Celebrity

12. října 2019 09:11

Kde sledovat zádušní mši? Obrazovky budou na třetím nádvoří i Hradčanském náměstí

Na třetím nádvoří Pražského hradu se už scházejí lidé, kteří chtějí být co nejblíže konání zádušní mše za Karla Gotta. Ta je totiž jen pro zvané hosty, ostatní budou pietní akt moci sledovat na velkoplošných obrazovkách, které jsou instalovány právě na třetím nádvoří a také na Hradčanském náměstí.

Zádušní mše začíná v katedrále svatého Víta v 11 hodin dopoledne. Podle našich informací by měla trvat 80 minut. „Přístup na III. nádvoří bude pro veřejnost zajištěn výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od 8:00 hodin, až do naplnění kapacity III. nádvoří,“ stojí v organizačních pokynech, které zveřejnila rodina Karla Gotta.

Veřejnost se na třetí hradní nádvoří dostane od zastávky tramvaje Pohořelec jediným možným vstupem přes čtvrté nádvoří. Situaci na místě budou koordinovat policisté. Každopádně kdo se bude chtít na třetí nádvoří dostat, musí přijít včas.

„V případě, že dojde k naplnění kapacity třetího nádvoří, bude Hrad uzavřen. Samozřejmě pro veškerou veřejnost platí standardní bezpečnostní kontroly, které jsou u vstupu,“ uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Po naplnění třetího nádvoří budou moci lidé zádušní mši sledovat na velkoplošných obrazovkách na Hradčanském náměstí. Dopravní podnik v případě potřeby posílí tramvajové linky 22 a 23, které jezdí kolem Pražského hradu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.