Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Barvy podle zvěrokruhu: Která je ta pravá pro vaše znamení?

Astrologie se zabývá mnoha různými oblastmi, a díky horoskopu lze také určit, která barva se hodí pro jednotlivá znamení.
Vydáno: 10.06.2016
Každé znamení zvěrokruhu má svou barvu
Autor: istock.com Každé znamení zvěrokruhu má svou barvu

Barvy jsou vlastně vibrace, které působí na naše tělo, tomuto tématu se věnovali mnozí géniové jako byl např. Goethe, který dokázal úžasně popsat, jak barvy působí na naší náladu, zdraví a energii. Základní je živlová podstata každého slunečního znamení z kterého se odvozují jednotlivé „příznivé“ spektra barev pro jednotlivá hvězdná znamení.

Beran 21. 3. – 20. 4.

Planetou tohoto znamení je rudá planeta Mars, proto se těmto aktivním lidem přiřazují různé odstíny červené barvy, ale také barva žlutá a oranžová. Tyto barvy u Beranu mohou ještě více posilovat jejich ohnivou povahu a také cholerické tendence. Proto se doporučuje vybírat k „uklidnění“ protikladné barvy jako je např. ledově modrá nebo zelená. Zvláště pak, když se necítí dobře, potřebují zklidnit a navodit pocit bezpečí pomáhají spíše studené odstíny modré a zelené a také studená růžová barva, která uklidňuje a léčí zraněné srdce a emoce.

Býk 21.4. – 20. 5.

První zemní, jarní znamení bývá spojeno s barvami přírody, jejího svěžího rozpuku. Proto by Býci měli volit všechny odstíny barvy zelené, od té nejsvětlejší, svěží až po nejtemnější zeleno-černé odstíny. Další barvou, která otevírá „srdce“ je sladší tón růžové. K dobití baterek jsou to odstíny červené (tizianová, temně rudá) k uklidnění mysli jsou to neutrální odstíny barvy země a plodnosti – hnědé a také barva šedivá. Pro pocit bezpečí je to barva tzv. ochranná – černá a také tmavě modrá – indigo.

Blíženci 21. 5. – 20. 6.

Vzdušnému, mladistvému znamení Blížence prozpívají spíše neutrální barvy. Různé pastelové tóny jara – světlé zelená je barva planety Merkur, také odstíny béžové a pískové, také odstín „velbloudí srsti.“ Pro dodání osobní důležitosti to může být také barva fialová, spíše světlejší odstíny v kombinací s bílou nebo béžovou. Pro zklidnění a usebrání slouží tyto barvy dokonale. K pocitu radostné nálady je to barva fuksie a pro elegantní nótu je to barva černá v kombinaci s bílou, což přesně vyjadřuje rozporuplnost tohoto duálního – dvojitého znamení.

Které znamení zvěrokruhu je nejkrásnější?

Které znamení zvěrokruhu je nejkrásnější? Známe odpověď!

Rak 21. 6. – 20. 7.

Vodní, citlivé znamení Raka má tendence podléhat náladám, proto potřebuje ke zklidnění chladné, vodní a také kovové odstíny celého spektra barev. Tito lidé nemají rádi okázalost a výstřednost, proto přirozeně inklinují k lehčím tónům, zvláště pak ve spektru modré, ať již světle, blankytně modré nebo tmavších odstínů. Přitahuje je také barva bílá, slonová kost a také různé odstíny perletě a stříbrné. Pro nabití energie jim poslouží syté tóny zelené a modré barvy a také barva oranžová, v případě, že potřebují oživit svou náladu.

Lev 21. 7. – 20. 8.

Znamení Lva dává přednost výrazným barvám a odstínům. Je to dáno jeho letorou, která se ráda předvádí a je ráda vidět. Proto často a rádi volí zářivé a oslňující barvy žluté, oranžové, karmínově červené a to v různých kombinacích. Barvou tohoto znamení je zlatá a bílá, kterou volí ke slavnostnějším příležitostem. Odstíny žluté, zlaté, oranžové posiluji energii a optimismus a pro „zchlazení“ poslouží studenější odstíny modré nebo zelené barvy.

Panna 21.8. – 20. 9.

Panna, jako druhé zemní znamení, narozené v období pozdního léta bývá spojována se zemitými barvami přírody, zlatých odstínů úrodných lánů. Další barvou pro toto znamení je barva země – hnědá a to ve všech odstínech, od tmavé až po odstíny světlé, pískové. V barevném spektru je pro Panny také vhodná zelená barva, odstíny střední, nesmí být příliš světlé ani tmavé. Pro nabití energie jsou vhodně oranžové a zlato-žluté odstíny. Naopak pro zklidnění mohou Panny použít temnější odstíny barvy modré.

Váhy 21. 9. – 20.10.

Znamení pod vládou planeta krásy a lásky – Venuše volí jemné a decentní barvy. Nesnáší křiklavé a výrazné barvy, ale jemné a harmonické odstíny. Nejlepší je pro ně barva bílo – růžová, také béžová, jemná žlutá. Také odstíny elegantní šedé s černou nebo bílou, jsou oblíbenou volbou tohoto znamení. Pro relaxaci a energii je vhodná zelená barva, kombinovaná také se pastelovými, světlejšími odstíny žluté. Pro rovnováhu a pocit uvolnění je skvělá kombinace bílé a růžových, spíše chladných odstínů.

Cvičte podle horoskopu: Vyberte si sport podle svého znamení

Každé znamení horoskopu má svůj osobitý charakter. Konstelace hvězd při narození má velký vliv i na to, jaká fyzická aktivita je pro dané znamení vhodná. Přizpůsobte svému znamení zvěrokruhu svůj cvičební plán a už se nikdy nebudete muset do cvičení nutit!
 

Býk: Bootcamp

horo - byk

Býci jsou obvykle ti, kdo zůstávají do poslední chvíle v klidu a nepodléhají nervozitě. Jejich trpělivost je neuvěřitelná, což se projevuje i na stylu cvičení a ctižádosti. Nejšťastnější ovšem jsou, pokud si mohou zacvičit v přírodě a vnímat proudící čerstvý vzduch i energii.

Vaše aktivní já zaplesá při návštěvě tzv. bootcampu. „Bootcamp je kondiční tréninkový program, který obvykle probíhá venku na čerstvém vzduchu a pomůže vám získat komplexní fyzičku. Aby také ne, vždyť je odvozen od drsných fyzických testů, kterými museli projít všichni ti, kdo se chtěli stát americkými mariňáky,“ vysvětluje původ tohoto cvičení Markéta Brožová, hlavní trenérka Contours, fitness pro ženy ve 30 minutách.

 

Drsné sklapovačky, kliky a planky v neustálém spojení se zemí a přírodou, to je pro vytrvalého a trpělivého Býka to pravé. A nebojte se, venku můžete cvičit za každého počasí, s přírodou vás to spojí ještě o něco víc. Víte, co Býky činí ideálními adepty na podobně drsné cvičení? Jejich cílevědomost a životní postoj v duchu hesla „nikdy to nevzdám“!

 

Štír 21.10. – 20. 11.

Barvou tohoto znamení je černá a také šedá ale i různé kovové a studenější odstíny. Jsou to tmavé nebo neutrální barvy spektra, proto je třeba je doplnit zářivějšími barevnými odstíny, např. šarlatové nebo červená barva krve – karmínová. Krásnou a nevšední kombinací vhodnou pro toto znamení je šedá se žlutou. Další oblíbenou a vhodnou barvou jsou hluboké odstíny tůně – modrá, zelená a lehce okrovo-brčálová. Pro uzemnění a pocit bezpečí mohou také volit tmavší odstíny hnědě barvy.

Střelec 21. 11 – 20. 12.

Veselé znamení Střelce, kterému vládne planeta štěstí a optimismu Jupiter ocení ohnivější odstíny, hřejivé a povzbuzující. Jako jsou odstíny žluté, zlaté, oranžová, elektrizující zelená a také ohnivě červená. Tyto hřejivé barvy jako vibrace působí silně, proto se pro zklidnění kentaurského naturelu doporučují prvky v barvách modro-zelené a také chladnější citrónové žluté. Jako neutrální se považuje barva bílá a také šedá.

Kozoroh 21. 12 – 20. 1.

Poslední zemní znamení pod vládou planety Saturn volí přirozeně, tmavší odstíny barev v kterých se cítí bezpečně. Jsou to především odstíny hnědé, černo-hnědé a také tmavší modré. Vhodné jsou i smaragdově zelená a také je to stříbřitě šedá barva. Kozorozi mají také rádi šarlatovou a vznešenou tmavě fialovou barvu. Je pro ně dobré barvy kombinovat, aby nepůsobili příliš stroze a konzervativně. Stačí zajímavý doplněk v podobě modrého nebo oranžového šátku nebo šály, nebo doplňky v barvě studené růžové.

Vodnář 21.1. – 20.2.

Vizionářské znamení Vodnáře je často spojováno s temně fialovou tzv. kardinálskou barvou. Toto znamení dává přednost chladnějším odstínům barev ve spektru modré a zelené, také bílé, stříbrné, kovové a ultra moderní – elektrizující oranžová a neonová zelená je pro mladší ročníky velmi lákavá. Vodnářům to také „sluší“ v temných odstínech modré a zelené a nepohrdnou ani v černých „emo“ barvách a také mají v oblibě střízlivou šedou, kterou by měli zkombinovat s nějakým zajímavým odstínem červené.

Ryby 21. 2. – 20. 3.

Poslední znamení zvířetníku – Ryby mívají „v repertoáru“ celou škálu barev. Barvou Ryb je většinou světle modrá a zelená, spíše jemnější odstíny ale také šedá a bílá. Pro toto znamení se také hodí stříbřité odstíny modré a zelené a také barvy kovu. Ženy v tomto znamení si libují v různých odstínech starorůžové a „zašlých“ barvách pleti – béžových a žlutých odstínu. Pro pohodu a energii se doporučují doplňovat oranžovou nebo odstíny zářivé červené.

 

Ideální dezert podle vašeho znamení. Která sladkost je vám souzena podle hvězd?

Astrologie je mocná a z hvězd se dá mnohé vyčíst. Třeba i to, jaký dezert se k vašemu znamení nejvíce hodí!

Vodnář

Ideální dezert podle vašeho znamení donut

21. 1.–20. 2.

 

Lvi, jste originální a kreativní. Nebojíte se změn a přijímáte vše, co vám život přináší. Zasloužíte si na narozeniny něco speciálního. Co třeba růžové donuty?

Recept ZDE.

Vyberte si tu pravou kabelku přímo pro vás – podle znamení zvěrokruhu

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Vyberte si tu pravou kabelku přímo pro vás kozoroh

Vy jste tradicionalista. Potřebujete k sobě kabelku elegantní, klasickou a nadčasovou. Určitě volte jednobarevnou a vyhněte se křiklavým odstínům.

Ideální povolání pro vás? Odhalte ho podle svého znamení zvěrokruhu

Jestli vás už někdy napadlo, že prostě nesnášíte svou práci, možná za to může vaše datum narození. Chcete vědět, jaký typ zaměstnance jste, v jaké oblasti se vám dobře pracuje a jestli byste mohli případně i dělat šéfa?

Beran (21. března – 20. dubna)

Beran Horoskop Správný

Berani jsou rození vůdci a dost často se nesnesou se svým vlastním šéfem. Jako Beran se jednou na vedoucí pozici dostanete, ale je potřeba, abyste dokončili, co začnete. Potřebujete dobře vycházet s lidmi, protože vám mohou pomoci dotáhnout věci do konce.

Ideální povolání:

Cokoliv postaveného na soutěživosti a fyzické námaze vám přesně padne do noty. Třeba horský průvodce, osobní trenér, atlet nebo zaměstnanec sportovního klubu. A jak už zaznělo, šéfování nemusí být nedosažitelné, pokud projevíte dost pochopení pro svůj tým.

 

autor: Věra Várady

Článek je zařazen v: astrologie, horoskopy, znamení zvěrokruhu, barvy podle horoskopu, astročlánky