Celebrity

3. října 2019 11:24

Šlechtic s duší chlapce. Karla Gotta si připomněli lidé také na Slovensku

Úmrtí Karla Gotta zasáhlo také Slovensko. Naši sousedé připomínají, že byl i jejich zpěvákem. Jeho památku uctila bývalá hlava státu Andrej Kiska a současná prezidentka Zuzana Čaputová.

Karel Gott i na Slovensku vyprodával sály, i tam ho milovali a zpívali s ním. A on zase rád zpíval i se slovenskými umělci. S populární kapelou No Name nazpíval píseň Kto dokáže. „Profesionální přístup k práci versus životní nadhled. On když měl možnost si z nás vystřelit, i ze sebe, tak to udělal. Byl to šlechtic s duší chlapce,“ zavzpomínal na Mistra lídr kapely Igor Timko.

Zemřel československý popový král, symbol československé hudby, věčný Zlatý slavík. Tak o úmrtí Karla Gotta informovala slovenská média. Bývalý prezident Andrej Kiska poslal vzpomínku přes sociální sítě přímo z nemocnice, kde byl na operaci srdce.

R.I.P. KAREL GOTT Keď som bol dieťa, bol tu Karel Gott. Keď som bol tínedžer, zabávali sme sa na jeho hudbe. Keď som...

Posted by Andrej Kiska on Wednesday, October 2, 2019

Na mistra zavzpomínala také Zuzana Čaputová. „Karla Gotta jsem považovala za umělce, který ovlivnil mnohé generace lidí v Československu, nejen v České republice,“ uvedla slovenská prezidentka, která je v Praze na setkání prezidentů zemí Visegrádské čtyřky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.