Astročlánky

25. května 2021 05:55

Anna Kopečková

Blíží se superúplněk. Jak ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Měsíc v úplňku lidstvo fascinoval odjakživa a jsou mu přisuzovány magické schopnosti. Síla toho květnového, který bude navíc superúplňkem, bude opravdu mimořádná. Na co bychom se měli připravit a jak superúplněk ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Květnový úplněk ve znamení Střelce, který nastane 26. května ve 13 hodin a 13 minut, ovlivní dva výjimečné jevy. Jednak je to už druhý letošní superúplněk, to znamená, že bude oproti jiným úplňkům mnohem blíže k Zemi a bude tedy i větší. Zároveň ho bude provázet zatmění Měsíce.

Ovlivňuje spánek, emoce i plodnost

Na úplněk reagují hlavně citlivější lidé, kteří mohou mít v tuto dobu sklon k nervozitě, úzkostem nebo depresím. Řada lidí během úplňku trpí nespavostí, někteří mají dokonce noční můry. Obecně se nedoporučují lékařské zákroky nebo kosmetické procedury, také není dobré podepisovat důležité smlouvy. A říká se, že nové oblečení vyprané poprvé za úplňku nevydrží dlouho.

Úplněk s sebou ale nepřináší jen to špatné. Období kolem úplňku například přeje lásce a je také ideální dobou pro přijetí nabídky k sňatku. Bylinky nasbírané za úplňku mají větší sílu a úplňku se také připisují blahodárné účinky na plodnost. A pokud jde o zatmění Měsíce, je dobré věnovat pozornost tomu, co během této doby vidíte, slyšíte a cítíte. Zatmění měsíce totiž může odhalit oblasti, které potřebují růst, ale některé věci zároveň mohou zůstat skryté. Proto nedělejte v tuto dobu raději žádná závažná rozhodnutí a dávejte si pozor, ať v některých věcech nepřestřelíte.

A jak ovlivní květnový superúplněk jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran

Pod vlivem květnového superúplňku byste mohli mít najednou pocit, že máte dost všeho, co se děje kolem. Že už vás unavuje politika, zprávy v televizi a komentáře nejrůznějších odborníků, takže pomalu ani nevíte, čemu máte věřit a čemu ne. Je čas spoléhat se víc sami na sebe a na vlastní úsudek. Snažte se být informovaní, ale hledejte jen spolehlivé zdroje. A závěr si zkuste udělat sami. A také si uvědomte, že kvůli zatmění Měsíce mohou zůstat některé důležité informace, které potřebujete získat, skryty. Takže nepředstírejte a ani si nenamlouvejte, že máte všechny odpovědi, které jste chtěli mít, a buďte připraveni přijmout i nové a nečekané nápady, které se mohou náhle objevit.

Býk

V době kolem květnového superúplňku budou hodně důležité vaše peníze. Pokud máte pocit, že se vaše úspory poslední dobou stále tenčí, je právě teď ta správná doba začít s tím něco dělat. Co když existují možnosti, jak získat další finanční prostředky, vy o nich ale jen nevíte nebo netušíte, že na ně máte nárok? Nedluží vám někdo něco? Neschovali jste si v minulosti někam finanční rezervu na horší časy? Nemáte právo získat nějaké peníze od státu, jen jste o ně zatím nepožádali? Zkuste si udělat pořádný finanční plán do budoucna, v němž budou nejen povinné položky, tedy věci, které nutně musíte zaplatit, ale přidejte tam i nějaké výdaje na věci, které vám udělají radost. Býci jsou přece velcí požitkáři, tak se nestyďte občas sami sobě dopřát něco dobrého, hezkého a příjemného.

Blíženci

V centru pozornosti budou během květnového superúplňku vaše nejbližší vztahy – osobní i pracovní. Pro někoho bude dobré vztah s partnerem posunout někam dál, někdo zase může zjistit, že příliš mnoho času stráveného s partnerem vztahu moc neprospívá a bude lepší si od sebe trochu odpočinout. Takové odloučení nemusí být vůbec špatné, pomůže vám to uvědomit si, co pro vás partner znamená a jak moc ho potřebujete. To funguje, ať už jde o romantiku nebo o podnikání. V obou případech si ale uvědomte, že nemusíte mít k dispozici všechna potřebná fakta. Zatmění Měsíce naznačuje, že toho, co se děje, může být daleko víc, než je na první pohled patrné. Takže než učiníte ukvapené emocionální rozhodnutí, zkuste se na věc podívat ze všech úhlů, zjistěte si všechny dostupné informace a dobře si všechno promyslete.

Rak

Jestli nějaké znamení reaguje na úplňky opravdu silně, tak jsou to přecitlivělí Raci. Připravte se tedy na to, že květnový superúplněk, ovlivněný navíc zatměním Měsíce, s vámi může pořádně zamávat. Pro Raky je velmi důležitá rodina a domov, ale když se budete snažit, aby všichni doma byli šťastní a nic jim nechybělo, můžete zapomínat sami na sebe a odnést to nakonec fyzicky i psychicky. Máte-li pocit, že stále jen rozdáváte energii a lásku, ale nedostává se vám jich stejnou měrou zpět, vaše tělo může začít stávkovat a nakonec i úplně vypnout. Nenechte to dojít tak daleko, udělejte si čas i pro sebe, dělejte věci, které máte rádi a dobijte baterky.

Lev

Pro vás bude důležité během květnového superúplňku dobře všechno vyvážit – práci se zábavou, romantiku s přátelstvím, špatné zprávy s dobrými… Mohl by to být i dobrý čas pro mediální detoxikaci. Nesledujte zprávy, vypněte televizi, odpojte se od sociálních sítí a pusťte se do něčeho, co vás bude bavit a co vám udělá radost – zahrajte si na hudební nástroj, uvařte pro rodinu něco dobrého, vyrobte si něco do bytu, napište básničku. Možností je spousta. A vzhledem k tomu, že superúplněk přichází spolu se zatměním Měsíce, je tu i prostor věnovat se věcem, kterým se poslední dobou úplně nedaří, například nějakému pracovnímu projektu. Nebo znovu oživit romantiku ve vztahu s partnerem. Ale nejdřív se nadechněte a trochu si oddychněte. Dá vám to určitý nadhled, díky kterému snáze zjistíte, co by vám mohlo pomoci zlepšit současnou situaci.

Panna

V centru pozornosti bude váš domov a rodina a na povrch může vyplout něco, co jste předtím zametli pod koberec. Úplňky mají tendenci rozvířit emoce, proto se snažte uvažovat rozumně, abyste zabránili citovým výbuchům a nevyzpytatelnému chování. Možná nemáte náladu promluvit si s rodiči, partnerem nebo svými dětmi a řešit problémy, o kterých jinak mlčíte, přestože tu jsou. Ale zkuste to, promluvte si, proberte všechno a držte emoce na uzdě. Naslouchejte si navzájem. Přijměte i názor někoho jiného. Možná se v něm ukrývá dobře míněná rada, kterou už tak dlouho potřebujete.

Váhy

Možná si myslíte, že víte všechno, nebo jste už řekli o celé situaci všechno, co jste mohli. Ale zamyslete se pořádně. Květnový superúplněk by sice mohl přinést uzavření nějakých sporů, například se sousedy nebo sourozenci, ale zatmění Měsíce naznačuje, že by tu mohla být ještě nějaká věc, o které dosud nevíte. Může se to týkat cestování, vzdělání nebo třeba projektu, na kterém jste s někým společně pracovali. Zatmění posouvají věci na jinou a nakonec lepší úroveň, takže až budete cítit, že poněkud tápete ve tmě, něco vás bude zároveň tlačit, abyste na nějaké konkrétní věci ještě víc zapracovali.

Štír

Květnový superúplněk spojený se zatměním Měsíce ovlivní hlavně vaše finance. Můžete to považovat za takové pošťouchnutí, abyste se trochu probudili a začali se o své peníze lépe a více starat. Mohou se i trochu změnit vaše hodnoty. Zatímco dříve jste možná bez váhání utráceli peníze za spoustu nových věcí, které vlastně ani nepotřebujete, teď si budete pečlivě vybírat, jestli má cenu koupit si nové šaty, když můžete mít podobné, ale mnohem lacinější ze secondhandu, nebo jestli pojedete někam autem, když můžete jít pěšky. Zkrátka se zaměříte na to, jak snížit své životní náklady a přestat plýtvat. Zní to možná tvrdě, ale vůbec to takové být nemusí. Stačí uvažovat chytře a prakticky.

Střelec

Květnový superúplněk bude tentokrát ve vašem znamení a může ve vás vyvolávat otázky, zda jste skutečně tím člověkem, kterým jste vždy chtěli být. Pro některé lidi může být odpověď zdrcující nebo hodně emotivní a mohou reagovat stylem „všechno nebo nic“, protože Střelci mají tendenci jít do extrémů. Neházejte ale flintu do žita, pokud se to, kým teď právě jste, neshoduje s vaší vizí. Jste Střelci, tak prostě pořádně zamiřte na svůj cíl. Pracujte na sobě, zaměřte se na své dobré stránky a jednejte v souladu s tím, čemu věříte.

Kozoroh

Každý správný Kozoroh je realista a důležité je pro něj to, co může vidět a čeho se může dotknout. Nezabývá se tolik pocity. Ale zatmění Měsíce, které bude květnový superúplněk doprovázet, by mohlo trochu zabrnkat na vaše svědomí. Možná vás přinutí víc přemýšlet o tom, proč určité věci děláte tak, jak je děláte. Proč vás vaše vzpomínky nutí chovat se stále stejně. Proč očekáváte stále stejné výsledky (a obvykle je i dostanete). Když se tomu nebudete bránit a zkusíte nad tím vším přemýšlet, nemusíte se jen motat ve stále stejném kruhu. Máte šanci se změnit k lepšímu, emocionálně vyrůst a posunout se v životě někam dál.

Vodnář

Květnový superúplněk posvítí hlavně na lidi, s nimiž trávíte hodně času, ať už jsou to příbuzní, přátelé, nebo kolegové v práci. Je vhodný čas na to, abyste zrevidovali některé své vztahy. Zatmění Měsíce má tendenci nutit lidi, aby nastolili ve svých životech určitou rovnováhu. Takže pokud máte pocit, že jste dosud s některými lidmi trávili příliš mnoho času a kvůli tomu neměli čas na ostatní, kteří vás potřebují a vaši pozornost si zaslouží, napravte to. Vodnáři jsou bohémové se spoustou nápadů a s originálními koníčky. Možná se tedy objeví i touha hledat spřízněnou duši, která bude mít podobně „ujeté“ zájmy jako vy.

Ryby

Květnový superúplněk bude spojen s vaší kariérou, ale také se soukromým životem. Možná jste posledních pár měsíců pracovali z domova a naprosto vám to vyhovuje. Nebo možná ne. Právě nyní může vyvstat otázka, co je pro vás nejlepší a jak si systém práce co nejlépe nastavit. A to bez ohledu na to, co si myslí vaši šéfové. A pokud jste v minulosti neměli odvahu posunout se v práci někam výš, zkuste to teď. Možná dokonce dostanete nabídku na povýšení nebo se sami rozhodnete, že se budete ucházet o vyšší pozici. Každopádně si předtím připravte pevnou půdu pod nohama a nějaký záložní plán, kdyby to nevyšlo. Počítejte s tím, že stát se to může. Během zatmění Měsíce mohou totiž některé pro vás důležité informace zůstávat skryté.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.