Americký seriál Nezvěstná přináší na obrazovky drama, jaké od krimi očekáváte

Agentka FBI Emily Byrneová byla mrtvá. Alespoň si to všichni mysleli dlouhých šest let. Její nečekaný návrat zpátky do života proto vyvolá překvapení i šok. Vyšetřování, které má odhalit, co se s ní skutečně stalo, otřese životem jejích blízkých. Seriál Nezvěstná sledujte od 5. listopadu každou sobotu a neděli ve 22:00 na Prima KRIMI.

Všichni si mysleli, že zemřela rukou sériového zabijáka Conrada Harlowa. Ale po šesti dlouhých letech se agentka FBI Emily Byrneová (Stana Katicová) nečekaně vrací. Je naživu! Jenže to je teprve začátek. Emily se musí vyrovnávat s tajemstvími, která obestírají její zmizení, a také se skutečností, že životy všech, které znala, plynuly dál bez ní. Zatímco se probírá svými starými případy, její bývalý manžel Nick Durand (Patrick Heusinger) najde stopu. Ale když ji FBI prověří, podezření náhle padne na ni. Je Emily stále tou samou ženou, kterou znali?

Vyšetřování otřásá životy jejích blízkých, a tak se Emily rozhodne pro něco nečekaného: zjistit pravdu na vlastní pěst, i když jí někteří nedůvěřují! Jenže během pátrání po odpovědích zjišťuje, že před stíny minulosti se nedá uprchnout – i když se člověk snaží běžet rychle jako o závod!

Zajímavosti

  • Americký dramatický seriál Nezvěstná byl poprvé uveden na televizní obrazovky v září 2017.
  • Má celkem tři série a dohromady 30 epizod.
  • První série má 10 epizod.
  • Natáčení probíhalo v Bulharsku. Celá první série se natáčela najednou, jako by to byl dlouhý desetihodinový film.
  • Režisérem všech epizod je Oded Ruskin (Země nikoho).
  • Je vám herečka Stana Katic hodně povědomá? Ano, jde o představitelku legendární Kate Beckettové ze seriálu Castl na zabití.
  • Stana Katic je kanadsko-americká herečka a producentka, narozená v Hamiltonu. Její rodiče jsou srbského původu a po útěku ze Srbska se z Chorvatska přistěhovali do Kanady. Má čtyři bratry a jednu sestru. Než se stala herečkou, studovala mezinárodní vztahy, ekonomii a základy práva na univerzitě v Torontu. Kromě angličtiny mluví také plynně srbsky, francouzsky, italsky a slovinsky. Od roku 2015 je jejím manželem manažer Kris Brkljac, se kterým má syna.

Postavy seriálu Nezvěstná

Emily Byrneová (Stana Katic): Zvláštní agentka FBI zmizela beze stopy, když pracovala na vyšetřování zločinů sériového vraha. Byla prohlášena za mrtvou, ale po šesti letech se najednou vrátila. Na to, co se jí stalo, když byla nezvěstná, si nepamatuje. A když začne znovu docházet k vraždám, podezření padne na ni.

Nick Durand (Patrick Heusinger): Zvláštní agent FBI je bývalým manželem Emily. Trápí se výčitkami svědomí, že po ní přestal pátrat. Místo toho se znovu zamiloval a oženil se. Snaží se udržet rovnováhu mezi svým novým životem a šokující skutečností, že se Emily najednou vrátila.

Alice Durandová (Cara Theobold): Nickova nová manželka se stará o Emilyna syna a zpočátku se k ní snaží chovat přívětivě. Ale postupně ztrácí nervy. Obává se, že Emily je pro Flynna hrozbou a také že ji připraví o manžela.

Jack Byrne (Neil Jackson): Emilyn starší bratr působil jako chirurg, ale kvůli vážným osobním problémům o práci přišel.

Tommy Gibbs (Angel Bonnani): Policejní detektiv vede vyšetřování série nových vražd, ze kterých podezřívá Emily.

Sdílejte článek
Štítky FBI FTV Prima Bulharsko Prima Krimi krimiseriál americký seriál Stana Katicová Nezvěstná Jack Byrne Cara Theobold Absentia

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.