Celebrity

12. října 2019 10:00

VIDEO: Znáte oblíbená místa Karla Gotta?

Podívejme se společně s reportérem Matějem Rychlým na některá místa, která měl Karel Gott nejraději.

Týnský Chrám v Praze

Právě tady natočil v roce 1969 Karel Gott svou vánoční desku s názvem Vánoce ve zlaté Praze. Tohle album se ale podle jeho známých nesmělo nikde propagovat. Tehdejší režim totiž neměl rád nic, co bylo jakkoliv spojeno s náboženstvím. I tak si k němu ale lidé našli cestu a mnoho fanoušků si Vánoce bez téhle desky nedovede ani představit. Navíc je to jeho zcela nejprodávanější deska v historii. Týnský chrám mu tak přirostl k srdci a rád se do něj vracel.

Vrtbovské zahrady

Karel Gott si tohle místo na Malé Straně zamiloval díky tomu, že není až tak moc turisticky navštěvováno a je z něj kouzelný výhled. Právě sem pak vodil zahraniční štáby z Ruska, německy mluvících zemí nebo ze Spojených států. Filmařům tu prezentoval krásy Prahy, kterou měl nesmírně rád.

Pražská Lucerna a její Velký sál

Nikdo to moc nechápe - podle celé řady hudebníků je Lucerna vlastně hrozný prostor, když je prázdná, nemá příliš dobrou akustiku, často má problémy se vzduchotechnikou a nevejde se do ní ani obří dav lidí jako do sportovních hal. Jenomže tenhle prostor má svou zvláštní duši a Lucerna je tak zpěváky populární hudby považována za klenot. Karel Gott tu poprvé vystupoval 8. ledna 1968. V roce 1996 ji dokonce vyprodal čtyřikrát za sebou během svého předvánočního turné - a to se před ním nikdy nikomu nepovedlo. Před každým koncertem byl ale prý nervózní, jestli vůbec někdo přijde.

Nahrávací studio ORM

Nenápadná vila v pražské Krči ukrývá studio, ve kterém Karel Gott nahrával desky od roku 1994. Měl tu zvláštní režim, dvojice producentů se mu časově přizpůsobovala a stalo se i, že mistr zavolal ve stylu: „Teď by to šlo“ a producenti se narychlo vrátili z chaty. V tomhle studiu strávil Karel Gott desítky možná stovky hodin, při nahrávání často vtipkoval, občas se i spletl v textu a někdy se i zdržel na oběd nebo večeři, která se někdy změnila i na komorní večírek.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott rozloučení

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.