým individuálním pohledem, nezastrašilo ji ani společensky ceněné předávání Oscarů, jež mnozí doteď považují za svátek. Ačkoliv v roce 1936 ještě Oscar nespadal do nejvýše ceněné oslavy filmového byznysu, předpokládalo se slavnostní oblečení.

REŽISÉR SERIÁLU ZLÁ KREV SI JAKO DESETILETÝ DOPISOVAL S BETTE DAVIS

Bette Davis byla v tento ročník nominovaná za film Nebezpečná, i tak se ale objevila na předávání v obyčejných koktejlových šatech v barvě námořnické modři. Na rozdíl od draze nakoupených rób jiných hereček, Davis zkrátka vytáhla svoje "koktejlky" ze skříně. Šaty byly podle ostatních návštěvníků tak neformální, že se jí někteří během večera dokonce nezdráhali říct, že pošpinila celé předávání.

"Jeden redaktor napsal, že jsem na sobě měla levné domací šaty, což nebyla pravda. Vzala jsem si na sebe sice jednoduché, ale drahé šaty. Hodily se na tuto událost perfektně, protože jsem si nemyslela, že si zasloužím vyhrát, " vysvětlovala osobitě Bette Davis. Tohoto Oscara nakonec získala.

Sledujte Zlou krev na Prima LOVE každou sobotu a neděli ve 22.05!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.