Astročlánky

28. května 2021 05:59

Petra Kloidová

Horoskop: Jaká barva vám dodá sílu a energii? Štíři volí černou, Ryby mají větší výběr

Známe to všichni, barvy okolo nás nám dokážou zvednout náladu nebo z nás umějí udělat sebevědomé osoby. Stačí si jen správně vybrat. Každé znamení zvěrokruhu má barvu, která mu dodá sílu a energii.

Barvy jsou vibrace, které působí na naše tělo. Základní je živlová podstata každého slunečního znamení, z které se odvozují příznivá spektra barev pro jednotlivá znamení, píše Věra Várady na téma barvy a sluneční znamení. Která barva je pro vás ta ideální?

Beran by měl vsadit na červenou

Planetou znamení je rudý Mars. Taková barva je samozřejmě ideální pro ohnivé znamení, jakým je Beran. Kromě toho charakterizuje vášeň, kuráž a nadšení. Někdy ale může být i pro Berana jako cholerika moc, a proto se doporučuje červenou občas zchladit těmito barvami. Více se dozvíte tady.

Býk by měl načerpat energii ze zelené

Zelená je barvou přírody, jasným znakem nových začátků. Býkům pomáhá dobít baterky. Býci by měli volit všechny odstíny barvy zelené od té nejsvětlejší, svěží až po nejtemnější zelenočerné odstíny. Další barvou, která otevírá srdce, je sladší tón růžové.

Blíženci se budou dobře cítit se žlutou

Barva jako dělaná pro nabití energie, je žlutá. Žlutá je veselá stejně jako Blíženci. Blížencům ale dobře sedí i různé pastelové tóny jara – světle zelená je barva planety Merkur, také odstíny béžové a pískové a odstín velbloudí srsti.

Náladový Rak ocení stříbrnou

Raci rádi podléhají vlastním náladám a dobře jim dělají metalové nebo kovové barvy. Proto jim skvěle sedí stříbrná. Pro úplné nabití energie jim poslouží syté tóny zelené a modré barvy a také oranžová, to v případě, že potřebují oživit svou náladu.

Lev využije oranžovou

Oranžová je barva, která je odvážná a velice výrazná. Moc často ji neuvidíte, přitom je krásná. Jedinečnost a okázalost je pro všechny Lvy tak typická. Nabírají z ní energii a optimismus stejně jako ze zlaté nebo žluté. Pro zchlazení temperamentu slouží studenější odstíny modré nebo zelené barvy.

Panna zvolí hnědou

Panna je zemní znamení, narozená v období pozdního léta. Bývá spojována se zemitými barvami přírody. Dobře jí dělá hnědá barva ve všech odstínech od tmavé až po pískovou. A pokud už je s energií opravdu na bodě nula, je dobré vybrat sice hnědou, ale se zlatavými odstíny.

Váhy vytáhnou růžovou

Planeta Venuše je planetou krásy, a proto je jasné, že Váhy se do křiklavých barev příliš pouštět nebudou. Jejich barva, která jim dokáže dodat sílu, je proto světle růžová. Pokud ani ta nezabere, je dobré se zaměřit na světle zelenou. Štír a jeho tajemná černá

Ta pravá barva pro tajemné Štíry asi nikoho nemůže překvapit. Mají rádi, když je lidé nedokážou odhadnout na první pohled. Černá nebo tmavě šedá jim to dokonale umožňuje. Nevšední, ale doporučovanou kombinací je pro ně šedá se žlutou.

Střelec a ohnivě červená

Veselé znamení Střelce, kterému vládne planeta štěstí a optimismu Jupiter, ocení ohnivější odstíny, hřejivé a povzbuzující, jako jsou odstíny žluté, zlaté, oranžová, elektrizující zelená a také ohnivě červená. Tyto hřejivé barvy jako vibrace působí silně.

Kozoroh volí fialovou

Chytrá a kreativní, takový charakter se přisuzuje fialové barvě stejně jako Kozorohům. Znamení pod vládou planety Saturn volí přirozeně tmavší odstíny barev, v kterých se cítí bezpečně. Kozorozi mají rádi vznešenou tmavě fialovou nebo šarlatovou barvu.

Vodnář zvolí tyrkysovou

Vzdušné znamení, k němuž patří modrozelená barva. Tyrkysová pomáhá Vodnářům k soustředění a směřování myšlenek na jeden jediný objekt. Jejich rozlítaná mysl tak dostává směr, kam svou energii zacílit. Toto znamení dává přednost chladnějším odstínům barev ve spektru modré a zelené, také bílé, stříbrné, kovové a ultramoderní elektrizující oranžové a neonové zelené, které jsou pro mladší ročníky velmi lákavé.

Rybám svědčí celá škála barev

Omezovat umělecké Ryby pouze jednou barvou by byl zločin. Nejvhodnější barvou Ryb je v každém případě světle modrá a zelená nebo šedá a bílá. Pro toto znamení se také hodí stříbřité odstíny modré, zelené a také barvy kovu. Pokud Rybě chybí energie, je dobré vsadit na světle zelenou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.