Celebrity

19. listopadu 2021 05:49

Anna Kopečková

Miro Žbirka, Michal David nebo Dalibor Janda. Kteří slavní udělali ze svých manželek manažerky?

7 pádů Honzy dědka (11) - Žbirkovi

Zesnulý zpěvák Miro Žbirka nebyl zdaleka jediným mužem v branži, kterému diář organizovala manželka. Také řada jeho slavných kolegů učinila stejné rozhodnutí, aniž by s tím předtím jejich lásky měly jakékoliv zkušenosti. Jak jim rodinná spolupráce a byznys fungují?

Miroslav Žbirka

To, že se manželka Kateřina stala jeho manažerkou, vyplynulo spíše z nutnosti. „Po revoluci se rozešel se svým manažerem a začal si dělat všechno sám. Jenže časem zjistil, že to nestíhá, a zvykl si leccos přenášet na mě. Věděl, že to zařídím, nepodvedu ho a nic mu nezatajím. Za začátku jsem mu jen pomáhala, teprve až časem jsem to začala dělat naplno. Poslední kapkou bylo, když si omylem domluvil dvě akce na jeden den a téměř ve stejný čas. První byla v Ostravě, druhá v Praze. Tehdy jsem mu přes kamaráda sehnala soukromé letadlo, aby to stihl, a řekla si, že od této chvíle to beru do rukou já,“ zavzpomínala v rozhovoru s autorem článku s úsměvem Kateřina.

„Ta letecká doprava mě tehdy stála celý honorář, abych to mohl uskutečnit. (smích) Ale zachránilo mě to. Katka mi nejprve vedla jen diář, a když děti vyrostly, převzala i ostatní věci. Moc mi tím pomohla. Nemusel jsem se zabývat tím, co neumím, a mohl se soustředit jen na hudbu a koncerty. Navíc je to velmi praktické. Dřív, když jsem odjížděl třeba na turné, bylo mi smutno, že se nějaký čas neuvidíme. Teď jezdíme spolu, což je fajn,“ dodal Žbirka.

David Gránský

Také moderátor pořadu Česko Slovensko má talent zaměstnal svoji manželku Nikol, která se mu začala starat o ferman. „Důvod byl prostý, už jsem to prostě sám nedával,“ usmál se David. Jeho žena tak má o něm dokonalý přehled. „Občas se stává, že se jí zeptám, kdy budeme mít volný víkend,“ dodal. V Nikol, která je jinak majitelkou optiky, má prý obrovskou podporu. Ani na jeho fanynky prý nežárlí. „Zvládá to úplně v pohodě, bere to s nadhledem. Jsme spolu už skoro deset let, prožila se mnou dobu, kdy to s mojí kariérou bylo všelijaké. Sdílela se mnou všechny úspěchy i neúspěchy, poznala, jak je tahle branže tvrdá a nevyzpytatelná, takže dobře ví, o čem to je. Prošla si se mnou všechno. A i když se třeba nedařilo a byly horší časy, vždycky stála za mnou. Toho si strašně moc vážím,“ přiblížil autorovi článku Gránský.

Michal David

Marcela Davidová, rodným jménem Skuherská, manželka známého zpěváka, se v mládí profesionálně věnovala tenisu. Reprezentovala tehdejší Československo a patřila ke špičce. Málokdo čekal, že se jednou stane i manažerkou svého muže. „Začalo to tak, když pořadatelé volali manželovi kvůli vystoupení, a on to začal postupně přesouvat na mě. Po letech si pořadatelé zvykli kontaktovat už přímo mě. Vyřizuji záležitosti koncertního rázu a veřejná vystoupení,“ prozradila Davidová. Zpěvák si rodinnou spolupráci nemůže vynachválit. „Už si bez ní nedokážu představit život. Jsme spřízněné duše,“ vysekl jí kompliment Michal David.

Dalibor Janda

Dlouhá léta mu dělala manažerku manželka Jiřina, se kterou je už čtyřicet let. Vyhovuje mu, že se na ni může vždycky ve všem maximálně spolehnout. „V určitých chvílích, když je ti nejhůř, poznáš, že se o tebe ta ženská dokáže postarat,“ uvedl hudebník. V rodinném byznysu už působí i jejich dcera Jiřina, která je zpěvačkou a pravidelně vystupuje na jeho koncertech jako host. „Já už si ty koncerty bez dcery ani nedokážu představit, protože ona vyřizuje faktury, přebírá peníze a podobně. Hlavně to mužské publikum se rozzáří, když tam přijde hezká ženská, a ne aby se pořád dívali na nějakého ošklivého chlapa,“ dodal s úsměvem Dalibor Janda.

Oldřich Navrátil

Že by mu mohla kšefty sjednávat manželka Monika, napadlo jeho bývalou agentku. „Jednou mi povídá: ‚Oldo, já toho mám fakt moc, co kdyby ti dělala agentku Monika? Se vším jí poradím a pomohu. Mně se uleví a ty budeš mít dobrou péči.‘ A tak se stalo. Praktikujeme to tak již dlouho k oboustranné spokojenosti,“ objasnil autorovi článku herec.

Vše prý klape tak, jak má. „Monika mi hlídá termíny, domlouvá je a všechno spolu konzultujeme. Nechci se zabývat těmito praktickými věcmi a ona je zvládá s přehledem. A vyhovuje nám to oběma. Já rozdávám radost a ona to jistí,“ poznamenal s úsměvem.

ZDROJ: Archiv autora článku


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.