zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Laco Déczi o snaživém Karlu Svobodovi: Kdyby mohl, byl by i na svatbě Heydricha

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lenka Nováková , Vydáno: 06.11.2021
Svéhlavý trumpetista Laco Déczi má upřímnost v popisu práce. Proslavil se výroky na téma různých českých hudebníků a ani během nedávného natáčení televizního pořadu se nedržel zpátky. Vyprávěl o chování české hudební smetánky za dob socialismu. Co prozradil o Felixovi Slováčkovi či Karlovi Svobodovi?

reklama

Světový trumpetista se na hudební nástroj učil jako dítě sám, během prvních let tak nabral spoustu zlozvyků. Později ho v Praze hudebním nešvarům odnaučili a on se stal trumpetistou světového významu. Do Ameriky emigroval v roce 1989 a usídlil se v New Yorku.

Slováčkovi se říkalo Vivaldi

Do Čech přijíždí dvakrát ročně a čas od času zavzpomíná na své bouřlivé roky v Tanečním orchestru Československého rozhlasu (TOČR). Hudebník nešetří ostrými slovy na adresu hudebníka Felixe Slováčka, který je v posledních letech pravidelně v hledáčku bulvárních novinářů.

Laco Déczi  zahrál u Honzy Dědka
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Laco Déczi zahrál u Honzy Dědka

„Nevím, jestli byl Slováček osobnost. Hrál tam (v TOČRu – poznámka redakce), ale moc tam nezapadl. Moc jsme ho nebrali. Skončilo to tak, že mu všichni říkali Vivaldi. Divil se tomu. Říkali jsme mu: podívej se do zrcadla, to nejsou oči, to jsou vivaldi,“ vyprávěl pobaveně Honzovi Dědkovi v jeho talkshow 7 pádů.

Karla Svobodu poslali na svatbu Heydricha

Déczi zavzpomínal i na zesnulého skladatele Karla Svobodu, který se stal od šedesátých let významným tvůrcem českého popu. Trumpetista o skladateli zmínil zase jinou historku.

„Karla Svobodu jsem znal moc dobře. Hrál jsem s ním v kavárně. On se rád seznamoval s lidmi na špici. Znal se s jedním bolševickým fotografem Janouškem, ten si bral Štrougalovu dceru. A Karla na tu svatbu pozvali. Ráno tam přišel z té svatby, celá kapela seděla u stolku, Karel vyprávěl, jak bylo na té svatbě a podával to v duchu, jak daleko to dotáhl. Dědek Krýzl na něj koukal a řekl: Kdyby ses narodil o chvilku dřív, stihl bys i Heydrichovu svatbu,“ prozradil světový trumpetista o skladateli, který v roce 2007 spáchal sebevraždu.

Laco Déczi
Autor: FTV Prima Laco Déczi

Ikonický jazzový hudebník se kromě hudby zabývá také malováním na plátna. V roce 2020 strávil dva měsíce v Mexiku, kde maloval obrazy. O rok později, v létě, dokonce svoje obrazy vystavoval v Čechách. Nejvíce ho baví impresionismus, z nejslavnějších malířů pak Hieronymus Bosch a Salvador Dalí. 

Dagmar Patrasová

Dagmar Patrasová překvapila: Mám méně plastik než Felix Slováček

Martina Viktorie Kopecká v 7 pádech Honzy Dědka

Farářkou se Martina Viktorie Kopecká stala díky malé nevinné náhodě

reklama

Související témata: 7 pádů Honzy Dědka , 7 pádů Honzy Dědka online , hosté , FTV Prima , Laco Deczi , Karel Svoboda , Felix Slováček

reklama

Přečtěte si také

reklama