Astročlánky

Aktualizováno 27. května 2022 17:45

Martina Čerňanská

Barvy podle znamení zvěrokruhu: Beran miluje červenou, Lev zlatou a Panna bílou

Astrologie se zabývá mnoha různými oblastmi, a díky horoskopu lze také určit, která barva se hodí pro jednotlivá znamení.

Barvy jsou vlastně vibrace, které působí na naše tělo, tomuto tématu se věnovali mnozí géniové jako například Johann W. Goethe, který dokázal úžasně popsat, jak barvy působí na naší náladu, zdraví a energii. Základní je živlová podstata každého slunečního znamení z kterého se odvozují jednotlivé „příznivé“ spektra barev pro jednotlivá hvězdná znamení.

Beran 21. 3. – 20. 4.

Planetou tohoto znamení je rudá planeta Mars, proto se těmto aktivním lidem přiřazují různé odstíny červené barvy, ale také barva žlutá a oranžová. Tyto barvy u Beranu mohou ještě více posilovat jejich ohnivou povahu a také cholerické tendence. Proto se doporučuje vybírat k „uklidnění“ protikladné barvy jako je např. ledově modrá nebo zelená. Zvláště pak, když se necítí dobře, potřebují zklidnit a navodit pocit bezpečí pomáhají spíše studené odstíny modré a zelené a také studená růžová barva, která uklidňuje a léčí zraněné srdce a emoce.

Býk 21.4. – 20. 5.

První zemní, jarní znamení bývá spojeno s barvami přírody, jejího svěžího rozpuku. Proto by Býci měli volit všechny odstíny barvy zelené, od té nejsvětlejší, svěží až po nejtemnější zeleno-černé odstíny. Další barvou, která otevírá „srdce“ je sladší tón růžové. K dobití baterek jsou to odstíny červené (tizianová, temně rudá) k uklidnění mysli jsou to neutrální odstíny barvy země a plodnosti – hnědé a také barva šedivá. Pro pocit bezpečí je to barva tzv. ochranná – černá a také tmavě modrá – indigo.

Blíženci 21. 5. – 20. 6.

Vzdušnému, mladistvému znamení Blížence prozpívají spíše neutrální barvy. Různé pastelové tóny jara – světlé zelená je barva planety Merkur, také odstíny béžové a pískové, také odstín „velbloudí srsti.“ Pro dodání osobní důležitosti to může být také barva fialová, spíše světlejší odstíny v kombinací s bílou nebo béžovou. Pro zklidnění a usebrání slouží tyto barvy dokonale. K pocitu radostné nálady je to barva fuksie a pro elegantní nótu je to barva černá v kombinaci s bílou, což přesně vyjadřuje rozporuplnost tohoto duálního – dvojitého znamení.

Rak 21. 6. – 20. 7.

Vodní, citlivé znamení Raka má tendence podléhat náladám, proto potřebuje ke zklidnění chladné, vodní a také kovové odstíny celého spektra barev. Tito lidé nemají rádi okázalost a výstřednost, proto přirozeně inklinují k lehčím tónům, zvláště pak ve spektru modré, ať již světle, blankytně modré nebo tmavších odstínů. Přitahuje je také barva bílá, slonová kost a také různé odstíny perletě a stříbrné. Pro nabití energie jim poslouží syté tóny zelené a modré barvy a také barva oranžová, v případě, že potřebují oživit svou náladu.

Lev 21. 7. – 20. 8.

Znamení Lva dává přednost výrazným barvám a odstínům. Je to dáno jeho letorou, která se ráda předvádí a je ráda vidět. Proto často a rádi volí zářivé a oslňující barvy žluté, oranžové, karmínově červené a to v různých kombinacích. Barvou tohoto znamení je zlatá a bílá, kterou volí ke slavnostnějším příležitostem. Odstíny žluté, zlaté, oranžové posiluji energii a optimismus a pro „zchlazení“ poslouží studenější odstíny modré nebo zelené barvy.

Panna 21.8. – 20. 9.

Panna, jako druhé zemní znamení, narozené v období pozdního léta bývá spojována se zemitými barvami přírody, zlatých odstínů úrodných lánů. Další barvou pro toto znamení je barva země – hnědá a to ve všech odstínech, od tmavé až po odstíny světlé, pískové. V barevném spektru je pro Panny také vhodná zelená barva, odstíny střední, nesmí být příliš světlé ani tmavé. Pro nabití energie jsou vhodně oranžové a zlato-žluté odstíny. Naopak pro zklidnění mohou Panny použít temnější odstíny barvy modré.

Váhy 21. 9. – 20.10.

Znamení pod vládou planeta krásy a lásky – Venuše volí jemné a decentní barvy. Nesnáší křiklavé a výrazné barvy, ale jemné a harmonické odstíny. Nejlepší je pro ně barva bílo – růžová, také béžová, jemná žlutá. Také odstíny elegantní šedé s černou nebo bílou, jsou oblíbenou volbou tohoto znamení. Pro relaxaci a energii je vhodná zelená barva, kombinovaná také se pastelovými, světlejšími odstíny žluté. Pro rovnováhu a pocit uvolnění je skvělá kombinace bílé a růžových, spíše chladných odstínů.

Štír 21.10. – 20. 11.

Barvou tohoto znamení je černá a také šedá ale i různé kovové a studenější odstíny. Jsou to tmavé nebo neutrální barvy spektra, proto je třeba je doplnit zářivějšími barevnými odstíny, např. šarlatové nebo červená barva krve – karmínová. Krásnou a nevšední kombinací vhodnou pro toto znamení je šedá se žlutou. Další oblíbenou a vhodnou barvou jsou hluboké odstíny tůně – modrá, zelená a lehce okrovo-brčálová. Pro uzemnění a pocit bezpečí mohou také volit tmavší odstíny hnědě barvy.

Střelec 21. 11 – 20. 12.

Veselé znamení Střelce, kterému vládne planeta štěstí a optimismu Jupiter ocení ohnivější odstíny, hřejivé a povzbuzující. Jako jsou odstíny žluté, zlaté, oranžová, elektrizující zelená a také ohnivě červená. Tyto hřejivé barvy jako vibrace působí silně, proto se pro zklidnění kentaurského naturelu doporučují prvky v barvách modro-zelené a také chladnější citrónové žluté. Jako neutrální se považuje barva bílá a také šedá.

Kozoroh 21. 12 – 20. 1.

Poslední zemní znamení pod vládou planety Saturn volí přirozeně, tmavší odstíny barev v kterých se cítí bezpečně. Jsou to především odstíny hnědé, černo-hnědé a také tmavší modré. Vhodné jsou i smaragdově zelená a také je to stříbřitě šedá barva. Kozorozi mají také rádi šarlatovou a vznešenou tmavě fialovou barvu. Je pro ně dobré barvy kombinovat, aby nepůsobili příliš stroze a konzervativně. Stačí zajímavý doplněk v podobě modrého nebo oranžového šátku nebo šály, nebo doplňky v barvě studené růžové.

Vodnář 21.1. – 20.2.

Vizionářské znamení Vodnáře je často spojováno s temně fialovou tzv. kardinálskou barvou. Toto znamení dává přednost chladnějším odstínům barev ve spektru modré a zelené, také bílé, stříbrné, kovové a ultra moderní – elektrizující oranžová a neonová zelená je pro mladší ročníky velmi lákavá. Vodnářům to také „sluší“ v temných odstínech modré a zelené a nepohrdnou ani v černých „emo“ barvách a také mají v oblibě střízlivou šedou, kterou by měli zkombinovat s nějakým zajímavým odstínem červené.

Ryby 21. 2. – 20. 3.

Poslední znamení zvířetníku – Ryby mívají „v repertoáru“ celou škálu barev. Barvou Ryb je většinou světle modrá a zelená, spíše jemnější odstíny ale také šedá a bílá. Pro toto znamení se také hodí stříbřité odstíny modré a zelené a také barvy kovu. Ženy v tomto znamení si libují v různých odstínech starorůžové a „zašlých“ barvách pleti – béžových a žlutých odstínu. Pro pohodu a energii se doporučují doplňovat oranžovou nebo odstíny zářivé červené.

autor: Věra Várady


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.