Dalibor Janda o infarktu: Žena říká, že jsem si napsal osud. Kdy ještě na něj sáhla smrt?

7 pádů Honzy Dědka (1) - Dalibor Janda

Zpěvák Dalibor Janda patří mezi fenomény 80. let. Před rokem prodělal infarkt, nebylo to však zdaleka poprvé, kdy se o něj pokoušela smrt.

Osmašedesátiletý zpěvák Dalibor Janda byl v lednu 2021 převezen záchrannou službou do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady s infarktem. Jeho zdravotní stav byl vážný, Janda prozradil, že ho museli dvakrát oživovat v sanitce, jednou dokonce na operačním sále.

Zpěvák spatřuje spojitost takového neštěstí i v tom, že chvíli před infarktem napsal svůj poslední hit s názvem Moment. „Blbě se mi to říká, ale text k písni Moment jsem napsal dva týdny předtím, než mě odvezli s infarktem do nemocnice. Moje žena říká, že jsem si napsal osud. Mám vždycky husí kůži, když o tom mluvím,“ svěřil se Dalibor Janda Honzovi Dědkovi. Smrt na autora hitu Hurikán však sáhla během života několikrát a rozhodně se nejednalo o banální záležitosti.

Vybuchlý granát a povedená dovolená na Kubě

Moderátor pořadu 7 pádů Honzy Dědka Jandovi připomněl další událost z vojny, která mohla dopadnout tragicky. Kousek od zpěváka dopadl granát. „Ano, to dokonce odnesl jeden důstojník, který dostal střepinu,“ zavzpomínal.

Osudnou se mu málem stala i jeho dovolená na Kubě, kdy tak trochu přehodnotil své síly. „Málem jsem se utopil na Kubě. Říkal jsem si, že když v Praze přeplavu Šeberák, jsem borec. Vlezl jsem tam do vody při odlivu, visela černá vlajka. Říkal jsem si, co se může stát. A najednou jsem se nemohl dostat na břeh, začal jsem blbnout a bláznit. Odvanulo mě to dál a dál, už jsem nemohl. Najednou jsem viděl červenej a růžovej svět, zmizel jsem, nevnímal jsem. Probudil jsem se až na břehu, nějaký kubánský potápěč mě vytáhl,“ popsal chvíle, kdy při něm pravděpodobně stáli všichni svatí.

Nebezpečný přelet nad bermudským trojúhelníkem

Taková zkušenost by každému stačila do konce života, Jandovi se však nebezpečné situace nevyhnuly ani během návratu z dovolené, kdy se s letadlem dostali do nechvalně známé lokace. „Zpátky z Kuby jsme letěli přes bermudský trojúhelník, ocitli jsme se v obrovské bouři a propadli jsme se s letadlem asi o kilometr.“

Podle statistik v bermudském trojúhelníku jen ve 20. století zmizelo beze stopy kolem 150 lodí a letadel a spolu s nimi více než 1 000 námořníků a letců.

Dalibor Janda se však nevzdává, osobní život spojil s tím pracovním. Hudebník je šťastně ženatý už čtyřicet let. Jeho dcera Jiřina se stejně jako otec věnuje zpívání, na jeho koncertech vystupuje jako host. „Já už si ty koncerty bez dcery ani nedokážu představit, protože ona vyřizuje faktury, přebírá peníze a podobně. Hlavně to mužské publikum se rozzáří, když tam přijde hezká ženská, a ne aby se pořád dívali na nějakého ošklivého chlapa,“ dodal s úsměvem Dalibor Janda. Celý rozhovor s ním sledujte dnes ve 21:35 v 7 pádech Honzy Dědka na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.