Celebrity

8. října 2019 17:26

kismo

Poslední rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně a v katedrále sv. Víta. Pátek a sobota budou patřit českému umělci

Rozloučení pro veřejnost proběhne v pátek v Paláci Žofín, zádušní mše v sobotu dopoledne v Chrámu sv. Víta, kam bude vstup umožněn pouze pozvaným. Občané mohou mši sledovat na nádvoří nebo na Hradčanském náměstí na velkoplošných obrazovkách. Na oficiálních webových stránkách Karla Gotta a Pražského hradu byly zveřejněny konkrétní informace týkající se posledního rozloučení s nedávno zesnulým umělcem.

Rozloučení pro veřejnost v pátek 11. října

Veřejnost bude mít možnost naposledy se rozloučit se zpěvákem Karlem Gottem v pátek 11. října 2019 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Rakev se státními poctami za účasti čestné stráže Armády České republiky bude lidem dostupná od osmi hodin ráno do desíti do večera.

Občané budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy. Na webu jsou také fanoušci upozorněni na omezené parkování v centru Prahy a na uzavření Masarykova nábřeží od Národního divadla směrem k Mánesu, které se týká veškeré dopravy. Lidem je doporučeno využít městskou hromadnou dopravu.

Zádušní mše 12. října v katedrále sv. Víta

Zádušní mše za Karla Gotta, kterou odslouží kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český, proběhne v sobotu 12. října 2019 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kde bude rakev vystavena rovněž se státními poctami. Do katedrály už však budou mít přístup pouze pozvaní hosté.

Veřejnost pak v případě zájmu bude moci sledovat průběh zádušní mše na III. nádvoří Pražského hradu a podle všeho i na Hradčanském náměstí prostřednictvím velkoplošných obrazovek. Přístup na III. nádvoří bude možný do naplnění možné kapacity výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od osmi hodin ráno.

Lidé musí počítat s tím, že vzhledem k předpokládanému vysokému počtu účastníků budou příchozí při vstupu do areálu z bezpečnostních důvodů procházet bezpečnostní kontrolou, kterou bude zajišťovat Police České republiky.

Poděkování za přípravu posledního rozloučení

Poslední rozloučení s Karlem Gottem připravuje jeho žena, paní Ivana Gottová, ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským, Úřadem vlády České republiky a Kanceláří prezidenta republiky.

„Rodina děkuje všem institucím, které pomáhají a s nimiž spolupracuje při přípravě posledního rozloučení s Karlem Gottem,“ píše se v závěru informací pro veřejnost k poslednímu rozloučení s českým umělcem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.