Astročlánky

Aktualizováno 17. dubna 2022 19:06

Jiřina Köppelová

Které znamení zvěrokruhu je nejkrásnější? Známe odpověď!

Tradičně astrologie hovoří o tom, že nejkrásnější ženy se narodily ve znamení Vah a Býka, protože vládkyní obou těchto znamení je planeta krásy a erotického vlnění – Venuše.

Je tomu tak i u stále uznávaných krásek, jako byla Marilyn Monroe (planeta krásy a lásky Venuše ve Vahách) a Brigitte Bardot (Slunce ve Vahách). Nejde jen o samotný vzhled, ale i o určité vibrace, které tyto ženské archetypy dokážou do svého okolí vyzařovat.

Beran 21. 3. – 20. 4.

Ženy narozené ve znamení Berana jsou většinou aktivní, sportovně založené osoby se silnou energií a nemívají klasické ženské vyzařování, i když mohou být velmi přitažlivé. Většinou bývají střední postavy, jejich vlasy mají většinou zlatavo-červený nádech. Výrazným u nich bývá typ trojúhelníkového obličeje s výraznějším nosem a vystupující bradou, často mívají také jiskřivé, výrazné oči.

Jejich barvou je červená, ale také různé odstíny oranžové a žluté. Ideální je pro toto znamení sportovní kostým v těchto barvách nebo alespoň nějaký doplněk – šátek, kabelka, boty atd.

Z vůní odpovídá tomuto znamení čistá a uklidňující vůně levandulového typu nebo také uni toaletní vody (neutrální vůně pro ženy i muže).

Kameny pro znamení Berana jsou granát, rubín, červený jaspis a opál, hematit a karneol.

Býk 21. 4. – 20. 5.

Ženy narozené ve znamení Býka mají svoji planetu Venuši-Jitřenku. I když nemusí být zrovna klasicky krásné, určitě je něco na jejich vzhledu přitažlivého a vzrušujícího. Svému zevnějšku většinou věnují velkou péči. Předností tohoto znamení bývá krásná pleť, ale trpí často nadváhou a svůj jídelníček si musí celý život hlídat. Mívají také většinou kvalitní a husté vlasy, kulatější a plnější obličej.

Jejich barvou je zelená a všechny její odstíny a také růžová. Těmto ženám sluší volnější ženské oblečení nevšedního střihu s nádechem romantiky.

Býci milují vůně, které mají také velký význam pro jejich pozitivní naladění. Nejlépe se pro ně hodí těžší, dřevité a zemité vůně, ale i lehčí citrusovo-květinové vůně.

Kameny pro toto znamení jsou růženín, malachit, mechový achát, a pro ty náročnější smaragd.

Blíženci 21. 5. – 20. 6.

Ženy narozené ve vzdušném znamení Blíženců, bývají velmi mladistvé ve svém projevu i vzhledu. Většinou bývají vyšší a štíhlé, toto znamení je rádo neustále v pohybu, Blíženci milují sport, a proto s nadváhou obvykle nemívají žádné problémy. Jejich vlasy jsou většinou světlejší a oči tmavé. Oblékají se mladistvě až uličnicky, rády provokují, nebojí se obléct si módní výstřelky a sledují poslední módní trendy.

K jejich barvám patří světle zelená a fialová a také béžově pastelová.

Z voňavek si potrpí spíše na střízlivější sportovní vůně, bergamotové, pomerančové a nardové tóny.

Z kamenů jsou to achát, citrín, jantar, topaz, akvamarín a chalcedon.

Rak 21. 6. – 20. 7.

Račí vzhled je většinou menší, souměrná a tak trochu zaoblená postava – zvláště v oblasti bříška a pasu. Typickým znakem všech Raků je kulatý račí obličej, světlá citlivější pleť a většinou světle modré nebo šedivé kulaté oči. Bohužel i toto znamení má sklony k rychlému nabírání kil, takže na sebe v tomto ohledu musí být přísnější a nemůže si dopřávat zvláště různé sladkosti a laskominy, které miluje.

Barvou tohoto znamení je stříbrná a bílá barva, spíše kovové chladné tóny, ale také světle modrá blankytná barva. Ženy narozené ve znamení Raka preferují střízlivý a praktický styl oblečení kombinovaný s nějakým romantickým prvkem.

Toaletní vody jsou nejvhodnější melounové a cool, vodní a mořské vůně a také skořicové tóny.

Kameny pro Raka jsou opál, beryl, měsíční kámen a také perly.

Lev 21. 7. – 20. 8.

Lev je nejsilnější, zářivé, slunečné znamení zvířetníku, tak i tyto ženy bývají nepřehlédnutelné, jsou sebevědomé a rády hrají ve všem prim. Většinou mají světlé vlasy anebo si je zesvětlují (Madonna). Milují vše nové – in – a za oblečení, šperky a kosmetiku dokážou vydat značné finanční prostředky.

Jejich barvou je jasně žlutá a zlatá a všechny zářivé odstíny, např. karmínově červená a také bílá.

Lvice mají rády orientální a smyslné vůně, santalové tóny a pačuli, a také vůni růží.

Pro toto znamení jsou nevhodnější kameny křišťál, zlatý topaz, heliotrop a také diamant.

Panna 21. 8. – 20. 9.

Toto znamení může vypadat na první dojem nenápadně a okouzlí spíše skrytou nežli prvoplánovou krásou. Již tradičně se o Pannách říká, že jsou velmi pořádkumilovné, a to ovlivňuje i styl jejich oblékání a líčení. Vše bývá velmi jemné, vkusné a nenásilné. Ženy narozené v tomto znamení nemají rády žádné velké vzory, nápadné barvy, šperky a asymetrické tvary.

Jejich barvou jsou zemitá hnědá a zelená, barvy přírody a také zlatavé odstíny pšeničných lánů.

Panny milují tzv. čisté vůně, např. pudrové, ale také vůni mléčné ambry, white moschusu.

Kameny vhodné pro Panny jsou ametyst, jaspis, achát, tygří oko a modrý safír.

Váhy 21. 9. – 20.10.

Znamení, které nejvíce ovlivňuje svět elegance a krásy. Mnoho módních tvůrců, ale i hereček a manekýnek se narodilo právě v tomto znamení anebo se silným potenciálem Vah (ascendent nebo osobní planety v tomto znamení). Váhy mívají zvláštní osobní kouzlo a bývají velmi přitažlivé, jako typické vzdušné znamení nemívají většinou velké problémy s váhou a zdají se být spíše křehčí, trpí často problémy nekvalitních vlasů. Milují krásné věci a bývají rozenými arbitry elegance.

Jejich barvou je růžová a sněhově bílá, nemají rády žádné křiklavé barvy ani vzory.

Pro znamení Vah jsou příjemné květinové vůně, dále také vůně jasmínu a fialky.

Z kamenů jsou to růžový korál, beryl, akvamarín, chalcedon, perly a safír.

Štír 21. 10. – 20. 11.

Ženy ve znamení Štíra působí silně a uhrančivě, bývají většinou hranatější, mají ostřejší rysy a také velmi pronikavé, až magnetické oči. Konstituce jsou většinou střední nebo drobnější. Módou se většinou nezabývají, a když, tak volí velmi originální a nečekané kombinace, protože rády dráždí svoje okolí a chtějí být nekonvenční.

Barvou tohoto znamení je černá a také šedá, ale i různé kovové a studenější odstíny.

Pro Štíra jsou vzrušivé vůně kadidla, růží a jasmínu a smyslné dřevité a santalové tóny.

Kameny pro toto znamení jsou onyx, turmalín, topas, obsidián, hematit a rubín.

Střelec 21. 11. – 20. 12.

Ohnivé znamení Střelce bývá většinou urostlé, tito lidé mívají často nadměrně dlouhé končetiny. Mívají souměrný a klasický obličej a vlasy většinou kaštanové nebo tmavé.

Tyto ženy milují pohyb a společnost, bývají veselé a nebrání se žádným výstřelkům ani z oblasti krášlení, nezvyklého make-upu nebo zajímavé střihu a barvy vlasů. Klidně si na sebe vezmou jakoukoliv kombinaci oblečení. K tomuto znamení patří barva oranžová a také červená.

Střelci milují vzrušivé a dynamické vůně s nádechem skořice, zázvoru nebo ostružin.

Nejlepšími kameny pro toto znamení jsou kouřový topas, jadeit, granát a rubín.

Kozoroh 21. 12. – 20. 1.

Lidé narození ve znamení Kozoroha bývají většinou vyšší a štíhlí. Ženy v tomto znamení mívají častější problémy s pletí, a proto se jim doporučuje zvýšená kosmetická péče a používání kvalitních krémů a dekorativní kosmetiky.

Barvami tohoto znamení jsou odstíny hnědé a modré. Známé je o tomto znamení to, že bývá konzervativní, a proto volí v tomto duchu i oblečení a doplňky.

Pro toto znamení jsou vhodné různé hořko-sladké vůně, např. červený grep, dále mandlové tóny a lehčí orientální santalové vůně.

Z kamenů vhodných pro Kozoroha je to onyx, hnědý jaspis, turmalín a křišťál.

Vodnář 21. 1. – 20. 2.

Žena narozená ve znamení Vodnáře je většinou velmi zajímavá, i když nemusí jít o klasickou krásu, většinou má výrazné rysy tváře a velmi inteligentní výraz očí. Většinou bývají zrozenci tohoto znamení střední postavy, a protože jejich živel je vzdušný, nemívají větší problémy s nadváhou.

Módou se většinou moc nezabývají, protože mají na starosti důležitější věci, jako jsou monzunové deště nebo problémy globalizace.

Vodnářské barvy jsou chladné odstíny modré a zelené a také bílá.

Vůně vhodné pro toto znamení jsou sladší květové odéry a mořské vůně.

Kameny pro toto znamení jsou světle modré opály, modrý topaz, akvamarín, tyrkys a křišťál.

Ryby 21. 2. – 20. 3.

Lidé narození v Rybách jsou většinou drobnější, menší postavy a jsou to spíše pickwikovské typy (zaoblenější v určitých partiích). Oblékají se většinou velmi extravagantně, s neuvěřitelnou kombinací barev, materiálů a odstínů, nebo naopak na své oblečení nekladnou vůbec žádný důraz, každopádně jejich styl neřídí žádné módní ikony ani salony.

Barvou Ryb je většinou světle modrá a zelená, spíše jemnější odstíny, ale také šedá a bílá.

Žena narozená v tomto znamení preferuje velmi silné dámské vůně z růží, ambry, vůně typu opium, ale také vodní mořské vůně.

Kameny, které se hodí k tomuto znamení, jsou lazurit, topaz, opál, chalcedon, akvamarín, pro ty náročnější je to pak modrý safír.

autor: Věra Várady

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek
Štítky růže kosmetika vůně Venuše krása znamení zvěrokruhu astrologie Marilyn Monroe Brigitte Bardotová vzhled Štír horoskopy oděv topaz rubín

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.