Marie Rottrová o dávné křivdě: Je to hrůza! Co dosud neodpustila Heleně Vondráčkové?

7 pádů Honzy Dědka (2) - Marie Rotterová o vyhoření

Pěvecká legenda Marie Rottrová je v hudebním byznysu už dvaašedesát let. Dvakrát chtěla ukončit skvělou kariéru a prozradila, co dosud nezapomněla kamarádce Heleně Vondráčkové.

Marie Rottrová už dvakrát poznala, jak moc je silná její láska k vystupování a hudbě. Po ukončení kariéry se na pódia vždy postavila znovu. Její charismatická tvorba prochází změnami, ale po jedné písni i po desítkách let stále touží. Té se chopila kamarádka Helena Vondráčková.

Cover Heleny Vonráčkové mrzí Marii Rottrovou dodnes

Kolegyně a kamarádka jí vyfoukla cover její zamilované písničky. „Byla to píseň, kterou později zpívala Helena Vondráčková jako Dvě malá křídla. Byla to písnička Roberty Flack, kterou jsem strašně milovala a hrozně jsem ji chtěla zpívat, najednou jsem ji slyšela v rádiu a říkala si: Aaaach, Heleno! Panebože, to je hrůza! Teda ne ta píseň, tu natočila krásně s nádherným textem Zdeňka Borovce,“ prozradila s úsměvem jedno ze svých tajemství Honzovi Dědkovi.

Pauzy v koncertování se vyplatily

Marie Rottrová, která před koncem loňského roku oslavila osmdesáté narozeniny, chtěla dvakrát svoji úspěšnou kariéru ukončit. Poprvé to bylo na konci 80. let. „Byla jsem hrozně unavená, vyhořelá. Měla jsem dva koncerty denně. Začala jsem zapomínat notoricky známé texty, měla jsem strašnou trému,“ vzpomíná Rottrová na velkou krizi. Zpěvačka do té doby nikdy s texty problémy neměla, dosud zpívá bez čtecího zařízení.

„Nikdy mi nedělalo potíže naučit se texty písniček. Mně stačilo zazpívat si před natáčením tu píseň s textem před sebou a naučila jsem se ji. Když jsem ji pak jednou natočila v rádiu nebo Supraphonu, už jsem ji uměla. Ta melodie mi nějakým způsobem splývala se slovy, takže celá písnička byla jeden celek. Když jsem si vybavila melodii, naskočil mi sám od sebe i text. V tomto jsem měla docela štěstí. Ani teď nepoužívám žádnou čtečku na jevišti, protože si ty písně pamatuju,“ prozradila Rottrová v exkluzivním rozhovoru pro Prima Ženy.

Nakonec jí pomohl měsíc odpočinku a svatba s německým manželem, za kterým se přestěhovala do jeho rodné země. Druhý syndrom vyhoření zažila před deseti lety, kdy oficiálně oznámila konec kariéry. „Zpívala jsem se třemi kapelami a žádného kapelníka jsem nechtěla odmítnout. Nechtěla jsem říkat ne. Tak jsem chtěla říct definitivní ne, aby se žádný z nich nemohl urazit. Všichni říkali, že to nevydržím a bude mi to scházet. A měli pravdu,“ smála se u Honzy Dědka legendární zpěvačka. Když ji před lety poprosila o hostování na koncertě Hana Zagorová, znovu se do zpívání zamilovala.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.