Celebrity

7. října 2019 18:30

V pátek počítejte s omezením dopravy, tramvaje po nábřeží u Žofína nepojedou

Sto tisíc lidí - s takovým počtem zpěvákových příznivců, kteří se s ním v pátek budou chtít rozloučit, zatím počítají policisté, záchranáři i organizátoři. Palác Žofín se jim 11. října zpřístupní již v osm hodin ráno. Už dnes na místo dorazila pohřební služba i lidé, kteří se na organizaci rozloučení podílí. Podle vnitřních zdrojů si dnes prohlíželi okolí paláce i sál, který pojme maximálně jeden tisíc lidí. Za posledním kondolujícím se dveře

Tramvaje budou podle všeho jezdit po náhradní trase celý pátek. Policisté a záchranáři se na rozloučení zatím stále připravují. ‚‚Odkloníme tramvajovou linku číslo 17, tato linka pojede odklonem v trase Myslíkova, Národní třída, obecně budeme připraveni posílit i provoz metra,“ oznámil Dopravní podnik.

Kvůli velkému počtu lidí a dlouhým zástupům se uvažuje také o uzavření Masarykova nábřeží, a to od Národního divadla až po Mánes. Záchranáři i policisté zatím na opatřeních stále pracují. Konkrétní opatření včetně uzavírek a dalších dopravních omezení by měla být známa ve středu odpoledne.

Páteční rozloučení by mohl narušit a policistům zkomplikovat práci kvalifikační fotbalový zápas mezi Českem a Velkou Británií. Britská policie dokonce požádala o odklad zápasu, UEFA ale žádost odmítla. A ve střehu jsou i dopravci, kteří jsou prý na případné posílení spojů připraveni. Regiojet už oznámil, že bude spoje posilovat, České dráhy zatím vyčkávají.

Oficiální rozloučení se na Slovanském ostrově v Paláci Žofín uskuteční v pátek od 8 do 22 hodin. Zádušní mše jen pro zvané hosty pak bude následovat v sobotu dopoledne v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. V 11 hodin dopoledne ji odslouží kardinál Dominik Duka. Mezi pozvanými hosty je například zpěvákův dlouholetý kapelník Pavel Větrovec. S několika písněmi má vystoupit i zpěvačka Lucie Bílá, Eva Urbanová nebo Štefan Margita.

Ve stejný den bude v České republice vyhlášen státní smutek. Města mezitím řeší, jak Karlu Gottovi vzdají poctu trvalejší. Praha pracuje na seznamu míst, která by mohla nést Mistrovo jméno. Ten by měl být hotov do konce října. Například v Ivančicích nedaleko Brna na poslední chvíli změnili názor a ulici pojmenovanou po Karlu Gottovi mít zatím nebudou. Dnes mělo přitom starostův návrh schvalovat zastupitelstvo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.