Známé tváře v Prostřeno! vaří pro dobrou věc. Překvapí kombinace ryby s broskví

Charita - Prostřeno! S28 (76)

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Tentokrát se u stolu, v kuchyních i při zábavě o vítězné vavříny utkají ženy, které svůj život zasvětily pomoci ostatním. Každá z nich se věnuje tomu, aby svět byl lepší místo k životu, a zvolila si pro to vlastní cestu.

Všechny mají jasno, že by výhru daly do svých organizací, kterým se v současné době hodí každá koruna. Můžeme se tedy těšit na taktiku a snahu vyhrát za každou cenu? Nebo jsou dámy natolik noblesní, že se taktizovat nebude, a všechny otevřeně přiznají, když se jim nezadaří, případně budou umět ocenit soupeřky, které zkrátka „vaří líp“?

Adventní Prostřeno! bude plné pomoci, lásky a snahy pomáhat. A slavnostním úkolem týdne bude vánoční sladkost, která pořádně zamíchá přípravou. Může být jednoduchá, ale také pořádně složitá. Jak se s ní dámy vyrovnají a kde bude úkol týdne chutnat nejvíc? Komu se dařit bude, komu nikoliv a kdo to nakonec celé vyhraje? Vše zjistíte už v pondělí. Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 a dozvíte se víc.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc korun. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte.

Pondělí: Za nadaci Moje plíce bude vařit Ilona Mančíková

Má jednoduchý cíl: peníze z výhry vložit do rozvoje neziskovky. Chtěla by mít možnost dostat ji do povědomí více lidí. Ráda by poukázala na rizika rakoviny plic a na prevenci. Ilona žije v Itálii a prostor pro pražské vaření sdílí s designérkou Annou Marešovou. Ta pomůže nejen s vařením, ale nakonec zůstane i na jídlo a bude chodit na večeře i celý týden. U stolu bude vůbec potřeba více židlí. Bára Nesvadbová dorazí s Pavlínou Saudkovou a u stolu bude tedy sedět sedm strávníků. Ilona, která většinu života strávila v Itálii, pochopitelně sází na italskou kuchyni. Pro své hosty připraví bruschettu na tři způsoby, spagetti alla carbonara, rybu pečenou v solné krustě, zapečený fenykl a jako dezert tiramisu a caffe shakerato. Jenomže ve vypůjčené kuchyni nebude vůbec stíhat. Ostatním dámám ale čekání vadit nebude. Naopak, nahrnou se do kuchyně a budou pomáhat, s čím se dá.

Úterý: Bára Nesvadbová s Pavlínou Saudkovou působí jako nerozlučná dvojice

Pro Be Charity dýchají, a pokud by vyhrály, peníze by rozdělily mezi zúčastněné fondy. Bára ani Pavlína se neumí popsat, jedno je ale zřejmé, obě dámy mají velké srdce a rozhodně považují za nezbytné pomáhat těm, kdo nemají v životě tolik štěstí. Nerozlučné kamarádky i kolegyně vsadí na moderní českou kuchyni. Pro své hosty připraví beruškový salát, bebračku, charity beef a svatební koláčky. A židlí bude u stolu opět víc. Bára s Pavlínou totiž pozvou i děti, kterým pomáhají. U stolu tak povládne dobrá nálada a jídla bude dost pro všechny. Jako zábava bude návštěva Bářiny knihovny a každý z hostů k sobě nechá promluvit knihu. Během konzumace jídla se dámy rozdělí na dva tábory – mrkve a masa. Lenka mrkev vůbec nemusí a není sama. Jak to bude hostitelkám v kuchyni společně klapat a jak jejich snažení ocení soupeřky? Úterý dá odpověď.

Středa: Nora Fridrichová dala slovu Šatník nový význam

A bude v něm tentokrát i vařit. Tedy v prostorách nadačního fondu, který pomáhá matkám samoživitelkám. Jejím zaměstnáním je novinařina, ale fond je její druhou láskou. Její menu bude postavené z jídel, která nejsou drahá, aby si její hosté uměli představit, že se dá vyjít i s nemnoho penězi. Vsadí na kuře, které zužitkuje do posledního kousku. Pro své soupeřky tak připraví pořádně silný vývar, kuřátko z Dijonu, adventní koko a předkrm, který má rád její manžel – ledového Roberta. Pokud by vyhrála, tak by peníze poslala na účet Šatníku a objednala by veliké nákupy jídla rodinám samoživitelek, které k nim chodí. U stolu bude zase potřeba spousta židlí – Nora k němu pozve i své dcery a ty zase kamarádku. Tak jako každý večer bude u stolu plno a bude i spousta témat k řešení. Během zábavy pomůžou hosté s oblečením, které bude potřeba do Šatníku zařadit. Jak Nořino kulinářské umění ohodnotí ve středu hosté? Dívejte se!

Čtvrtek: Ředitelka organizace Kolibříci pomáhají, Lenka Šourková, má plnou hlavu nápadů

Nabídku přijala, protože by ráda šířila osvětu o alopecii. Přála by si, aby lidé o ní více věděli a naučili se k lidem, kteří ji mají, se lépe chovat a zařadit je do společnosti. Jednu ze svých svěřenkyň, Klárku, pozve také do kuchyně a společně připraví česko-belgické menu. Jako předkrm budou les pêches au thon a bruschetta, neboli tuňáková pomazánka na kompotované broskvi, polévka bude hrášková, jako hlavní chod citronové kuře s rýží, a nakonec bezé dort. A právě dezert dá Lence nejvíc zabrat, na první pokus se totiž nepovede. Ale ta práce, jakou si Lenka s dezertem dá, se nakonec vyplatí, protože dezert bude zlatým hřebem večera. Dámy budou nadšené z přítomnosti školačky Klárky, která jim bude asistovat během šmejdění i zábavy. Jak všem zachutná nevšední kombinace ryby a broskve v předkrmu? Dozvíte se už ve čtvrtek.

Pátek: Ředitelka společnosti Konsent Johanna Nejedlová chce šířit povědomí o tom, že ne opravdu znamená ne

Nabídku přijala, protože chce pomoct jejich organizaci a chce šířit povědomí o problematice sexuálního násilí. Výhru by věnovala organizaci, která by ji použila na svoji práci – workshopy na školách. Zábava bude instruktáž, jak reagovat na obtěžování na veřejnosti. Johanna pozve dámy k sobě domů, kde jim menu připraví se svou kolegyní Lelou. Ta je vegetariánka, a tak bude všechny masové chody chystat i ve vegetariánské verzi. Johanna s Lelou připraví škvarkovou pomazánku, krkonošské kyselo, hovězí na víně nebo banánovou zmrzlinu. Dámy u stolu vegetariánské verze potěší. Budou ochutnávat obě dvě a diskutovat nad tím, která jim chutná víc. I dnes bude u stolu potřeba mnohem víc než pět židlí. Bude její téměř staročeské menu stačit na výhru, nebo se mu dařit nebude? Sledujte už v pátek, co jste během týdne nepostřehli!

Jak všechno dopadne a kdo vyhraje? Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno. O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte.

Přispíváte na charitu?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.